Intymi zona: nauja mada iš Prancūzijos – instinktyvus kraujavimas

Mėnesinės / Vida Press nuotr.
Mėnesinės / Vida Press nuotr.
Šaltinis: Elaima.lt
2016-04-25 21:20
AA

Elegancija, rafinuotumas, laisvė – savybės, kuriomis apibūdinamos prancūzės. Galbūt norėdamos būti nepriklausomos jos pirmosios susidomėjo instinktyviu kraujavimu (tai būdas pačioms kontroliuoti savo mėnesines).

Ne taip seniai higieniniai įklotai ir tamponai buvo labai maloni naujiena moterims. Ne taip seniai prekybos centrų tualetuose buvo pastatyta būtent šioms priemonėms skirtų mini šiukšliadėžių. Bet ratas apsisuko, ir atsirado norinčių grįžti prie ištakų. Viskas prasidėjo nuo Mini Wlosy, „YouTube“ vaizdo tinklaraštininkės, kuriai jau pusantrų metų nebereikia šių higienos priemonių. Jaunos moters įkvėptos, kai kurios prancūzės irgi mėgina atsisakyti tamponų ir įklotų.

„Esmė – užuot naudojus tamponus, įklotus ar kitas priemones, nuo kurių esame visiškai priklausomos, išmokti pažinti savo kūną, jį kontroliuoti ir leisti laisvai kraujuoti tuo metu, kai būname tualete. Labai paprasta, bet užtrunka kelis mėnesius, kol apsipranti. Kai tau mėnesinės, nekraujuoji visą laiką. Instinktyvus kraujavimas yra įsiklausymas į kūną ir žinojimas, kada reikia išlaisvinti savo mėnesines. Tai tinka, kai kraujuojama negausiai, ir galima išmokti nesutepti lovos“, – teigia tinklaraštininkė vienoje iš vaizdo medžiagų šia tema.

Mėnesinės / Vida Press nuotr.

Paskaičiuota, kad vidutinė moteris per gyvenimą sunaudoja apie 11 000 tamponų (ar įklotai skaičiuojami atskirai – neaišku; bet kuriuo atveju skaičius įspūdingas). Natūralu, kad tai smarkiai atsiliepia ir piniginei, ir aplinkai, į kurią viskas išmetama. Kūnas irgi nedžiūgauja: nuo įklotų gali atsirasti alergija, dėl ilgalaikio tamponų naudojimo – toksinio šoko sindromas. Jei instinktyvus kraujavimas (angl. „instinctive bleeding“) iš tikrųjų veikia, ar tai galėtų padaryti revoliuciją ginekologijos srityje?

Ne taip paprasta

Viskas priklauso nuo to, ar gausiai kraujuojate ir kaip gerai treniruoti yra jūsų dubens dugno raumenys. Tačiau tikrai ne visos prancūzės geba taip valdyti savo kūną. Štai tinklaraštininkė dviejų vaikų mama Muriel su ironija rašo, kad jei tu – prancūzė, gebėjimas kontroliuoti mėnesines yra viena iš tavo daugybės supergalių.

„Kad ir kas praktikuoja instinktyvų kraujavimą, tikriausiai niekada neturėjo vaikų. Nes nesvarbu, kokia tavo tautybė, – tapusi mama džiaugiesi, jei juokdamasi ar čiaudėdama neapsišlapini“, – teigia Muriel tinklaraštyje „French Yummy Mummy“. Visgi susidomėjimo instinktyvus kraujavimas sulaukia – ne tik tarp prancūzių, bet ir tarp užsienio žurnalisčių, paskelbusių ne vieną publikaciją šia tema.

Mėnesinės / Vida Press nuotr.

Tiesa, ne viskas taip jau paprasta. Wlosy teisi: mes kraujuojame ne nuolat, bet etapais; šie dažnesni, kai judame, o ne esame ramybės būsenos. Taigi įsivaizduokite, kad vaikštote prekybos centre, gal skubate namo iš darbo, ir jums staiga prireikia labai smarkiai viską įtempti. Sakykime, pusvalandžiui!

Nuo įtempimo ne tik sunkiau judėti – gali paūmėti ir taip neramaus pilvo skausmai. Tad jei susidomėjote, verčiau pradėkite šią praktiką nuo paskutinių mėnesinių dienų. Bent kelias minutes, kol nueisite iki damų kambario (kuris geriau jau būtų kur nors netoli), viską išlaikysite. Ir nesirinkite šiam eksperimentui gražiausių savo apatinių. Arba pradžioje naudokite įklotus.

