Iš nacionalinės „Eurovizijos“ atrankos iškritusi V. Miškūnaitė: „Lietuva šiemet privalo nugalėti“

Viktorija Miškūnaitė / Gretos Skaraitienės / „ŽMONĖS Foto“ nuotrauka
Autorius: Grytė Liandzbergienė
Publikuota: 2020-02-08 19:56
Daugelis žiūrovų nustebo šiųmetėje „Eurovizijos“ atrankoje išvydę operos solistę Viktoriją MIŠKŪNAITĘ (37): ką tituluota operos žvaigždė veikia populiariosios muzikos konkurse?.. Tačiau staigmena buvo maloni, o Viktorijos daina „The Ocean“ sulaukė didelio palaikymo ir nutiesė dainininkei kelią į pusfinalį.

Viktorija, esate iškovojusi daug titulų: Nacionaliniame operos ir baleto teatre buvote išrinkta metų operos soliste, pelnėte „Auksinį scenos kryžių“. Iki šiol maniau, kad rimtosios muzikos pasaulio žmonės nesidomi „Eurovizija“ar net niekina...

Taip, toks požiūris iš tiesų gyvuoja. Bet aš meno neskirstau į klasikinį ir šiuolaikinį: menas yra menas, visur jo gali būti arba nebūti. Visada buvau aktyvi „Eurovizijos“ žiūrovė, o šiemet tapusi dalyve supratau, kad ir popmuzikoje galima atrasti tiek daug meno!.. Pamenu, kadaise labai sirgau už „LT United“: tie vyrai ir po vieną charizmatiški, o kartu – tikra bomba. Portugalo Salvadoro Sobralio „Amar Pelos Dois“ man apskritai yra dainų daina, švedės Loreen „Euphoria“ – irgi. Ir niekada nemaniau: „Ech, aš tai padaryčiau geriau.“ O pernai sulaukiau skambučio iš LRT ir raginimo dalyvauti. Konkurso rengėjai, matyt, norėjo intrigos: operos solistė dalyvaus „Eurovizijoje“, tik pamanykit!.. O aš norėjau iššūkių, nes per juos augu. Tačiau paklausiau dainų, kurias man pernai siūlė atlikti, ir nė viena neužkabino. Tokia jau esu: arba kabina, arba ne.

Šiemet viskas buvo kitaip?

Pasiūlymas nukrito lyg iš dangaus. Sėdint su vaikais ant sofos ir žiūrint televizorių man mesendžeriu parašė nepažįstamas žmogus iš Danijos. Prisistatė esąs Jacobas Jonia, dainų kūrėjas, jo sukurta daina 1987-aisiais nugalėjo danų „Eurovizijos“ atrankoje – ir jis sukūrė puikią dainą šiemet. Parašiau: „Smagu, kad kreipėtės, bet aš operos atlikėja – nemanau, kad galėsiu kuo nors padėti.“ „To ir ieškau“, – atsakė jis.

Operos dainininkė Viktorija Miškūnaitė / MARK & MIGLE Photography nuotr.
Operos dainininkė Viktorija Miškūnaitė / MARK & MIGLE Photography nuotr.

Kaip jis apskritai jus rado?

Tiesiog į „Google“ paiešką įvedė frazę „Best Lithuanian opera singer“. Savo paaugliams vaikams Adrijai ir Darijui pusiau juokais pasakiau, kad man siūlo dalyvauti „Eurovizijoje“, o jie iškart: „Mama, kaip kieta, būtinai dalyvauk!“ Ir pradėjau galvoti: o gal?.. Sujaudino ir kompozitoriaus istorija: jo daina nugalėjo prieš trisdešimt metų, bet vėliau jo kūriniai nebeįveikdavo atrankos. Šiemet sukurtą dainą kompozitorius iš pradžių pasiūlė danų sopranui, bet jai daina pasirodė per sunki; tada pasiūlė švedų sopranui, bet ir ta atsisakė. Jis ieškojo atlikėjos būtent iš Baltijos šalių. „Jūs esate mano paskutinė viltis“, – parašė man. Iš pradžių ta daina skambėjo visai kitaip, buvo tamsi ir niūri. Ilgai jos klausiausi, kol vieną naktį pabudau – ir parašiau naują dainos tekstą, kalbantį apie šių dienų aktualijas, klimato kaitą ir būtinybę saugoti Žemę. Kompozitorius man leido pakeisti aranžuotę, todėl aš įrašyta prie dainos bendraautorių. Jis buvo taip sužavėtas mudviejų darbo, kad pakvietė atvažiuoti į Kopenhagą ir kartu įrašyti albumą. Jei šis albumas iš tiesų išvys dienos šviesą, bus mano pirmasis. Ir tai netgi ne opera!..

