Išankstinėje „Močiute, Guten Tag!“ premjeroje svečiai pasirodė su močiutėmis

„Močiute, Guten Tag!“ premjeros svečiai / Linos Žižliauskaitės nuotr.
Autorius: Žmonės.lt
Publikuota: 2018-01-11 10:01
Trečiadienio vakarą „Forum Cinemas Vingis“ kino teatre Vilniuje įvyko išankstinė dokumentinio filmo „Močiute, Guten Tag!“ premjera. Lietuviško filmo premjeroje dalyvavo ne tik kūrybinė filmo komanda su režisierių duetu – seserimis Jūrate ir Vilma Samulionytėmis, bet ir būrys kviestinių svečių.

Nemažai jų į premjerą atvyko su savo močiutėmis. Tai ne atsitiktinumas, nes filmas „Močiute, Guten Tag!“ pasakoja apie šeimos santykius ir ypatingą dėmesį skiria močiutėms.

Dokumentiniame filme „Močiute, Guten Tag!“ dvi seserys Jūratė ir Vilma – kino režisierė ir fotografė – leidžiasi į kelionę ieškoti savo šaknų. Šioje kelionėje jos tikisi įminti dramatiško savo močiutės vokietės Ellos Fink gyvenimo paslaptis. Ella Fink buvo kilus iš Lietuvos vokiečių mažumos, kuri pagal nacistinę „Heim ins Reich“ politiką buvo kviesta grįžti į Vokietiją II-ojo pasaulinio karo metu. Tačiau 1944 m. ji atsiskyrė nuo šeimos ir dėl neaiškių priežasčių sugrįžo į sovietinę Lietuvą. Kodėl ji tam ryžosi? Juk šis žingsnis apvertė jos gyvenimą aukštyn kojomis.

Besigilindamos į savo šeimos istoriją, seserys atras netikėtų tabu, užslėptą kompleksą būti vokiečiu sovietinėje santvarkoje ir pasikartojančias savižudybes šeimoje. Karas, bėgimas į Vokietiją, paslaptingas mylimasis ir lemtingi gyvenimo apsisprendimai – su kiekvienu žingsniu seserims kils vis daugiau klausimų, o artimiausi šeimos nariai vienas po kito atsitvers tylos siena. Kas slepiama ir kodėl taip sunku prabilti?

Žmonės.lt

Naujausi straipsniai