Išgirdusios moksleivio verksmą žvaigždės stojo į kovą. Tik ar derėjo?

Eva Longoria, Hailee Steinfeld ir Victoria Beckham / Scanpix nuotr./Žmonės.lt montažas
Autorius: Žmonės.lt
Publikuota: 2017-12-13 18:59
„Klausiu tik dėl smalsumo: kodėl jie tyčiojasi? Kokia to prasmė? Kodėl jaučiate malonumą susirasdami nekaltus žmones ir piktai su jais elgdamiesi? Tai negerai“, – verkdamas mamos automobilyje klausė Keatonas Jonesas. Amerikiečio paauglio istorija sujaudino milijonus, tačiau jo istorijoje buvo nutylėtos svarbios detalės.

„Jie šaiposi iš mano nosies. Jie sako, kad esu bjaurus. Jie kartoja, kad aš neturiu draugų. Per pietų pertrauką jie pila ant manęs pieną, apdėlioja mane kumpio gabalėliais, mėto į mane duoną“, – savo kasdienius išgyvenimus mokykloje dėstė Keatonas. Kiti mokiniai ne tik neužstoja Keatono, bet ir prisijungia prie peštukų būrio, gadinančio K.Joneso gyvenimą.

„Man nepatinka, kad jie su manimi šitaip elgiasi. Žinoma, nenoriu, kad jie taip elgtųsi ir su kitais žmonėmis, nes tai nėra gerai! Žmonės yra skirtingi ir nereikia jų dėl to kritikuoti. Tai ne jų kaltė, – Keatonas trumpam nutilo, kad sutramdytų kūkčiojimą. – Jei iš jūsų tyčiojasi, neleiskite tam užvaldyti jūsų. Išlikite stiprūs. Sunku, bet... Tikriausiai vieną dieną bus geriau.“

Jautrus vaizdo įrašas, kurį patalpino feisbuko Keatono mama, buvo peržiūrėtas daugiau nei 20 mln. kartų. Tik supratusi, kokią bangą sukėlė, moteris panaikino vaizdo įrašą iš interneto. Bet jis jau spėjo pasklisti ir sukelti ant kojų neabejingus žmones, tarp kurių – gausus būrys garsenybių, raginęs padėti kovoti su patyčiomis mokykloje.

Žvaigždės stojo ginti vaiko

„Susipažinkite su Keatonu Jonesu – labai sumaniu berniuku, iš kurio mokykloje tyčiojamasi. Žiūrint šį įrašą tiesiog plyšta širdis! Noriu atsivežti Keatoną į Las Vegasą ir nusivesti į mišrių kovos menų čempionato ketvirtfinalį. Jei kas nors žino, kaip galėčiau susisiekti su jo šeima, prašau, papasakokite man“, – instagrame rašė dainininkas Ricky Martinas.

Štai aktorė Hailee Steinfeld pakvietė Keatoną į filmo „Aukšta klasė 3“ premjerą ne kaip eilinį svečią, o kaip savo palydovą.

„Keatonai, apgailestauju, kad tie vaikai su tavimi elgiasi taip žiauriai. Jei tokie žmonės kaip jie nepasikeis, jų gyvenimai bus labai nelaimingi. Tu, mano nuomone, esi šaunus!“ – paguosti berniuką pabandė „Oskaro“ laureatė Patricia Arquette.

„Kaip žmogų, iš kurio buvo tyčiojamasi, mane tai labai žeidžia ir priverčia verkti. Šiam jaunam drąsiam vaikinui siunčiu daug meilės“, – palaikymą išreiškė ir dizainerė Victoria Beckham.

„Myliu šį berniuką, nors niekada nebuvau jo sutikusi. TU esi angelas, mano drauge. Neleisk kitiems apibrėžti to, kas tu esi. Tu esi drąsus ir gražus toks, koks esi. Peštukai pasižymi pasitikėjimo savimi ir išsilavinimo stoka. Žodžiai kuria emocinius nuodus. Nesiklausyk jų, kad niekada neapnuodytum savo tyros širdies. Manau, esi ypatingas žmogus, kuris nusipelnė tik laimės. Ir tu ją turėsi“, – dalydamasi vaizdo įrašu rašė aktorė Eva Longoria.

Nutylėta istorija

Visą pasaulį taip sugraudino berniuko ašaros, kad jie ėmė aukoti pinigus į Keatono mamos Kimberly Jones užregistruotą aukojimo platformą. Surinkus 60 tūkst. JAV dolerių įplaukos buvo sustabdytos, nes paaiškėjo, kad Jonesų šeima – užkietėję rasistai.

Pati Kimberly į savo feisbuko paskyrą įsidėjo nuotraukų su Konfederatų vėliava. Amerikos pilietinių karo laikų vėliavą, kurią dažnai naudoja įvairios ekstremistų grupuotės, daugelis žmonių laiko neapykantos ir rasizmo simboliu.

Be to, teigiama, jog Keatoną bendramoksliai pradėjo užgaulioti po to, kai šis juodaodį moksleivį pavadino nigeriu.

Patiri ar stebi patyčias? Nori su kuo nors apie tai pasikalbėti? Kreipkis į „Vaikų liniją“ nemokamu telefonu 116 111 kasdien nuo 11 iki 21 val., interneto svetainėje www.vaikulinija.lt parašyk laišką ar diskutuok su bendraamžiais.

Žmonės.lt

Naujausi straipsniai

Gerda Veličkienė / Projekto partnerio nuotr.

Reklama