Iš viešumos dingusi laidų vedėja Greta Šapkaitė sužibėjo Kanuose

Greta Šapkaitė bykstelėjo Kanuose/Asmeninio archyvo ir Mindaugo Vaičiulio nuotr.
Autorius: Remigija Paulikaitė
Publikuota: 2019-06-15 11:14
Iš Lietuvos pramogų pasaulio seniai dingusi egzotiškoji Greta Šapkaitė (36) blykstelėjo Kanuose. Ten vedė pirmą sykį rengtus geriausių pasaulio tinklaraštinkų apdovanojimus – „World Bloggers Awards“!

Geriausių tinklaraštininkų pagerbimo ceremonija Kanuose surengta kino festivalio metu. Į prašmatniame viešbutyje „Martinez“ vykusį renginį susirinko daugiau kaip du šimtai virtualiojo pasaulio, daugiausia – instagramo žvaigždžių, socialiniuose tinkluose turinčių milijonus sekėjų. Organizatoriai suskaičiavo, kad sudėjus visų renginyje dalyvavusių blogerių sekėjus susidarytų 120 milijonų dydžio auditorija! Tiek žmonių per savo dievukų socialines paskyras sužinojo apie šiuos apdovanojimus.

Tarkim, ten buvo charizmatiškasis turkų virtuvės šefas Nusretas Gökçe, turintis dvidešimt du milijonus sekėjų, instagramo karaliumi tituluotas italas Gianluca Vacchi, kurį dabar seka beveik 13 milijonų žmonių. Atvyko arabų pasaulyje itin įtakingos, už moterų teises kovojančios trys seserys Abdelaziz.

„Kai ant Kanų raudono kilimo pasirodė iš Los Andželo atskridęs Kardashianų klano draugas Jonathanas Chebanas, geriausiai žinomas kaip maisto blogeris Food God, jo nuotraukos iš sykio atsirado viso pasaulio internetinėje žiniasklaidoje“, – pasakoja Greta, su Jonathanu vedusi dalį apdovanojimų ceremonijos. Ji socialiniuose tinkluose nėra itin aktyvi, juokiasi, kad kai pati sukosi pramogų pasaulyje, instagramas dar nebuvo sukurtas. Tačiau pajuto, kad šiandien jo galia – labai didelė: Greta galbūt pabandys tai išnaudoti.

Greta Šapkaitė bykstelėjo Kanuose/Asmeninio archyvo nuotr.
Greta Šapkaitė bykstelėjo Kanuose/Asmeninio archyvo nuotr.

Kaip ji atsidūrė šio renginio epicentre? Čia tinka posakis, kad svarbu turėti ne daug pinigų, o draugų. Pastaruoju metu Monake gyvenanti lietuvė bičiuliaujasi su grafienės titulą turinčia Natalija Valevskaja, o ši pažįsta „World Bloggers Awards“ prodiuserę. Iš jos išgirdusi, kad ieškoma solidžių renginių vedimo patirties turinčio reprezentatyvaus žmogaus, Natalija pasiūlė Gretą. „YouTube“ radau seną filmuką, į kurį sudėti mano vestų renginių, televizijos laidų epizodai, – juokiasi pasakodama. – Jiems šios informacijos užteko, kad susidarytų nuomonę ir vesti renginį pasirinktų mane. Bandžiau sakyti, kad to nedariau jau dešimt metų, bet buvau nuraminta, jog įgūdžiai nedingsta. Iš tiesų mano patirtis vedant renginius, televizijos laidas Lietuvoje labai pravertė: įsibėgėjus pasirengimui tapau organizacinės grupės dalimi.“

Greta Šapkaitė bykstelėjo Kanuose/Asmeninio archyvo nuotr.
Greta Šapkaitė bykstelėjo Kanuose/Asmeninio archyvo nuotr.

Greta neslepia, kad iki renginio likus parai buvo apėmusi panika, nes suvokė, jog laukia ne tiesiog dar viena šventė, o ceremonija, kurią socialiniuose tinkluose stebės visas pasaulis. „Tačiau pradėjome šlifuoti paskutines renginio detales ir stresui neliko nei laiko, nei vietos“, – prisipažįsta. Na, o šventinį vakarą jaudulį visai pamiršo – scenarijus buvo sustyguotas sekundžių tikslumu. Reikėjo dirbti greitai ir profesionaliai, nes per iškilmingą vakarienę, kuri truko mažiau nei dvi valandas, reikėjo išdalyti keturiasdešimt du apdovanojimus. Greta pabrėžia, kad buvo įvertinti įvairiausiose kategorijose kokybiškiausią turinį kuriantys ir didžiausią įtaką turintys influenceriai. Užsimena, kad pusfinalyje buvo ir dvi mūsų šalies atstovės – tinklaraštininkės Karolina Meschino ir Viktorija Siegel, bet į superfinalą nepateko.

„Buvo labai įdomu stebėti į ceremoniją iš viso pasaulio susirinkusius blogerius: jie ne linksminosi, o dirbo. Instagramas buvo sklidinas jų transliuojamų įspūdžių iš Kanų“, – pasakoja.

Emocijomis po sėkmingai praėjusio renginio vis dar gyva ir ji. Prisipažįsta pajutusi, kad per visus tuos metus, kai sukosi rutinoje, kuri apėmė tik verslą, namus ir šešiamečio sūnaus gerovę, visgi pasiilgo pramogų pasaulio. Ir jos draugai lyg susitarę tvirtina, kad Greta gimusi būti šou versle. Tad atrodo, kad šis renginys buvo puiki proga ten grįžti.

Naujausi straipsniai