Nieko bloga

Gydytoja ginekologė Ingrida Kravčenkienė teigia, kad mėnesinių kraujavimas – labai individualus dalykas. Ir jis yra lemiamas veiksnys kalbant apie instinktyvaus kraujavimo praktikavimą.

„Manau, ta moteris (Mini Wlosy – aut.) kraujuoja labai negausiai. Praktikoje esu susidūrusi su moterimis, kurios kraujuoja vos tris dienas ir sunaudoja ne daugiau nei du įklotus per dieną. Iš šimto tokių laimingų būtų tik apie dešimt. Jei pažvelgsime į istorinius faktus, dar prieš tai, kai buvo išrasta visa higienos ir apsitvarkymo sistema, moterys tokiu natūraliu būdu ir evoliucionavo, ir stengdavosi mėnesinių metu neiti į viešumą. Vienos puikiai su tuo susitvarkydavo, kitoms būdavo labai sunku. Juk yra moterų, kurioms apsaugai reikia tiek tampono, tiek įkloto, kad gerai jaustųsi. Joms šis metodas netiktų. O kitoms – puikiai, ir tai smūgis tamponų ir įklotų pramonei.

Tai vienas iš būdų labiau įsiklausyti į savo kūną. Šiuolaikinėms moterims to labai reikia.

Toms, kurios gausiau kraujuoja, būtų galima pamėginti pačioms sulaikyti kraujavimą pirmą ir ketvirtą ar penktą ciklo dienomis. Organizmui neturėtų būti kenksminga, nematau jokio pavojaus. Ypač vertėtų pasimokyti merginoms, kurios dar negimdė (jų raumenys neištampyti) ir kurios pakankamai laiko praleidžia sporto salėje.

Pasitelkime biologijos žinias: tamponai sutrikdo fiziologinį skysčio tekėjimą, nes viskas turi bėgti iš viršaus žemyn, o ne užsilaikyti. Jeigu sugebame raumenimis šiek tiek sustabdyti kraujavimą ir nuėjusios į tualetą atpalaiduoti, vadinasi, pats kūnas reguliuoja, kiek galime sulaikyti. Organizmas jokiu būdu neleis viskam pliūptelėti į viršų (o per ilgai nešiojant tamponą taip ir nutiktų, ir tai labai pavojinga). Taigi aš tai moteriai tikrai pritariu, ji – šaunuolė. Tai vienas iš būdų labiau įsiklausyti į savo kūną. Šiuolaikinėms moterims to labai reikia.“

Mėnesinės / Vida Press nuotr.

Nepakeičiami pratimai

Kėgelio pratimai, arba dubens dugno raumenų mankšta, rekomenduojami moterims nuo 25 metų. Jie padeda treniruoti tarpvietės raumenis, gerina sekso kokybę, lengvina gimdymą, saugo nuo šlapimo nelaikymo (vienas išbėgęs lašas juokiantis ar čiaudint jau yra nelaikymas), gerina organizmo būklę ir yra būtini, jei ketinate praktikuoti instinktyvų kraujavimą. Svarbiausia – pratimai nemokami ir nematomi, juos galite atlikti bet kur, net sėdėdama darbe ar važiuodama į parduotuvę.

Mėnesinės / Vida Press nuotr.

Šiuos raumenis galite pajusti įsivaizduodama, kad stengiatės sulaikyti šlapimo srovę. Įtraukite juos ir šiek tiek kilstelėkite aukštyn. Sėdmenų įtempti nereikia. Jei jau atradote, pradėkite.

„Siurblys“

Smarkiai suspauskite tarpvietės raumenis. Užlaikykite bent 10 sekundžių ir atleiskite. Ilsėkitės tiek pat laiko. Pratimą kartokite 10–25 kartus.

„Šūvis“

Suspauskite iš visų jėgų tarpvietės raumenis ir staigiai „iššaukite“. Kartokite apie minutę.

„Liftas“

Įsivaizduokite, kad kylate liftu. Įtempkite tarpvietės raumenis, kilkite iki „antro aukšto“. Sustokite. Dar pakilkite ir grįžkite atgal – į pradinę būseną („pirmą aukštą“). Tada pakilkite iki „ketvirto aukšto“. Vėl grįžkite į „pirmą“. Pakilkite į „penktą aukštą“ ir vėl grįžkite į pradžią. Pratimą kartokite 10 kartų.

Darykite šiuos pratimus kasdien, po truputį didinkite pakartojimų skaičių. Rezultatų laukite po 2–4 mėnesių.