Irkluotojai Milda Valčiukaitė ir Saulius Ritter – apie pažintį, meilę ir socializuotą katiną Kajų

Milda Valčiukaitė ir Saulius Ritter
Pranešimas spaudai
Šaltinis: Žmonės
AA

Tokijo olimpinėse žaidynėse Lietuva turės ypatingą porą, kuri jau penkerius metus kartu ne tik sporte, bet ir gyvenime. Vienas kitam šiltus jausmus ir rūpestį rodantys tituluoti Lietuvos rinktinės irkluotojai bei gyvenimo partneriai Milda Valčiukaitė ir Saulius Ritter jau po keleto dienų išskrenda į Japoniją.

Palaiko vienas kitą

„Kiekvienas sportininkas vykdamas į olimpines žaidynes nori pasirodyti kuo geriau ir laimėti, ne išimtis ir mes. Tad Tokijo olimpinėse žaidynėse tikimės geriausio rezultato“, – neslepia Milda ir Saulius, kad giliai širdyje svajoja iškovoti medalius. Ant prizininkų pakylos jie lipo ir prieš penkerius metus Rio de Žaneire vykusiose olimpinėse žaidynėse, kur S.Ritter su Mindaugu  Griškoniu iškovojo sidabro medalį, o M.Valčiukaitė su Donata Karaliene pelnė bronzą.

Pora lenktyniauja toje pačioje valčių klasėje, todėl prieš penkerius metus olimpinės varžybos abiem vyko tą pačią dieną. O ir jų artima draugystė užsimezgė prieš penkerius metus.

Saulius atvirauja, kad kai susipažino, pirmiausia jį  sužavėjo Mildos pasitikėjimas savimi ir, žinoma, patraukė daili išvaizda. „Be to, Milda labai komunikabili, draugiška, atvira mergina. Ji labai protinga, smalsi. Kuo ji beužsiimtų, viską nori padaryti teisingai, idealiai, pasiekti geriausią rezultatą“, – sako Saulius.

Milda Valčiukaitė ir Saulius Ritter

Milda pasakoja, kad nuo pat pažinties pradžios Saulius visada mokėjo ją stebinti, kad ir mažais  dalykais, maloniomis staigmenomis. „Stebina, kaip Sauliaus moka nujausti, kokios dovanos norėtum tam tikra proga. Jis moka išgirsti kiekvieną žodį, nuspėti kiekvieną norą ar svajonę. Visom progom iš Sauliaus gaunu būtent tai, apie ką svajoju“, – ypatingas partnerio dėmesingumas žavi Mildą.

Milda sako, kad Saulius yra diplomatiškas, santūrus, labai rūpestingas ir atsakingas žmogus. „Be to, jis labai ryžtingas, kai reikia kažką keisti, daryti, ko nors siekti, ir tai jis daro geranoriškai“, – gražių žodžių partneriui negaili Milda.

Milda Valčiukaitė ir Saulius Ritter

Tai, kad į olimpines žaidynes keliauja kartu kaip pora sportininkams yra tam tikras privalumas. „Pagalvokite, kaip jaučiasi kiti olimpiečiai, kurie išvažiuoja vieni ir palieka savo artimuosius, mylimuosius, šeimas, kai jaučia namų ilgesį. Keliaudami drauge, kartu su Sauliumi mes išgyvename visas emocijas, kurių per atstumą nepatirsi ir neperteiksi“, – sako Milda.

Kitą vertus, kartu dalyvaujant varžybose partneriams ir pergyventi tenka gerokai daugiau. „Labai pergyvename vienas dėl kito, – neslepia Saulius. – Visada labai noriu, kad Mildai pasisektų. Kai esame tose pačiose varžybose, galvoju ne tik apie savo rezultatą, bet ir apie Mildą – kad tik ji startuotų gerai ir nugalėtų savo varžoves.  Kai varžybose matome vienas kitą, tikrai būna daug geriau“. 