Kokia jums pasirodė „Eurovizijos“ atrankos scena?

Man tai visiškai nauji vandenys. Didžiausias iššūkis – mikrofonas: esu pratusi dainuoti gyvai ir be įgarsinimo, o čia situaciją valdau visai ne aš!.. Auditorija irgi kitokia nei ta, prie kurios esu pratusi. Tačiau sulaukiau didelio palaikymo: matydama, kiek žiūrovų už mane balsavo, net apsiverkiau... Pirmą kartą gyvenime dalyvauju konkurse, kuriame esu vertinama telefono skambučiais. Bet jaučiuosi puikiai, nes daina stipri, ji pasiekia žmones, kuriems rūpi gamta. Turiu prisipažinti, kad prieštaringai vertinama Greta Thunberg mane įkvepia: tai, ką ji kalba ir daro, pirmiausia labai drąsu ir atsakinga. Jaunoji karta man kelia susižavėjimą: tie būsimi suaugę žmonės yra sąmoningi jau dabar.

Atrankoje irgi dalyvauja labai jaunų, ne itin patyrusių žmonių. Kaip jūs su savo titulais ir apdovanojimais jaučiatės greta jų?

Gerai. Užkulisiuose žaidėme „Atspėk žodį“ su Rimvydu Matukynu-Antturi – ir taip šauniai pabendravome, pasijuokėme!.. Iki tol jo nepažinojau, bet vos per kelias minutes pajutome draugišką ryšį. Kai jis nepateko į kitą etapą, jam parašiau, kad man dėl to labai gaila. Amžiaus ar patirties skirtumas ne visada turi reikšmės: gal esu profesionalė operos scenoje, bet popscenoje jaučiuosi kaip naujokė. Taigi mes visi stovime toje pačioje lentynoje.

Viktorija Miškūnaitė / Gretos Skaraitienės / „ŽMONĖS Foto“ nuotrauka
Viktorija Miškūnaitė / Gretos Skaraitienės / „ŽMONĖS Foto“ nuotrauka

Publiką labai sužavėjo jūsų gražioji suknelė. Iš kur ji?

Visi ja domėjosi (juokiasi). Suknelę sukūrė Marius Vepšta, mano mylimas bičiulis ir nuostabus kūrėjas. Kai buvo paskelbtas „Eurovizijos“ atrankos dalyvių sąrašas, jis iškart paskambino: „Miškūnaite, nesupratau: kodėl tu dar ne pas mane? Tuojau pat atvažiuok!“ Jo sukurta suknelė imituoja vandenyno bangą, o aš – vandens dvasia, išnirusi iš tos bangos. Neapsikentusi žmonijos nesiskaitymo, ši dvasia jaučia pareigą pranešti, kad gana taip elgtis: jei nemylėsime gamtos, rytojus gali ir nebeišaušti. Beje, į suknelę sudėti 122 metrai tiulio, ji beprotiškai sunki, todėl ją atsinešti į sceną man padėjo du vyrai.

Suknelė labai pabrėžė ir jūsų lieknumą. Nuo įtampos krinta svoris?..

Na, nuo ko jis dažniausiai krinta? Žinoma, nuo meilės! (Juokiasi.) Namuose jaučiu didelį palaikymą. Nesiekiau laimėti bet kokia kaina: tik nuoširdžiai noriu, kad laimėtų pati geriausia daina, nes Lietuva šiemet tiesiog privalo nugalėti.

Žurnalo „Žmonės“ prenumeratą rasite paspaudę ČIA.

Naujausi straipsniai