Iraniečių aktorė Taraneh Alidoosti kreipėsi į milijonus žmonių: „Mes ne miestiečiai, mes – belaisviai“

Taraneh Alidoosti/Vida Press nuotr.
Autorius: Žmonės.lt
Publikuota: 2020-01-14 13:37
Viena iš populiariausių Irano aktorių Taraneh Alidoosti viešai sukritikavo Irano valdžią. Savo 6 milijonams sekėjų socialiniame tinkle ji pareiškė, kad žmonės jaučiasi ne kaip miestiečiai, o kaip belaisviai.

„Vijau šią sapną primenančią realybę nuo savęs ilgai, nenorėjau priimti. Mes ne miestiečiai, mes – belaisviai“, – socialiniame tinkle prabilo Taraneh Alidoosti.

Savo pagrindinę nuotrauką į aklinai juodą socialinėje erdvėje pakeitusi aktorė sakė, jog taip norėjo pareikšti užuojautą praėjusį lapkritį nuo Irano apsaugos kulkų kritusiems protestuotojams.

Taraneh Alidoosti/Vida Press nuotr.
Taraneh Alidoosti/Vida Press nuotr.

Ji patikino, kad juoda spalva neturi nieko bendra su sausio 3-ąją žuvusiu Irano sukarintų pajėgų vado Qasemu Soleimanimi. Irano užsienio reikalų ministru laikytas Qasemas Soleimanimi mirė per JAV raketų smūgį Bagdado tarptautiniame oro uoste. 

Sausio 5-ąją Irano gatves užplūdus protestuotojams, pasak aktorės, net keli iš jų buvo sunkiai sužaloti. Valdžia prieš maištaujančius civilius ėmėsi smurto. Protestai prasidėjo po to, kai Iranas pripažino savo atsakomybę dėl numušto ukrainiečių lėktuvo. Šio įvykio metu žuvo 176 žmonės.

Taraneh Alidooosti ir anksčiau reagavo į savo kraštiečių situaciją, priekaištavo prezidentui Donaldui Trumpui, kuris 2017 metais pareiškė norintis uždrausti vizas iraniečiams.

Aktorė tais metais boikotavo „Oskarų“ teikimo ceremoniją JAV. Nors filmas „The Salesman“, kuriame ji vaidino, buvo nominuotas „Oskarui“, Taraneh pareiškė į ceremoniją nevyksianti, nes Trumpo planai ir sprendimai – rasistiški.

Naujausi straipsniai