Iš jų galima pasimokyti: šioms madistėms – virš 50

Moterų stilius / Vida Press nuotr.
Autorius: System
Publikuota: 2017-11-19 09:24
Kultūrose, kuriose jaunystė yra vertybė ar papuošalas (ghm ghm, kažkas gerklėje įstrigo), tiesiog mėgautis gyvenimu ir mada nepaisant amžiaus nėra taip paprasta – dėl kaustančių stereotipų, kas priklauso ir kas nebe, patarimų, ką slėpti, sulaukus „to“ amžiaus.

„Dries Van Noten“, „Dolce & Gabbana“ ir daugelio kitų dizainerių podiumais žengia vyresnio amžiaus modeliai; reklamos fotosesijų ir projektų modeliais tampa brandžios moterys, kurios neparodijuojamos ir specialiai nejauninamos – mada tampa globali ir demokratiška. Už to slypi ne tik mintis, kad gyvenimas nesibaigia po 30-ies. Mados industrijos perkamoji galia yra ne jaunoji karta – atvirkščiai, tai 50-etį peržengusios mados vartotojos. O kas moka pinigus, tas ir muziką užsako.

Beje, jos taip pat neprimena šizovų, naftalinu kvepiančių ar teatrališkomis skrybėlaitėmis pasidabinusių močiučių, kuriomis atlaidžiai žavimasi. Jos šiuolaikiškos – ne „brandžios“, ne „pagyvenusios“ ar kitokiais sinonimais vadinamos. Tiesiog stilingos moterys.

Pasaulio didmiesčių gatvėse – šimtai stilingų moterų, kurioms daugiau nei penkiasdešimt. Jas sieja ne pinigai ar stulbinančios karjeros – turtuolių be skonio yra gerokai daugiau nei skoningų. Šias moteris sieja pasitikėjimas savimi ir užtikrintumas, o jų stilių – struktūriškumas ir kūryba. Jokių tįstančių, beformių siluetų, susiglamžiusių audinių ir pseudosubtilumo. Užtai įkvėpimo moderniam, kartais įžūliam, nesenstančiam ir nesendinančiam stiliui – per akis.

Sarah Rutson, 50

Vida Press nuotr.
Vida Press nuotr.

Honkongo prabangos prekybos tinklo „Lane Crawford“ mados direktorė ir talentingų dizainerių medžiotoja, nesiskirianti su vyrišku laikrodžiu ir pirmenybę teikianti androginiškam stiliui.

Carine Roitfeld, 63

Vida Press nuotr.
Vida Press nuotr.

Buvusi prancūzų „Vogue“ mados redaktorė, stilistė, modelis, rašytoja, savo stilių vadinanti „nepadorios paryžietės“ – visada su aukštakulniais, prigludusiais drabužiais ir fatališkos moters aura.

Sarah Jane Adams, 60

Britė papuošalų kūrėja, dviejų suaugusių dukrų mama, mados mūza tapo 50-ies, kai nuobodžiaudama į savo papuošalų puslapį socialiniuose tinkluose įkėlė savo nuotrauką. Dabar Jane turi beveik 160 tūkstančių sekėjų visame pasaulyje, kurie žavisi jos neatsiprašinėjančiu požiūriu, laisve ir sugebėjimu suderinti vintažinį, hipišką ir gatvės stilių.

Natalie Massenet, 52

Vida Press nuotr.
Vida Press nuotr.

„Net-a-Porter“ dizainerių drabužių ir aksesuarų interneto tinklo kūrėja ir „British Fashion Council“ pirmininkė, atpažįstama iš ypač rafinuoto, prabangaus stiliaus.

Lucinda Chambers, 58

Vida Press nuotr.
Vida Press nuotr.

Skandalingai atleista britų „Vogue“ mados redaktorė, savo karjerą pradėjusi nuo kasininkės profesijos. Savo stilių vadina „rūgščiu“, kaip priešingybe saldžiam ir maloniam – vintažo, etno ir spindesio miksas, užbaigiamas masyviu vėriniu ant kaklo.

Linda Rodin, 69

Manhatano baltaplaukė gražuolė su pudeliu, sukūrusi savo kosmetikos priemonių liniją, jaunystėje dirbusi modeliu, vėliau – stiliste. Ją atpažinsite iš ryškaus lūpdažio, stilingų akinių ir baltų plaukų kupetos. Linda dažnai renkasi džinsus ir denimo marškinius, baltą ir kitas švarias spalvas.

Tai dar ne sarašo pabaiga! Jenna Lyons (48), Emanuelle Alt (50), Diane von Furstenberg (70), Carolina Herrera (78), Lyn Slater (64), Dorrie Jacobson (83), Anna Dello Russo (55) ir dar tūkstančiai įtakingų verslininkių, modelių, profesorių, tinklaraštininkių, kurios ne tik išlaikė puikų skonį – kai kurios jų savo stilių atrado (ir buvo pastebėtos) jau gerokai po 50-ies.

www.lauralatour.com

Elaima.lt

Naujausi straipsniai