„Inži“ dizainerė Ingrida Žitkuvienė: „Vestuvinės suknelės paieškos turėtų būti malonios“

„Inži“ kolekcijos pristatymas / Luko Balandžio / 15min nuotr.
Autorius: Žmonės.lt
Publikuota: 2015-07-01 12:20
Nesvarbu, ar vestuves planuoja visus metus, ar tik porą savaičių, daugeliui nuotakų vestuvinės suknelės paieška – užduotis ne iš lengvųjų. Kur ją rasti? Ar rinktis išskirtinę tik šiai progai, o gal universalią? Siūdintis ar nuomotis? Trumpa ar ilga? Būtinai balta, o gal spalvota? Tokios ir panašios mintys neduoda ramybės daugumai būsimų nuotakų. Patarimais, kaip išsirinkti vestuvinę suknelę, pasidalijo „Inži“ mados namų dizainerė Ingrida Žitkuvienė.

– Kaip būsima nuotaka turėtų pasiruošti prieš pirmąjį apsilankymą vestuvinių suknelių salone?

– Puiku, jei prieš atvykdama į saloną ar prieš susitikdama su dizaineriu, būsima nuotaka jau atlikusi „namų darbus“ – tai yra tiksliai žino, kokio modelio suknelės nori. Žinoma, ji gali ateiti ir visiškai tam nepasiruošusi – gerai savo darbą išmanantis profesionalas tikrai patars, koks siluetas galėtų tikti. Bendraujant su nuotaka, užduodant jai tam tikrus klausimus galima labai daug sužinoti ir sukurti suknelę atsižvelgiant ne tik į moters figūrą, bet ir gyvenimo būdą, asmeninį stilių ir požiūrį į gyvenimą.

– Kiek laiko likus iki vestuvių verta pradėti suknelės paieškas? Ir kiek vidutiniškai užtrunka pirmasis vizitas pas dizainerį?

Tai labai individualu, bet, mano nuomone, geriausia ieškoti suknelės iki vestuvių likus bent pusmečiui.

– Tai labai individualu, bet, mano nuomone, geriausia ieškoti suknelės iki vestuvių likus bent pusmečiui. Norint patekti į profesionalo rankas – nėra ko laukti. Jei kreipsitės per vėlai, dizaineris gali net nebeturėti laiko jūsų vizitui, tad patarčiau bent pirminius susitikimus suplanuoti kuo anksčiau.

Pirmasis vizitas dažniausiai užtrunka nuo pusvalandžio iki valandos. Tai pirmo įspūdžio laikas, skirtas susipažinti, sužinoti, ar sutampa jūsų „biolaukai“. Mano nuomone, modeliuoti ir siūtis suknelę reikia ten, kur visiškai pasitikite dirbančiu personalu, tada ir rezultatas būna geriausias. Būtent pirmojo vizito metu dažnai ir išaiškėja, ar galėsite „draugauti“ toliau ar keliai gražiai išsiskirs.

Viganto Ovadnevo/Žmonės.lt nuotr.
Viganto Ovadnevo/Žmonės.lt nuotr.

– Jei nuotaka nutarė aplankyti kelis vestuvinių suknelių salonus, į kiek jų pakaktų užsukti per vieną dieną?

Vestuvinės suknelės paieškos turėtų kelti malonumą, tad vizitams pasirinkite tokią dieną, kai spinduliuojate gera nuotaika, rinkitės be jokio streso ir išankstinių nuostatų.

– Manau, geriausia per dieną aplankyti ne daugiau kaip tris salonus. Nuo ilgo suknelių matavimosi maratono galima taip pervargti, kad galiausiai visos jos ims atrodyti negražios ir neaiškios, bus sunku ką nors išsirinkti. Vestuvinės suknelės paieškos turėtų kelti malonumą, tad vizitams pasirinkite tokią dieną, kai spinduliuojate gera nuotaika, rinkitės be jokio streso ir išankstinių nuostatų. Siūlau į visa tai žiūrėti labiau kaip į pramogą ir tiesiog gerai praleisti laiką, ramiai svarstyti, kas tinka ir patinka.

– Ar nuotakai į saloną geriau atvykti vienai, o gal lydimai mamos ar kelių geriausių draugių?

– Aš siūlyčiau ateiti vienai. Dažnai būna taip, kad būsima nuotaka žino, ko nori, tačiau pašaliniai žmonės – mama ar draugės – išveda iš pusiausvyros, ji pradeda abejoti ir ima pasikliauti kitų nuomone. Dėl to ji praranda daug laiko ir, galiausiai, vis tiek grįžta prie savojo pasirinkimo. Žinoma, pasitaiko ir retų išimčių, kai nuotaka atsiveda savo „sielos“ draugę, kuri išties nuoširdžiai dalijasi savo pastebėjimais ir pataria be jokios pavydo gaidelės. Jei jau labai norisi būti ne vienai, patariu kartu atsivesti mamą – kas gi geriau už ją gali pagelbėti? Juk kiekviena mama savo vaikui nori tik paties geriausio!

