Irkluotojos M.Valčiukaitė ir D.Karalienė Tokijo žaidynėse – ketvirtos: „Vieta aukšta, bet nėra maloni“

Lietuviai irklavimo varžybose Tokijuje / Vytauto Dranginio nuotr.
LTOK
Šaltinis: Žmonės
2021-07-28 08:36
AA

2016 m. Rio de Žaneiro žaidynių bronzos medalininkės Milda Valčiukaitė ir Donata Karalienė Tokijo olimpiniame Jūros miško kanale vykusiame porinių dviviečių valčių A finale iškovojo ketvirtąją vietą.

Mūsų šalies sportininkės 2000 m distanciją įveikė per 6 min. 47,44 sek. ir nuo bronzos medalį iškovojusių olandžių atsiliko vos 1,71 sek. Olimpinėmis čempionėmis tapo varžybų favoritės, dvejų pastarųjų metų Europos čempionės rumunės Ancuta Bodnar ir Simona Radis, pasiekusios geriausią šios valčių klasės rezultatą olimpinių žaidynių istorijoje – 6 min. 41,03 sek. Sidabrą laimėjo Naujosios Zelandijos irkluotojos (6 min. 44,82 sek.). Penktos finišavo amerikietės (6 min. 52,98 sek.), šeštos – kanadietės (6 min. 53,19 sek.).

„Labai daug emocijų. Kovojome, tikėjome, kad turime šansų. Ta ketvirta vieta nėra maloni. Kažko pritrūko, kažko nepadarėme. Kita vertus, kol kas tai yra aukščiausia lietuvių pasiekta vieta Tokijuje. Ir ta ketvirta vieta olimpinėse žaidynėse yra tikrai aukšta. Kai pagalvoji, kur mes buvome prieš metus ar dvejus, stebuklas, kad iš viso čia esame“, – po finišo finale teigė M.Valčiukaitė.

O prieš dvejus metus D.Karalienė su vyru Jonu ramiai augino 2018 m. gimusius dvynius Dovydą ir Povilą. Jai profesionalus sportas jau buvo praeitis. M.Valčiukaitė irklavo su Ieva Adomavičiūte. Pernai spalio 7 d. M.Valčiukaitei buvo atlikta stuburo išvaržos operacija. Prieš dvi savaitės iki šios operacijos buvo paskelbta, kad I.Adomavičiūtė pažeidė antidopingo taisykles.

Tuo metu, kai M.Valčiukaitė baiginėjo reabilitaciją, spalio pabaigoje apie sugrįžimą į didįjį sportą paskebė D.Karalienė. Ji neslėpė, kad to labai norėjo pati, o galutinai apsisprendė sulaukusi didelio vyro ir LTOK prezidentės Dainos Gudzinevičiūtės palaikymo.

Daina Gudzinevičiūtė Tokijuje / Vytauto Dranginio nuotr.

Rio de Žaneiro medalininkės vėl sėdo į vieną valtį ir iki olimpinių žaidynių dar spėjo tapti Pasaulio taurės varžybų etapo laimėtojomis ir Europos vicečempionėmis.

Pasibaigus kovoms Tokijo žaidynėse D.Karalienė sakė: „Norėčiau padėkoti, tiems, kas tikėjo, kėlėsi naktį, laikė kumščius, sukryžiuotus pirštus. Ir tiems, kurie palaiko toliau. Ačiū visai Lietuvai.“

M.Valčiukaitė pridūrė: „Žinome, kad tauta, draugai, artimieji serga už mus. Mūsų didžiulė komanda ir visi mūsų pagalbininkai atsiduoda darbui ir be žodžių žinome, koks stiprus yra palaikymas.“

Aurimas Adomavičius ir Saulius Ritter porinių dviviečių lenktynėse finišavo šešti ir galutinėje įskaitoje užėmė 12-ąją vietą. Lietuviai 2000 m nuirklavo per 6 min. 20,87 sek. Juos aplenkė Rusijos olimpinio komiteto (6 min. 13,73 sek.), Naujosios Zelandijos (6 min. 15,51 sek.), Rumunijos (6 min. 16,86 sek.), Airijos (6 min. 16,89 sek.) ir Vokietijos (6 min. 18,13 sek.) įgulos.

„Buvome nusiteikę sukovoti maksimaliai, atiduoti visas savo jėgas. Taip ir padarėme. Rezultatas toks, koks yra. Norime pasisemti kuo geresnių dalykų, nes iš palaimėjimų irgi reikia kažko išmokti. Turime pripažinti, kad varžovai buvo stipresni, nors mes atidavėme visas jėgas“, – po finišo teigė 2016 m. Rio de Žaneire su Mindaugu Griškoniu porinių dviviečių klasėje olimpiniu čempionu tapęs S.Ritter.

Ar nebus kalbų, kad vėl patekti į olimpinį A finalą jam sutrukdė naujas partneris A.Adomavičius, su kuriuo į vieną valtį sėdo likus labai nedaug laiko iki olimpinių žaidynių?

„Jokiais būdais negalėčiau teigti, kad partnerio keitimas atspindėjo rezultatą. Nes Aurimas yra labai pajėgus sportininkas. Noriu tik pasidžiaugti, kad čia su juo startavau.Nuo Rio praėjo penkeri metai. Tiesiog mums nepavyko čia suirkluoti. Kaip esame pasiruošę, tą ir pasistengėme parodyti. Laiko susiirkluoti visada norėtųsi daugiau. Bet yra kaip yra. Varžovai buvo išties stiprūs, čia olimpinės žaidynės, čia atvyksta stipriausi pasaulio sportininkai. Kovoti su jais yra didelė garbė“, – tvirtino S.Ritter, po savo finišo nuskubėjęs į tribūną, iš kur stebėjo, kaip finale lenktyniauja jo gyvenimo draugė M.Valčiukaitė su D.Karaliene.

Laiko susiirkluoti visiškai neturėjo vyrų porinės keturvietės įgula – Dominykas Jančionis, Dovydas Nemeravičius, Martynas Džiaugys ir Armantas Kelmelis. Patvirtinimą, jog startuos Tokijuje,įgula gavo liepos 18 d., kai dėl antidopingo taisyklių pažeidimo subyrėjusi Rusijos įgula atsisakė olimpinio kelialapio, todėl vieta olimpinėse žaidynėse pasiūlyta Lietuvai, atrankos varžybose likusiai trečioje vietoje.

Po pirmojo etapo varžybų, kuriose lietuvių keturvietė neprilygo varžovams, D. Nemeravičius sakė:  „Mums maždaug pritrūko pusės metų. Nuo gegužės mėnesio, kai likome treti ir, mano spėjimu, rusai nesąžiningai iškovojo tą vietą. Mes nutraukėme tada darbą, nors nuo pavasario smarkiai tobulėjome.“

B finale lietuviai liko ketvirti tarp keturių įgulų – 5 min. 51,64 sek. – ir galutinėje įskaitoje užėmė dešimtąją vietą. Greičiau plaukė Kinija (5 min. 46,07 sek.), Vokietija (5 min. 46,78 sek.) ir Norvegija – 5 min. 47,34 sek.

Kovą Tokijo žaidynėse dar tęsia vienvietę irkluojantis Mindaugas Griškonis. Rytoj jis lenktyniaus pusfinalyje.

Tokijo žaidynės: Milda Valčiukaitė ir Donata Karalienė porinių dviviečių valčių finale (41 nuotr.)