Dar labiau užgrūdino pandemijos iššūkiai

Į Tokiją iš Vilniaus sportininkai išvyks jau liepos 13 dieną, tad paskutinės dienos iki išvykimo jiems labai įtemptas metas.  Olimpiečiams svarbiausia – kokybiškos treniruotės, tarp jų gerai pailsėti. Be to, reikia baigti sutvarkyti visus su žaidynėmis susijusius formalumus, kurių dėl pandemijos yra daugiau nei įprastai.

Pandemija kėlė nemažai iššūkių ir ruošiantis olimpiadai, nes 2020 m. staiga buvo atšauktos visos varžybos, o iš treniruočių užsienyje irkluotojams teko staiga grįžti į Lietuvą. „Grįžome namo, irklavimo klubai dėl karantino neveikė, tad įsirengėme nedidelę sporto salę garaže ir toliau tęsėme pasiruošimą žaidynėms. Stengėmės vienas kitą motyvuoti ir nenuleisti rankų. Ypač buvo sunku, kai sužinojome, kad olimpiada buvo nukelta“, – praėjusių metų įvykius prisimena Milda ir Saulius.

Tačiau visi suvaržymai ir iššūkiai sportininkus tik dar labiau užgrūdino ir jie rado įvairiausių išeičių, kaip per pandemiją įvykdyti numatytus treniruočių planus ir pasirengti olimpinėms žaidynėms. „Kai per tuos metus įdėjom tiek darbo, pastangų ir treniruočių valandų, dabar iš esmės liko tik mėgautis paskutinėmis treniruotėmis ir finišo tiesioji Tokijuje“, – juokiasi Saulius, kuris su Milda netrukus jau krausis olimpinius lagaminus.

Milda Valčiukaitė ir Saulius Ritter

Palaiko tvarumo idėjas

Tuose sportininkų lagaminuose šįkart bus ne tik būtiniausi daiktai, bet ir ypatinga olimpinių drabužių kolekcija.

„Tvarumo idėja dabar labai aktuali visame pasaulyje. Smagu, kad į tai buvo atsižvelgiama kuriant atletams skirtą olimpinę kolekciją. Juk tas dvi savaites svarbiausiame pasaulio sporto renginyje jie bus mūsų šalies veidas,“ – sako Milda.

„Atletams svarbu, kad treniruotėms ir varžyboms skirta apranga būtų ir itin patogi, prie kūno priglundanti lyg antra oda“, – apie „4F“ aprangą tvirtina Saulius.

Milda Valčiukaitė ir Saulius Ritter

Abu startuos tą pačią dieną

Išvykdama į Tokiją mūsų olimpinė irkluotojų pora jaučia artimųjų ir sirgalių palaikymą, o bene labiausiai jų pasiilgs Lietuvoje liksiantis katinas Kajus. „Išvykus mūsų murkliu rūpinsis draugės irkluotojos, kurios jį labai myli. Kartais, kai reikia išvykti, katiną paliekame mamai ar draugams. Jis visų mylimas, tad dėmesio jam netrūksta. Mūsų, sportininkų, toks gyvenimo būdas – nuolat keliaujame, tad ir jis priprato. Mūsų Kajus labai socializuotas katinas“, – juokauja ir geros nuotaikos prieš svarbiausius metų startus nestokoja Milda ir Saulius.

Beje, ir šiose olimpinėse žaidynėse irkluotojai vėl startuos tą pačią dieną – liepos 24-ąją. Šiuo metu Trakuose intensyviai besiruošiantys irkluotojai Milda Valčiukaitė ir Saulius Ritter, prieš svarbią kelionę į Olimpines žaidynes, meta iššūkį irklavimo mėgėjams ir kviečia išmėginti savo jėgas irklavimo treniruoklių „Concept2” varžybose specialioje „4F“ rungtyje, kuri vyks  liepos 10 d., 15 val. Olimpiečių poros uždarų patalpų treniruoklių „Concept 2” 500 m distancijos komandinis laikas yra 1 min. 24,5 s. „Rowing Masters Sprint 2021” meistrų regata vys liepos 9 – 11 dienomis, Trakų irklavimo bazėje.

Skaitykite daugiau