Išdalinti Amerikos scenaristų gildijos apdovanojimai – triumfavo filmai „Ji“ ir „Kapitonas Phillips“

Spike'as Jonze'as / „Scanpix“ nuotr.
Autorius: Žmonės.lt
Publikuota: 2014-02-02 12:48
Filmai „Ji“ (Her) ir „Kapitonas Phillips“ (Captain Phillips) šeštadienį laimėjo pagrindinius Amerikos scenaristų gildijos apdovanojimus (WGA).

„Ji“, futuristinė meilės istorija, kurioje Joaquino Phoenixo herojus įsimyli savo kompiuterio operacinę sistemą geidulingu Scarlett Johansson balsu, laimėjo geriausio originalaus scenarijaus kategorijoje.

Režisierius Spike Jonze'as, kuris parašė scenarijų, įveikė „Amerikietišką aferą“ (American Hustle), Woody Alleno „Džesminą“ (Blue Jasmine), „Dalaso klubą“ (Dallas Buyer's Club) ir „Nebraską“ (Nebraska).

„Tai didelė scenaristų suteikta garbė“, – atsiimdamas apdovanojimą sakė S.Jonze'as.

„Ji“ turi ir penkias „Oskarų“ nominacijas, tarp jų – geriausio filmo ir geriausio scenarijaus kategorijose.

„Kapitonas Phillips“ apie Somalio piratų užgrobtą laivą, kuris buvo pastatytas pagal tikrą 2009 metų istoriją ir kuriame krovininio laivo „Maersk Alabama“ kapitoną vaidina Tomas Hanksas, laimėjo geriausio adaptuoto scenarijaus WGA.

Šį scenarijų, remdamasis tikrojo kapitono Richardo Phillipso knyga „Kapitono pareiga“ (A Captain's Duty), parašė Billy Ray.

„Šįvakar šioje salėje yra daug nuostabių scenaristų ir, tiesą sakant, mano linkėjimas kiekvienam iš jūsų yra tas, kad kartą, bent kartą galėtumėt pajusti, ką reiškia sulaukti tokios sėkmės kaip aš su šiuo filmu: kad jūsų darbą suprastų toks talentingas režisierius kaip Paulas Greengrassas ir toks drąsus aktorius kaip Tomas Hanksas“, – sakė B.Ray.

WGA yra vieni paskutinių svarbių apdovanojimų prieš „Oskarus“, kurie bus išdalyti kovo 2 dieną.

„Scanpix“ nuotr.
„Scanpix“ nuotr.

 

Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo draudžiama.

Naujausi straipsniai