Ir vėl pirmadienis? 9 žvalumo receptai, kurie jus išbudins

Emocijos / Shutterstock nuotr.
Autorius: Žmonės.lt
Publikuota: 2017-07-24 09:00
Ryte sunkiai pabundate, jaučiatės nedarbingi? Siūlome išbandyti paprastus, bet veiksmingus būdus, kurie kaipmat išvaikys tingulį.

Neskubėkite šokti iš lovos. Geriausias būdas kraujotakai suaktyvinti – lengvi ir lėti tempimo pratimai. Kaip teigia specialistai, paprasčiausias pasirąžymas pakelia raumenų tonusą ir paskatina energijos tėkmę.

Kasryt į darbą vykstate tuo pačiu keliu, geriate tą pačią kavą? Pabandykite kasryt padaryti šį tą naujo, pavyzdžiui, į darbą vykite skirtingais keliais ar skirtingomis priemonėmis.

Stiklinė vandens su citrina. Šiltas vanduo su citrina yra puikus rytinis gėrimas, nes gerina virškinamojo trakto sistemą ir padeda iš organizmo pasišalinti toksinams. Taip pat apsaugo nuo vidurių užkietėjimo ir viduriavimo problemų, užtikrina puikią žarnyno veiklą. Ryte vietoj kavos puodelio išgerkite vandens su citrina, tai padidins energijos lygį, jausitės žvalesni ir kupini jėgų. Be to, nustatyta, kad citrinų kvapas mažina stresą ir pagerina nuotaiką.

Kelkitės skambant muzikai. Jeigu kas rytą sučirškiantis įkyrus žadintuvo garsas jus dirgina, tegul jus pažadina mėgstama muzika. Skambant širdžiai mielai melodijai bus kur kas lengviau atsikelti ir pabusti.

Apsipilkite šaltu dušu. Šaltas dušas ryte – vienas geriausių sprendimų, kuriuos galite priimti. Nors šaltas vanduo sukelia drebuliuką, tačiau veikia raminančiai ir grūdinančiai. Kadangi organizmas patiria stresą, dėl organizmo reakcijos į šoką pradedame giliau kvėpuoti, gauname daugiau deguonies, greičiau cirkuliuoja kraujas. Būtent todėl po šalto dušo visą dieną galime jaustis kupinesni energijos.

TAIP PAT SKAITYKITE: 15 dalykų, kuriuos turite padaryti dėl savęs

„Fotolia“ nuotr.
„Fotolia“ nuotr.

Pusryčiaukite. Liaudies išmintis byloja – pusryčius valgyk pats, pietus pasidalyk su draugu, o vakarienę atiduok priešui. Su tuo sutinka ir specialistai. Dietologai aiškina, kad medžiagų apykaita vyksta nuolat, o per naktį angliavandenių atsargos, kurios aprūpina ląsteles energija, išsenka. Taigi nepavalgę pusryčių neturėsime energijos, kuri itin reikalinga energingiems ir karjeros siekiantiems žmonėms. Idealus laikas pusryčiams yra 7–9 val. ryto. Tyrimai rodo, kad tų žmonių, kurie nevalgo pusryčių, medžiagų apykaita lėtėja, prastėja atmintis ir koncentracijos galimybės.

Suvalgykite juodojo šokolado. Jei jaučiatės nedarbingi, gerdami kavą ar arbatą, suvalgykite juodojo šokolado gabalėlį. Mokslininkai tikina, kad jame esantis kofeinas stimuliuoja, teikia energijos, didina darbingumą. 100 g juodojo šokolado yra 230–200 mg kofeino. Beje, šiame skanėste yra ir nuotaiką keliančių medžiagų.

Išmokite taisyklingai kvėpuoti. Ryte pabudę atsistokite prie atviro lango ir giliai lėtai kvėpuokite diafragma. Smegenys gaus daugiau deguonies ir suaktyvės viso organizmo veikla. Be to, pagerės nuotaika.

Mąstykite pozityviai! Psichologai teigia, kad viskas glūdi mūsų sąmonėje. Jeigu iš ryto gerai nusiteiksite, teigiamas požiūris lydės jus visą dieną. Net jei už lango pila lietus, neleiskite įsivyrauti slogučiui. Šypsokitės, pasisveikinkite su kaimynu, palinkėkite geros dienos bendradarbiui – geros emocijos jums grįš su kaupu.

Ryto rutiną pakeiskite ryto įvairove. Kasryt į darbą vykstate tuo pačiu keliu, geriate tą pačią kavą? Pabandykite kasryt padaryti šį tą naujo, pavyzdžiui, į darbą vykite skirtingais keliais ar skirtingomis priemonėmis. Pamatysite, kaip toks paprastas dalykas padės pabusti ir įneš įvairovės į jūsų kasdienybę.

TAIP PAT SKAITYKITE: Pirmadienio pozityvas: asmenines problemas įveikusi Janina rūpinasi likimo nuskriaustais

Sekite naujienas ir mūsų „Facebook“ puslapyje!

Ji24.lt

Naujausi straipsniai