Iš arti Dalią Grybauskaitę pažinęs Donatas Ulvydas: „Prezidentė irgi žmogus“

Donato Ulvydo filmo „Valstybės paslaptis“ spaudos konferencija
Šaltinis: Žmonės
AA

Balandžio 12 d. kino teatruose pasirodys naujausias Donato Ulvydo filmas „Valstybės paslaptis”, kurio pagrindine heroje tapo prezidentė Dalia Grybauskaitė ir jos laikotarpio iššūkiai Lietuvai.

„Pažinęs prezidentę iš arčiau supratau, kad labiausiai norėčiau, jog tokią galimybę turėtų visi žmonės. Nė kiek neabejoju – kiekvienam iš jų tai būtų nerealių atradimų metas. Tačiau suprantu, kad tai – nelabai įmanoma. Todėl belieka tikėtis, kad tokia pažintis su šalies vadove įvyks peržiūrėjus „Valstybės paslaptį“, – portalui Žmonės.lt sakė Donatas Ulvydas.

„Šimtai valandų filmuotos ir archyvinės medžiagos niekaip netilpo į 90 minučių filmą. Atrodė svarbi kiekviena akimirka, emocija, pasakojimas ir faktas, aukso vertės ne tik skandalingi, bet ir už širdies griebiantys liudijimai, meniniai nukrypimai. Kaip atskleisti pasaulinio kalibro lyderę ir tuo pačiu ypatingą mūsų šaliai laikmetį? Atrodė, kad ėmiausi neįmanomo“, – sako paskutinius naujo dokumentinio filmo „Valstybės paslaptis” štrichus dėliojantis režisierius Donatas Ulvydas.

Pasitikėjimo suteikė netikėtai per filmavimą patarėjams Prezidentės mestelėta frazė – „Nustokit krūpčiot“. Vėliau paaiškėjo, kad šimtus kartų per 10 metų Prezidentės komandai, politikams ir sau pačiai kartotas „nustokim krūpčiot“ – nėra paprasta frazė – tai ištisa gyvenimo filosofija ir netgi daugelio sprendimų raktas. Užrašyta Prezidentės ranka ši frazė tapo ir filmo šūkiu, po kuriuo užšifruotas ir filmo turinys – lyderystė, įkvepianti nusikratyti nereikalingų baimių ir labiau pasitikėti savimi. Pasak režisieriaus, ir filmo pavadinimas, ir plakatas yra kvietimas praskleisti nuo svarbių įvykių valstybėje mus skiriančią širmą.

Viena iš nesuvaidintų akimirkų, likusių filmo užkulisiuose:

Donato Ulvydo filmo „Valstybės paslaptis“ spaudos konferencija (15 nuotr.)
+9
Skaitykite daugiau