Investicija į stilių ar pinigai į balą?

„Alice + Olivia“ mados namai ir Stacey Bendent apsipirkinėjimo vakarėlio, surengto Niujorke, kadras. Vakarėlio lėšos skirtos labdarai – plaučių vėžio tyrimams atlikti. / „Scanpix“ nuotr.
Autorius: Žmonės.lt
Publikuota: 2013-08-15 09:00
Margoms suknelėms pinigų jums niekada negaila, tačiau kokybiškiems batams taupote kiek įmanoma, laukdamos didžiausių metų išpardavimų? Pasitikrinkite, kurie stiliaus pirkiniai – vertinga mados investicija, o kurie vargu ar verti tos sumos, kurią už juos kartais paklojate.

Būna, kad plona palaidinė, pasiūta iš to paties trikotažo, vienoje parduotuvėje kainuos kelis ar netgi keliasdešimt kartų daugiau nei kitoje, esančioje priešingoje gatvės pusėje. Taip, kartais mokame už vardą, tačiau, matant tokius akivaizdžius panašumus arba net identiškas prekes, kartais susimąstome, kada tai – geras pirkinys, o kada – taškymasis pinigais?

 

NETAUPYKITE PIRKDAMOS...

 

Džinsus

 

Klasikinės džinsinės tiesaus kirpimo kelnės beveik amžinos – jos ne tik išlieka stilingos sezonams pasibaigus, bet ir gali nesunkiai išgelbėti jus iš bet kokios situacijos, net darbo susirinkimo ar pusiau formalaus renginio. Žinoma, tokios kelnės turėtų būti tamsiai mėlyno arba juodo atspalvio, o jei darbe džinsai mielai priimami, gali būti ir klasikinio žydro tono. Jau įsivaizduojame, kaip tokios kelnės dera prie juodo švarko ir baltų marškinių... Kiek verta pakloti už džinsus? Kiek negaila. Pavyzdžiui, žinote, kad geros firmos gaminį tikrai dėvėsite mažiausiai metus ir jie kainuoja kelis šimtus litų. Padalykite šią sumą iš dienų skaičiaus – ne taip ir brangu, tiesa? Ieškokite kokybiško džinso iš kietesnės medžiagos, kuri ne taip greitai nusidėvės. Sudėties lentelėje etiketėje medvilnei turėtų tekti didžiausias procentas.

zara.com nuotr.
zara.com nuotr.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

► Apatinį trikotažą

 

Kai kurios gali paprieštarauti: kam leisti pinigus, jei niekas nemato liemenėlių ir apatinių kelnaičių? Tačiau gera liemenėlė – vienas svarbiausių drabužinės elementų. Jei dėvite gerai sukonstruotą, jums tinkančią liemenėlę, visa figūra atrodys elegantiškesnė, o jūs – aukštesnė ir netgi lieknesnė. Išmeskite visas, kurių petnešėlės išsitampė nuo nuolatinio dėvėjimo ir nesirinkite pernelyg laisvo ar, atvirkščiai, veržiančio ir ant kūno paliekančio raudonus įspaudus apatinio trikotažo.

 

zara.com nuotr.
zara.com nuotr.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

► Juodą suknelę

 

Nieko nauja nepasakysime, tačiau maža juoda suknelė – ištikimiausia moterų draugė, kai, atsidariusios spintą, klapsime plačiomis akimis, nes drabužių lyg ir netrūksta, bet nėra ką apsirengti ir nežinia, ką ir su kuo derinti. Be to, klasikinis juodos suknelės modelis tiks bet kokiam figūros tipui, tereikia išsirinkti sau tinkamą stilių ir patvarią medžiagą, kuri bus brangesnė, tačiau taip greitai nenusidėvės. Atkreipkite dėmesį ir į užtrauktukus – nesusigundykite nedidele kaina, jei matote, kad šie po kelių kartų suges ar sulūš.

zara.com nuotr.
zara.com nuotr.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

► Švarką

 

Nors kai kurios moterys mielai pamiršta švarką, išėjusioms iš biuro tai yra puikus būdas pernelyg nerūpestingam stiliui sugriežtinti ar suteikti klasikinio atspalvio. Tiek gėlėta suknelė, tiek kelnės, puoštos odiniais įsiuvais, prie dailaus švarkelio atrodys gana rimtai ir solidžiai. Greitos mados gamintojai linkę taupyti rankogalių, sagų ir apykaklės srityse, tad, prieš įsigydamos švarką, įsitikinkite, kad šis pasiūtas kokybiškai, o audinys vertas skaičių etiketėje.

zara.com nuotr.
zara.com nuotr.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

GERIAU PAGALVOKITE, PRIEŠ ĮSIGYDAMOS...

 

► Vasarines basutes

 

Iš karčios patirties kiekviena moteris žino: neįsitikinsime, ar basutės patogios, kol neišbandysime jų. Deja, dažnai naujas stilingas pirkinys, turėjęs pradžiuginti akis per atostogas, ant kojų palieka tokias nuospaudas, kad į apavą vėliau nebesinori nė žiūrėti... Be to, taip sparčiai keičiantis dar ir avalynės tendencijoms, kažin ar verta pirkti brangiausias basutes – geriau investuokite į elegantiškai ir solidžiai atrodančius klasikinius batus rudens sezonui.

zara.com nuotr.
zara.com nuotr.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

► Raštuotas kelnes

 

Kad ir kokios originalios būtų, įmantriausiais raštais puoštos ir pižamas primenančios kelnės šiemet deklaruoja, kad žengia žingsniu greičiau mados – nebūtina šiam pirkiniui plačiai atverti piniginės. Tiesa, raštai puikiai pagyvina ir atnaujina įkyrėjusį stilių, tačiau kelnes juk dėvime kur kas dažniau nei tuos pačius marškinėlius. Tik pagalvokite, kiek margų kelnių reikėtų prisipirkti. Jei žavi raštai, dairykitės optimalesnio varianto, pavyzdžiui, taškučiais margintų jums patinkančios ir neatsibosiančios spalvos kelnių. Svarbiausia – apsipirkdamos nepasiduokite impulsui ir pirma žiūrėkite į savo stilių bei charakterį, o ne į laikinas tendencijas.

zara.com nuotr.
zara.com nuotr.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

► Vakarinę suknelę

 

Prisipažinkite, kaip dažnai jums tenka eiti į reikšmingiausius renginius ar sukiotis ant raudonojo kilimo? Tiesa ta, kad daugumai moterų vakarinių suknelių dažniausiai neprireikia. Daug geriau jausitės, sutaupiusios pinigus ir įsigijusios ne pompastišką, bet universalesnę suknelę, kuriai prabangos ir iškilmingumo suteiks priderinti aksesuarai – vėriniai ar auskarai.

zara.com nuotr.
zara.com nuotr.

 

Ji24.lt

Naujausi straipsniai