Įprotis, kuris ne tik pagerins miegą, bet ir teigiamai paveiks kitas sritis

Mieganti moteris / Vida Press nuotr.
Autorius: Žmonės.lt
Publikuota: 2016-07-26 16:10
Visi žinome, kad miegas – sveikatos ir geros savijautos šaltinis, todėl kaip įmanydami stengiamės gerinti jo kokybę: jokio televizoriaus miegamajame, gilų miegą skatinantis maistas antroje dienos pusėje, atpalaiduojanti vonia ar kiti ritualai... Tačiau jei vis dar susiduriate su nemiga, prastai pailsite, galite pabandyti miegoti nuogi!

Pastaraisiais metais atliktų tyrimų duomenys rodo, kad žmonės, miegantys be jokių drabužių, dažnai išsimiega žymiai geriau nei tie, kurie vilki pižamas, o jų miego laikas visuomet svyruoja tarp septynių–aštuonių valandų. Būtent tiek ir optimalu miegoti suaugusiam žmogui. Dar daugiau – pasirodo, toks įprotis gali teigiamai paveikti ne tik poilsio sferą!

Žymiai vėsiau = gilesnis miegas

Išsamų tyrimą atlikę Amsterdamo universiteto mokslininkai padarė išvadą, jog kuo žemesnė kūno temperatūra miego metu, tuo poilsis gilesnis ir kokybiškesnis. Žinoma, pernelyg didelė vėsa taip pat nėra gerai, nes dėl šalčio tiesiog pabusite, tačiau kai oda nėra uždengta keliais medžiagos sluoksniais ir gali laisvai kvėpuoti, organizmas lengviau „pasiduoda“ mieguistumui ir ramybei.

Vida Press nuotr.
Vida Press nuotr.

Greitesnė medžiagų apykaita

Gera naujiena – pasirodo, miegodami nuogi deginame kalorijas to net nesistengdami daryti! Ilsėdamiesi be jokių rūbų verčiame organizmą patį save šildyti, o tam naudojami riebalai ir kitos dienos metu sukauptos medžiagos. Taigi, žemesnė kūno temperatūra nakties metu lygi trumpai mankštai iš ryto (nors ir mankštos nederėtų pamiršti!).

Daugiau artumo tarp partnerių

Miegas be pižamos ne tik teigiamai veikia sveikatą, bet ir gali išsklaidyti susitvenkusius santykių problemų debesis. Įsliuokite į miegamąjį nuoga ir... įsitikinkite! Intensyvus intymus gyvenimas skatina oksitocino, dar žinomo kaip meilės hormonas, išsiskyrimą. Kitaip tariant, įsukite aistros karuselę – kuo dažniau mylėsitės, tuo dažniau norėsite tą daryti!

Vida Press nuotr.
Vida Press nuotr.
Elaima.lt

Naujausi straipsniai