Iš gamtos prieglobsčio M. Linkytė grįžta į Vilniaus gatves: koncertuos iš automobilio

Monika Linkytė/Asmeninio archyvo nuotr.
Beatričė Staniūnaitė
Šaltinis: Žmonės
AA

Prasidėjus visuotiniam karantinui atlikėja Monika Linkytė pasirinko gamtos prieglobstį atokioje sodyboje ir didžiąją laiko dalį skyrė kūrybai. Po tokios saviizoliazijos mergina į Vilniaus gatves grįžta su trenksmu – gerbėjų kiemuose surengs koncertą iš automobilio.

Į atokią sodybą, kaip sako Monika Linkytė, ji pabėgo nuo miesto pagundų. Čia dainininkė daug ilsisėjosi ir kurė. 

„Pagalvojau, kad saviizoliacija gamtoje bus šiek tiek lengvesnė, nei toliau būti užsidariusiai mieste – jame pilna pagundų, ypač, kai draugai pasiilgsta, o dienos šiltėja", – portalui Žmonės.lt pasakojo Monika.

Atlikėja teigė, kad pasaulinė pandemija nėra atostogos, tai beveik precedento neturintis įvykis, kuriame visi apsupti nežinomybės, tad, susikosčiusi situacija kelia didesnių ar mažesnių psichologinių sunkumų.

Monika Linkytė/Asmeninio archyvo nuotr.

„Pirmąją savaitę ir man teko susidurti su šiokiais tokiais psichologiniais iššūkiais, juk buvo suplanuota tiek daug įvairiausių darbų, filmavimų, projektų, kuriuos reikėjo sustabdyti neapibrėžtam laikotarpiui arba iš viso atšaukti. Tas bejėgiškumo ir nežinomybės jausmas buvo tarsi drakonas ir tikrai sukėlė daug destrukcijos mano viduje. Visa žiniasklaida užplūdo žiniomis apie virusą ir pirmosiomis dienomis valgė mano laiką – daug skaičiau, domėjausi, norėjau tinkamai pasiruošti. Kartu tai augino ir didelį nerimą".

Monika teigė, kad vėliau ji nusprendė išlikti pilietiška, bet sąmoninga ir apriboti skaitomų žinių kiekį bei nebesistengti pakeisti to, kas šiuo metu yra neįmanoma.

Monika Linkytė/Asmeninio archyvo nuotr.

Visgi, šiame sunkiame laikotarpyje atlikėja sakė įžvelgianti ir gerąją pusę. 

„Nežinau, kaip kitiems, bet šitas laikas tikrai sustabdė mane ir leido permąstyti savo vertybes, atsikvėpti, suvokti, kad visi lėkimai, darbai ir reikalai gali palaukti. Pastaruoju metu, nors dienoje laisvo laiko tikrai būdavo mažai, jausdavau tarsi turėčiau spėti dar daugiau.

Rytais atsikėlusi nerimaudavau, kad vėluoju gyventi. Šis laikas man atnešė ramybę ir suvokimą, jog viską galiu trumpam sustabdyti – kai iš tiesų noriu poilsio, aš turiu teisę atsikvėpti", – pasakojo M. Linkytė.

Sulėtėjus dienoms, atlikėja teigė daugiau laiko skirianti kūrybai. Pasak jos,  po šio karantino žmonės bus išsiilgę muzikos ir jos gaus su kaupu, kadangi dauguma muzikantų šiuo metu atsidavę dainų rašymui.

Monika Linkytė/Asmeninio archyvo nuotr.

„Aš ne išimtis. Kaip tik dirbu prie savo naujausio kūrinio „Visada šalia“.

Dainos kūrybos procese galiu dalyvauti viena, tačiau vaizdo klipui reikalinga visa komanda. Nors tenka komunikuoti nuotoliniu būdu, džiaugiuosi, jog pasiruošimo darbai nestoja ir labai laukiu kada galėsime filmuoti dainos klipą bei jį pristatyti visiems".

Namuose likusiems gerbėjams Monika Linkytė linkėjo atrasti dar neatskleistų talentų, per šį laikotarpį išmokti bent vieną naują dalyką, saugoti save ir kitus bei nepamiršti, kad anksčiau ar vėliau viskas pasibaigs ir pasaulis sugrįš į savo ritmą.

 

Monika Linkytė/Asmeninio archyvo nuotr.

„Aš suprantu, kad šis laikas niekam nėra lengvas ir jis dar tęsis, bet net ir tai pasibaigs. Tad sau ir kitiems primenu – nepamirškime stabtelti, kai viskas įsisuks į senas vėžes, o šiuo metu stenkimės sąmoningai ir pilietiškai laikytis išvien", – sakė Monika.

O kol gerbėjai lieka namuose, atlikėja žada padovanoti koncertą iš automobilio ir kviečia visus, norinčius jį išgirsti, pasidalinti gatvių adresais, į kurias ji atvyks ir visai netrukus  surengs savo pasirodymą.

 

Monikos Linkytės karantinas (6 nuotr.)
Skaitykite daugiau