– Kokio silueto suknelę rekomenduotumėte itin lieknai nuotakai, dėvinčiai nulinio dydžio drabužius? Ir kokia suknelė labiausiai tiktų apvalesnių formų moterims?

– Itin lieknutėms nuotakoms siūlyčiau A formos sukneles. Sijoną galima formuoti iš daug tiulio sluoksnių ar storo matinio šilko, rinktis princesišką stilių. Jei toks stilius ne prie širdies, taip pat galima puoštis lengvai krintančio šilko suknele dekoruota nėriniais, tačiau vėlgi audinio nepagailėti – tada suknelė suteiks apimties ir spinduliuos romantiška prabanga.

Viganto Ovadnevo/Žmonės.lt nuotr.
Viganto Ovadnevo/Žmonės.lt nuotr.

Apvalesnių formų nuotakoms labai tinka „žuvytės“ stiliaus suknelės, jos labai gražiai išryškina privalumus ir slepia trūkumus. Aišku, tai labai individualu, pavyzdžiui, jei nuotaka pilnoka ir turi pilvuką, tada toks modelis gali ir netikti. Tada suknelę reikia modeliuoti su korsetu, kai kurias vietas slėpti drapiruotėmis ar šilko klostėmis. Kiekvienas atvejis labai individualus, todėl tiksliau patarti galima tik susitikus ir įvertinus nuotakos figūrą, atsižvelgus į jos skonį.

TAIP PAT SKAITYKITE: Vestuvių kodas: kaip apsirengti, jei (laimė!) esate tik viešnia

– Baltos atspalvių daugybė – nuo kreminės iki sniego baltumo – kaip išsirinkti? Gal esate pastebėjusi, koks baltumas labiausiai patinka lietuvėms? Kokias spalvas dabar diktuoja mada?

Nepatariu rinktis akinamo baltumo suknelių. Šis atspalvis lietuvaitėms nėra tinkamas, jos dažniausiai atrodo pavargusios, o jų oda – tarsi papilkėjusi.

– Pats populiariausias tarp lietuvaičių yra pieno spalvos atspalvis, jis labai gražiai atrodo tiek gyvai, tiek nuotraukose. „Inži“ mados namų klientės taip pat labai mėgsta kreminius atspalvius – nuo pudros iki švelniai rožinės. Būtent šie tonai labai gražiai atskleidžia nėrinių grožį, o nuotraukose dažniausiai tokios suknios atrodo „sveikai“ baltos.

Viganto Ovadnevo/Žmonės.lt nuotr.
Viganto Ovadnevo/Žmonės.lt nuotr.

Nepatariu rinktis akinamo baltumo suknelių. Šis atspalvis lietuvaitėms nėra tinkamas, jos dažniausiai atrodo pavargusios, o oda – tarsi papilkėjusi. Pasaulio rinkoje vyrauja įvairiausių atspalvių suknelės, ne tik balti ar kreminiai atspalviai – nuo pilkos iki žalios ar raudonos spalvos. Užsienietės nuotakos drąsesnės, jos nebijo eksperimentuoti ir neretai renkasi labai drąsias vestuvines sukneles.

Viganto Ovadnevo/Žmonės.lt nuotr.
Viganto Ovadnevo/Žmonės.lt nuotr.

– Kokie vestuvinių suknelių modeliai labiausiai patinka jums pačiai?

– Man gražiausios lengvo kritimo šilkinės suknelės dekoruotos nėriniais, taip pat lengvo tiulio suknytės. Šį sezoną taip pat pristačiau ne vieną „žuvytės“ formos suknelę, nepabijojau apnuoginti pilvo. Mano „arkliukas“ – gėlės ir nėriniai. Juos itin mėgstu naudoti savo kūryboje.

Viganto Ovadnevo/Žmonės.lt nuotr.
Viganto Ovadnevo/Žmonės.lt nuotr.

– Kaip manote, ar įmanoma rasti išties gražią, bet nebrangią suknelę?

– Tikrai taip, viskas priklauso nuo požiūrio ir skonio.

– Kokį svarbiausią patarimą duotumėte dėl suknelės galvą sukančiai nuotakai?

– Visoms nuotakoms patariu pirmiausia nebėgti nuo savęs ir savo norų. Atsisėskite ir pagalvokite, koks jūsų stilius, ką mėgstate, kada ir kaip apsivilkusi jaučiatės geriausiai. Juk gražiausia nuotaka yra ta, kuri jaučiasi savimi, spinduliuoja ramybe, meile ir vidiniu grožiu.

Elaima.lt

Naujausi straipsniai