Iš lamos lūpų – apie budistų seksualinę kultūrą

Budos statulėlė. / Shutterstock nuotr.
Autorius: Žmonės.lt
Publikuota: 2014-08-03 19:00
Portalas Ji24.lt pateikia mongolų lamos Purevbato mintis apie seksą bei vyro ir moters ryšį.

Kas svarbiausia mūsų gyvenime?

Svarbiausia – kad vyras ir moteris būtų kartu. Vyras atsiveda moterį į savo namus, o ji seka paskui jį – toks mūsų paprotys. Tačiau vyras nėra niekuo pranašesnis už moterį ir nėra jokių priežasčių moterį laikyti žemesne būtybe. Jų sąjunga tolygi dangaus ir žemės sąjungai. Pagal tradicijas vyras ir moteris privalo vienas kitą gerbti, tuomet vieno jų trūkumai bus kompensuoti kito privalumais. Jei šeimoje vyraus pagarba, bus išvengta kančių ir klestės gerovė.

Ar itin dažni seksualiniai santykiai turi įtakos ilgaamžiškumui?

Ne veltui vyro sėkla vadinama žmogiškomis sultimis, tad nešvaistydamas jos vyras išsaugo savo jėgas ir sveikatą ilgiems metams. Todėl mūsų mokyme, sutrose, randame subtilias rekomendacijas, kokiomis dienomis geriausia mylėtis. To nežinodami, kenkiame sau: jei vyras ir moteris mylisi kada tik užsimano, jie tarsi atveria vartus daugeliui ydų. Žmogus negali išvengti mirties – nuo pat gimimo virš jo kaip Damoklo kardas kabo tūkstančiai jos priežasčių. Žmogaus kūnas trapus ir nepatikimas, kaip jūros puta, jo amžius trumpas kaip žaibas, perskrodžiantis dangų. Tad jeigu žmonės piktnaudžiaus seksualiniais santykiais, jų jėgos silps, juos apniks ligos ir priartės mirtis.

Shutterstock nuotr.
Shutterstock nuotr.

Kokie nemalonumai gresia santykiaujant nepalankiomis dienomis?

Bendros nuostatos tokios: jei nepalankiomis dienomis žmonės, gimę Tigro ir Gaidžio metais, dalysis guoliu su gimusiais Beždžionės ir Gaidžio metais, jiems grės nosies susirgimai. Gimusieji Arklio ir Gyvatės metais, pasimylėję su gimusiais Beždžionės ir Gaidžio metais, rizikuoja susirgti inkstų ligomis. Gimusieji Beždžionės ir Gaidžio metais ir suėję į porą su gimusiais Gyvatės ir Arklio metais, gali turėti problemų su gerkle. Gimusieji Žiurkės ir Kiaulės metais bei pasimylėję su gimusiaisiais Ožkos, Šuns ir Jaučio metais, turės problemų su rankomis. Gimusieji Ožkos, Šuns, Jaučio, Drakono metais ir turėję santykių su gimusiais Tigro ir Triušio metais, turi daug šansų susirgti akių ligomis.

Taip pat egzistuoja apribojimai mylėtis tam tikromis savaitės dienomis. Pavyzdžiui, gimusiems Tigro ir Triušio metais nepalankus yra penktadienis (gresia kelių ir juosmens problemos), gimusiems Beždžionės ir Gaidžio metais – antradienis (gresia širdies ir pečių juostos bėdos). Gimusiems Šuns, Ožkos, Jaučio ir Drakono metais nerekomenduojami lytiniai santykiai ketvirtadieniais, nes tikėtini gerklės ir galvos susirgimai.

Be to, jei šeimoje kas nors miršta, nesimylima 49 dienas. Taip pat vengiama mylėtis 15 Mėnulio mėnesio dieną – per pilnatį ir 28 Mėnulio mėnesio dieną, kai mėnulis nutolsta nuo Žemės ir jo traukos jėga susilpnėja.

O kokios dienos palankios lytiniams santykiams?

Kai kurios planetos globoja ir teigiamai veikia seksualinius ryšius tam tikromis dienomis. Pavyzdžiui, gimusiems Žiurkės ir Kiaulės metais – tai Merkurijus (trečiadienis), gimusiems Drakono, Jaučio, Ožkos metais – Saturnas (šeštadienis), gimusiems Triušio ir Tigro metais – Jupiteris (ketvirtadienis), gimusiems Gyvatės ir Arklio metais – Marsas (antradienis), gimusiems Beždžionės ir Gaidžio metais – Venera (penktadienis). Norėčiau merginoms priminti, kad svarbu turėti galvoje, jog nekaltybės praradimo metas turės įtakos jų tolesniam likimui, tad tokiam įvykiui reikia iš anksto pasiruošti ir numatyti palankų Mėnulio mėnesį. Pavyzdžiui, mergina, kurios lotoso vartai pirmą kartą atsivėrė trečią Mėnulio mėnesį, bus visų gerbiama, bet savo vyrą ji greitai paliks. O jei ketvirtąjį Mėnulio mėnesį – ji nugyvens teisingą gyvenimą, vyras ją labai gerbs ir mylės. Kiekvienas Mėnulio mėnuo turi savų subtilybių.

Taip pat vertėtų mylėtis palankioje vietoje ir palankiomis aplinkybėmis. Lytinių santykių būtina atsisakyti mėnesiniu metu, paskutinį nėštumo mėnesį, pastojus, maitinant kūdikį krūtimi, dėl kažko labai sielvartaujant, gedint, su žmogumi, kurio nemylite.

Kokia budistų nuomonė apie meilužius?

Tai žaidimas su ugnimi. Jei mūsų gyvenime viskas būtų nekontroliuojama, jis virstų tikru pragaru. Todėl nuo senų laikų didieji mūsų mokytojai draudė blogybes ir skatino gėrį, jų dėka šiandien skiriama viena nuo kito. Bet kokį sprendimą verta priimti, bet kokius žodžius sakyti reikia tik nuosekliai juos apgalvojus.

 

Ji24.lt

Naujausi straipsniai