Iš „Eurovizijos“ grįžęs Vaidotas Valiukevičius – apie stresą po vieno testavimo ir ambicijas užsienyje

Vaidotas Valiukevičius ir „The Roop“ / EBU ir P.Peleckio nuotr.
Vaidotas Valiukevičius ir „The Roop“ / EBU ir P.Peleckio nuotr.
Šaltinis: Žmonės
2021-05-24 16:59
AA

Nusiritus geltonajai bangai ir praėjus ilgai lauktam „Eurovizijos“ finalui, Lietuvą „Discoteque“ ritmu suvienijusi grupė „The Roop“ grįžo namo. Grupės lyderis Vaidotas Valiukevičius portalui Žmonės.lt atskleidė, kokios vietos tikėjosi konkurse, ir kas toliau laukia grupės, pravėrus tarptautines duris.

Vaidotai, kokie įspūdžiai po vakarykščio sutikimo oro uoste?

Tai tikrai labai smagus sutikimas, džiaugiamės, kad pavyko suvienyti žmones. Jaučiamės išties laimingi, tačiau šiuo metu taip pat neramina ir šių dienų aktualijos, susijusios su lėktuvais...

Sugrįžtant į Roterdamą... Ar per tas dvi savaites teko patirti kokį nors netikėtą kuriozą, nuotykį?

Kažkokių kuriozų nebuvo, viskas buvo labai gerai suplanuota. Gyvenome kaip laikrodukas – tiksliai žinojome, kada reikia atsikelti, kada interviu, kada repeticijos, kada testavimasis...

Tik buvo vienas keistas momentas testavimosi metu, kad net visa delegacija išsprogdino akis (šypsosi). Roterdame pasidaręs koronaviruso testą, turi eiti į laukiamąją salę sulaukti atsakymo. Aš nuėjau į tą salę, atsisėdau laukti ir prie manęs priėjo du darbuotojai. Jie sako: sveiki, gal galite eiti paskui mus. Visi galvojo, kas čia dabar vyksta, gal bus teigiamas koronaviruso testo atsakymas, o iš tikrųjų man buvo padarę ne tą testą, tad turėjo perdaryti kitą. Visi laukė nežinioje, kol aš sugrįžau ir papasakojau, kas čia vyksta (juokiasi). Buvo streso ir man, nesupratau, kas ir kodėl vyksta.

Į Vilnių po „Eurovizijos“ finalo sugrįžo Lietuvos numylėtiniai „The Roop“ (26 nuotr.)
+20

Bendravote ir su kitais „Eurovizijos“ dalyviais. Su kuo pavyko susibičiuliauti? O gal pavyko atrasti ir tų, su kuriais norisi daryti kūrybinę kolaboraciją?

Iš tiesų, susibendravome su dauguma atlikėjų – tiek su prancūze, tiek su italais, tiek su suomiais, tiek su ukrainiečiais. Buvo labai smagu su visais bendrauti, o ir visi jie bandė atkartoti mūsų pirštų judesius, net neprašant to daryti (juokiasi).  Tas yra labai smagu.

O dėl kolaboracijų, tai dažnai nuskamba šitas klausimas, tačiau po „Eurovizijos“ kolaboracijos įvyksta retai, nes skirtingos šalys, atlikėjai iš skirtingų vietų... Žinoma, kolaboracijoms yra terpė, tačiau tai nėra privaloma daryti, o gal dar ir per anksti apie tai kalbėti. Bus matyti ateityje. 

Ar galėtumėte išskirti tris „Eurovizijos“ konkurse skambėjusias dainas, kurias  ir toliau mielai klausytumėte, pavyzdžiui, važiuodamas automobiliu ar ilsėdamasis? 

Jau sunku atsakyti, nes po tiek kartų, kiek girdėjau tas dainas repetuojant, jos yra tiesiog įsirėžusios į galvą. Aš turbūt kurį laiką nė vienos neklausyčiau, kad šiek tiek pailsėčiau (juokiasi).

„The Roop“ / „Scanpix“ nuotr.

Kai kurie lietuviai piktinosi, kad mūsų kaimyninės šalys Lietuvos atstovams neskyrė tiek balų, kiek kitos valstybės savo kaimynėms. Kaip jūs jautėtės dėl to, kad nesulaukėme tiek palaikymo iš aplinkinių šalių?

Čia reikia pabrėžti, kad per televiziją skelbė komisijos balsus. Į žiuri yra surinkti žmonės, turintys skirtingą muzikos skonį, tad nežinia, kas jiems patinka. Mes sulaukėme nemažai žiūrovų balų ir iš Lenkijos, ir iš Ukrainos, nors jų komisijos mums balų neskyrė.

