Iš „Eurovizijos“ atrankos iškritusi Donata Virbilaitė: „Patyriau ne tik nesėkmę“

Donata Virbilaitė / Asmeninio albumo ir D.Umbraso / LRT nuotr.
Autorius: Žmonės.lt
Publikuota: 2021-01-18 08:16
Savaitgalį startavo nacionalinė „Eurovizijos“ atranka „Pabandom iš naujo!“. Ne pirmą kartą šiame konkurse laimę bandžiusi dainininkė Donata Virbilaitė pirmoje laidoje iškrito iš žaidimo. Pralaimėti kiekvienam sunku, ypač, kai pasirodymui buvo ruoštasi nuoširdžiai, tačiau Donata šios nesėkmės per daug nesureikšmino.

„Ne pirmas kartas. Toks jau šis konkursas, tad viskas yra gerai“, – portalui Žmonės.lt sakė ji.

D.Virbilaitė neslėpė, kad žengdama į konkurso sceną jaudinosi. Atlikėja teigė, kad iškart po filmavimo jautė, jog galėjo pasirodyti geriau. 

„Kai padainavau, galvojau, kad nepadariau tiek, kiek galėjau padaryti, nes tikrai jaučiau stresą. O ir laiko pasiruošti šiais metais buvo labai mažai, dėl pandemijos ir karantino. Galvojau, kad vėliau padarysiu viską geriau, bet nepraėjau į kitą etapą, tai ir nereikės daryti. Gavosi, kaip gavosi. Bendrame kontekste mano daina atrodė stipri. Gal ne visi suprato mano žinutę“, – svarstė D.Virbilaitė.

Dainininkė atviravo, kad pirmajai „Eurovizijos“ atrankos laidai pasiruošė per mažiau nei savaitę.

„Buvo nemažai streso. Viską dariausi pati: ir ekraną, kurį matėte pasirodymo metu, reikėjo susiorganizuoti, ir vaizdo klipą išmokti sumontuoti. Aišku, padėjo draugai, be jų nebūčiau viso to padariusi. Pavyzdžiui, Valdemaras, kuris pateko į pusfinalį, padėjo man nufilmuoti klipą, vėliau jį sumontavau. Tai tikrai truko apie keturias paras, jau nesakau dienas, nes sėdėjau ir naktimis“, – pasiruošimo užkulisius prisiminė ji.

Į kitą „Eurovizijos“ atrankos etapą nepatekusi D.Virbilaitė teigė, kad po tokio sunkaus pasiruošimo darkart dalyvauti konkurse šiuo metu nenorėtų.

„Šiuo metu atrodo, kad „Eurovizijoje“ daugiau nedalyvausiu. Kaip bus vėliau, sunku kažką pasakyti, bet jei dalyvausiu, tai eisiu tik su savo daina. Bet dabar pagalvojau, kad užteks“, – pasakojo ji.

Donata Virbilaitė / D.Umbraso / LRT nuotr.
Donata Virbilaitė / D.Umbraso / LRT nuotr.

Nors dažnas dalyvis dėl patirtų nesėkmių pažeria kritikos komisijai, Donata sakė, kad šiemet teisėjų vertinimas jai atrodė objektyvus.

„Komisija šiais metais, manau, kad yra tikrai gera. Tai buvo vieni realesnių įvertinimų, nes esu pati susidūrusi anksčiau, kad išgiria pasirodymą, o galiausiai gauni vos vieną balą. Šiemet komisija gerai apskaičiavo, ką pasakyti viešai ir kokį balą duoti.

Reikia suprasti, kad vertinti, nekišant savo asmeninės nuomonės, yra labai sunku. Jiems krenta didelė atsakomybė ir, žinoma, kiek mes sulaukiame piktų komentarų, kad nesąmonę pristatėme, tiek jie susilaukia tokių komentarų“, – juokėsi ji.

Patyriau ne tik nesėkmę, bet ir gerų dalykų. Susitariau su kompozitoriais išleisti dainą lietuvių kalba.

Ne pirmą kartą atrankose dalyvaujanti D.Virbilaitė svarstė, kad bėgant metams „Eurovizijos“ konkursas pasikeitė ir ne visi supranta, jo prasmę.

„Manau, kad yra tam tikrų niuansų, kodėl Lietuvoje šis konkursas nėra toks, koks norėtume, kad būtų. Ne visi supranta šio konkurso esmę, nors mes kūrėjai stengiamės ją perteikti, bet vien tų pastangų neužtenka. „Eurovizijoje“ labai svarbu yra tai, kokią žinutę tu siunti. Kai nepavyksta atrankose, pagalvoji, gal ne laikas, gal ne vieta tavo žinutei. Pažiūrėkime, kiek kartų šiame konkurse esame sufeilinę, tikriausiai dar reikia laiko, kol subręsime. Turime atstovauti šaliai, o ne dalyvauti, kad taptume populiaresni, labiau žinomi. Šis konkursas turi gražią misiją, tad dainai reikia žinutės“, – kalbėjo įsitikinusi Donata.

Pirmoje 2021-ųjų „Eurovizijos“ atrankos laidoje nuskambėjusią D.Virbilaitės dainą gerbėjai netrukus galės išgirsti ir lietuvių kalba. Atlikėja vylėsisi, kad gal tuomet jos siunčiama žinutė pasieks platesnio klausytojų rato širdis.

„Šeštadienį patyriau ne tik nesėkmę, bet ir gerų dalykų. Susitariau su kompozitoriais išleisti šią dainą lietuvių kalba, tikiuosi, kad dainos žinutė pasieks klausytojus, nes ji tikrai turi prasmę“, – šypsojosi dainininkė.

Naujausi straipsniai