Išdalyti prestižiniai „Oskarai“: pagrindinis apdovanojimas – Pietų Korėjos kino juostai

92-oji „Oskarų“ teikimo ceremonija/Vida Press nuotr.
Autorius: Žmonės.lt
Publikuota: 2020-02-10 08:05
Sekmadienio naktį įvyko kone laukiamiausias kino gurmanų, aktorių ir kino kūrėjų renginys. Išdalytos prestižinės „Oskarų“ statulėlės. Pagerbti ir įvertinti geriausi praėjusių metų filmai, jų kūrėjai bei aktoriai.

Per 92-ąjį kartą vykusią „Oskarų“ teikimo ceremoniją į istoriją pateko filmas „Parazitas“ („Parasite“). Tai – pirmasis filmas užsienio kalba (Pietų Korėja), laimėjęs pagrindinį vakaro apdovanojimą. „Oskaro“ statulėlę gavo ir filmo režisierius Bong Joo Ho. Jis pripažintas geriausiu režisieriumi.

 

Šiais metais iškilminga ceremonija pateikė nemažai staigmenų. Beveik iki paskutinės minutės buvo manoma, kad už geriausią filmą apdovanojimą gaus Samo Mandeso karinė drama „1917“. Daugumos veide galėjai išvysti nuostabą, kai buvo paskelbta, jog korėjiečių trileris „Parazitas“ nušluostė visiems nosį.

Geriausiu aktoriumi buvo pripažintas filme „Džokeris“ („Joker“) pagrindinį vaidmenį atlikęs Joaquinas Phoenixas, o aktore Renee Zellweger už Džudi vaidmenį tokio paties pavadinimo biografinėje juostoje.

92-oji „Oskarų“ teikimo ceremonija/Vida Press nuotr.
92-oji „Oskarų“ teikimo ceremonija/Vida Press nuotr.

Be „Oskarų“ neliko ir antraplanius vaidmenius filmuose „Vieną kartą Holivude...“ bei „Santuokos istorija“ atlikę Bradas Pittas ir Laura Dern. Geriausia originalia daina pripažintas Eltono Johno ir Bernie Taupino kūrinys „(I’m Gonna) Love Me Again“ iš juostos „Rocketman“.

Pateikiame nugalėtojus:

Geriausias filmas: „Parazitas“ („Parasite“)

Geriausia aktorė: Renee Zelwegger („Judy“)

Geriausias aktorius: Joaquinas Phoenixas („Joker“)

Geriausia antro plano aktorė: Laura Dern („Marriage Story“)

Geriausias antro plano aktorius: Bradas Pittas („Once Upon A Time In Hollywood...“)

VISĄ NUGALĖTOJŲ SĄRAŠĄ RASITE ČIA. 

Naujausi straipsniai