Iš tiesų, aš manau, kad komisiją turėtų sudaryti ne penki ar dešimt žmonių, o šimtas, nes juk žiuri į „Eurovizijos“ konkursą buvo įvesta tam, kad nebūtų politikos, tačiau tos politikos vis dar yra. O esant mažai komisijai, itin didelę galią įgauna ir vieno žmogaus nuomonė.

Pritariate teiginiui, kad tai yra ne tik muzikinis, bet ir politinis konkursas?

Manau, kad sunku to išvengti, nes politika yra gyvenimo dalis. Nėra visiškai apolitiško žmogaus, jam gal tik taip atrodo. Visur yra politikos. Aš kažkaip neutraliai žiūriu į visa tai.

Vaidotas Valiukevičius / Pauliaus Peleckio nuotr.

Nekuklus klausimas. O kokią vietą sau būtumete skyręs, jei ne aštuntą?

Mes ėjome dėl pirmos vietos (šypsosi). Pirma vieta nėra kažkoks stebuklas, ji tikrai yra pasiekiama. Jei ne šiais metais, tai gal kitais ar dar kitais pavyks Lietuvos muzikantams. Būna, kad kartais kitaip sukrenta kortos, o gal kažkas nebuvo padaryta iki galo...

Mūsų daina yra puikiai vertinama, patekusi į daug įvairiausių topų pasaulyje, o tai rodo, kad daina – verta pirmos vietos.

Atrodytų, kad Lietuva „Eurovizijai“ susivienijo. Kaip jums pavyko sukelti tą geltonąja banga?

Nežinau. Mes negalvojome apie tą vieningumo raktą, tiesiog skleidėme pozityvumą, skleidėme tai, kad mes galime palaikyti vienas kitą, kad galime net ir šokdami atskirai jaustis bendrai. Geltoną spalvą tam ir rinkomės, kad ji skleistų pozityvumą ir šviesą.

Iš kitos pusės, gal ta vienybė rodo ir didesnę visuomenės brandą, kad galime džiaugtis procesu, o ne vien rezultatais. Patys lietuviai labai džiaugėsi ta vienybe.

„The Roop“ / „Scanpix“ nuotr.

Prakalbome apie vienybę. Kol jūs repetavote Roterdame, Lietuvoje vyko šeimų maršas, kuris tikriausiai neprasprūdo ir pro jūsų akis.  Lietuviai buvo labai susiskaldę šiuo klausimu. Kokios mintys jums kilo, stebint šiuos įvykius?

Manau, kad to susiskaldymo galėtų būti mažiau. Man „Eurovizijos“ konkursas įrodė, kad po vienu stogu gali sutilpti skirtingos nuomonės, skirtingos rasės ir niekas akių kitam dėl to nedrasko. Tu gali turėti savo nuomonę, bet nedraskyti akių aplinkiniams.

Aš tikiuosi, kad ir Lietuvoje, kaip ir „Eurovizijos“ užkulisiuose, visi lietuviai tilps. O juk dar ir mūsų šalyje gyventojų tankis yra vienas mažiausių Europoje (šypsosi). Tikiu, kad gali būti skirtingos nuomonės, bet turi būti ir pagarba, ir vienybė.

Ne kartą minėjote, kad pasirodžius „Eurovizijoje“ grupei atsivėrė naujos durys. Tai kokie jūsų planai? Galbūt patrauksite į tarptautinę rinką?

Savo planus dabar dėliojame, o šiuo metu turime ir vaizdo klipų filmavimą, ir dainų kūrimą. Aišku, atsidariusios durys į tarptautines erdves, be jokios abejonės, reikalauja ir daugiau darbo, tačiau tuo pačiu bus daugiau vaisų, o ir Lietuvos vėliava bus nešama toliau bei ilgiau. 

Galiu pasakyti tiek, kad mūsų planai tikrai yra tarptautiniai. Dabar grupė jau yra traktuojama visai kitame lygyje, ne vien lokaliame, o mūsų tikslas toks ir buvo. Dabar žiūrime, kokiose šalyse esame populiariausi, tai su šiomis valstybėmis daugiau ir dirbsime.

Grupė „The Roop“ / Andreso Puttingo EBU nuotr.

Užsiminėte apie naują vaizdo klipą ir dainą. Apie ką ji bus? Galbūt jau planuose ir koncertai?

Kol kas negaliu atskleisti (šypsosi). Viskas bus atskleista, kai jau paruošime, nes kol kas nesinori kalbėti, norisi dirbti. 

O koncertai yra planuojami, tačiau tai priklauso  ne nuo mūsų, o nuo Vyriausybės – kiek leis, kokiomis sąlygomis leis tai daryti. 

O koncertus planuojate tik Lietuvoje ar jau žvalgotės ir į užsienį?

Kol kas irgi nežinome, vis žiūrime, kokia situacija užsienyje. Žiūrime į visas puses (šypsosi). 

2021-ųjų „Eurovizijos“ finalas (72 nuotr.)
+66