Ir karaliai patiria patyčias

Švedijos princas Carlas Philipas su žmona princese Sofia / Vida Press nuotr.
Švedijos princas Carlas Philipas su žmona princese Sofia / Vida Press nuotr.
Šaltinis: Žmonės.lt
2018-02-01 08:00
AA

Švedijos princas Carlas Philipas (38) buvo smarkiai kritikuojamas dėl neva menkos protinės galios, o jo žmona princesė Sofia (33) – dėl erotinio modelio karjeros. Šie du žmonės, žinantys, ką reiškia patyčios, su jomis kovoja ir dėl asmeninių priežasčių.

Per dvejus metus Sofia tapo viena darbščiausių švedų karališkosios šeimos narių. Pamečiui pagimdė du sūnus. Pamėgo uždarus drabužius ir, kaip paaiškėjo, puikiai dėvi diademas bei mėgaujasi motinyste ir nauju statusu.

Švedijos princas Carlas Philipas su žmona princese Sofia / Vida Press nuotr.

Princas, ketvirtasis eilėje į Švedijos sostą, taip pat susidoroja ir su tėvo pareigomis, ir su protokolo renginiais. Beje, kažkada Carlas Philipas buvo Švedijos sosto įpėdiniu, tačiau... tik septynis mėnesius: 1980-ųjų sausio 1-ąją įsigaliojo įstatymas, pagal kurį sosto paveldėjimą lemia pirmagimystės, o ne lyties teisė. Carlas Philipas buvo berniukas. Bet – antroji atžala. Taigi jau 38 metai įpėdinės titulas priklauso vyresnei jo seseriai Victoriai (40).

Carlui Philipui pradėjus lankyti mokyklą pasklido gandų, kad karaliaus sūnui kažkas negerai. Švedija prieš tris dešimtmečius irgi nebuvo itin pakanti, medicina negalėjo diagnozuoti daugelio dalykų, tad bėdos dėl mokslų verstos tinginystei ar tiesiog kvailumui.

Šiandien žinoma, kad princą vargina disleksija – raidos sutrikimas, dėl kurio kyla problemų sklandžiai skaitant, suvokiant skaitomą ar girdimą tekstą. Tačiau nuo disleksijos kenčiančio žmogaus intelektas gali būti net aukštesnis nei vidutinis.

Carlas Philipas ne kartą sakė, kad nė vienas vaikas mokykloje neturėtų kęsti tokių patyčių, su kokiomis susidūrė pats. O juk Švedijoje esama beveik 700 tūkstančių žmonių, kuriems diagnozuota ši problema! Tarp jų – ir abi Carlo Philipo seserys, minėta princesė Victoria bei Madeleine (35), ir pats šalies valdovas karalius Carlas XVI Gustafas!

Šmėkštelėjo gandas, esą Madeleine pirmagimė Leonore (3) irgi turi tokių problemų (mergaitė lanko darželį, kuriame pagrindinis dėmesys skiriamas kalboms, o žiniasklaida padarė atitinkamas išvadas). Nors disleksija Švedijos karališkojoje šeimoje gali būti perduodama iš kartos į kartą.

Savo kailiu patyrę ir vis dar patiriantys, ką reiškia patyčios bei nepagrįsta kritika, Carlas Philipas ir Sofia vestuvių proga įsteigė fondą, skirtą kovoti su patyčiomis ir prietarais, susijusiais su disleksija (princas globoja ir švedų disleksijos asociaciją). Ir ne dėl eilutės labdaringų darbų sąraše, bet iš principo – juk ir patys augina du vaikus. O ir Carlas Philipas pastarąjį kartą su stereotipais susidūrė toli gražu ne mokykloje: scenoje teikdamas sporto apdovanojimus supainiojo keletą skaičių. Ir spauda jam išsyk priklijavo... kvailio bei nemokšos etiketę. Princas prisipažino, jog tai buvo siaubinga ir nesmagu. Todėl nori parodyti, kad situaciją galima keisti.

Švedijos princas Carlas Philipas su žmona princese Sofia (22 nuotr.)
+16