Interviu su „Cinišku chirurgu“ – apie sąmokslo teorijas, įtemptą kasdienybę ir šeimą

Edgaras Kulikauskas / Neringos Keraitienės nuotrauka
Autorius: Beatričė Jurevičiūtė
Publikuota: 2021-05-06 18:01
Per 45 tūkstančius sekėjų feisbuke turintis „Ciniškas chirurgas“ realybėje ciniko neprimena. Utenoje dirbančio abdominalinės chirurgijos gydytojo Edgaro Kulikausko (38) kuriamas personažas trykšta taikliu sarkazmu, o jo autorius – empatija pacientams. Bet juk medikai – irgi žmonės: kai galva sprogsta nuo liaudies pramanų, socialiniai tinklai padeda sklaidant nepagrįstas abejones.

Kai vasarą „Ciniško chirurgo“ profilyje pasirodėte veidą pridengęs medicinine kauke, pamaniau, kad jeigu būčiau jūsų draugas, kolega ar nuolatinis pacientas – atpažinčiau. Ilgai aplinkiniams pavyko neatskleisti, kas slypi po „Ciniško chirurgo“ pseudonimu? 

Šeima visada žinojo, artimiausi draugai irgi netruko perprasti. Sykį, kai dar dirbau Klaipėdos universitetinėje ligoninėje, dalis kolegų girdėjo, kad tai – mano kuruojamas puslapis, todėl jiems buvo smalsu su manimi susipažinti, o štai nuo kitų sukdavau uodegą.

Kas nors išgirdęs, kad tai galbūt aš, tik numodavo ranka: „Ne ne, negali būti, į jį visai nepanašu...“ Bet tarp „Ciniško chirurgo“ ir Edgaro Kulikausko negalima dėti lygybės ženklo – kaip sugalvotas Mikė Pūkuotukas, kareivis Šveikas, taip sukurtas ir „Ciniško chirurgo“ personažas.

Visą tekstą gali skaityti tik ŽMONĖS programėlės prenumeratoriai

Turintiems prenumeratą ir programėlę telefone

Kodėl verta prenumeruoti ŽMONĖS telefono programėlę?
  • Net trys žurnalai už vieno kainą – ŽMONĖS, LAIMĖ ir LEGENDOS
  • Visus 3 žurnalus prenumeratoriai skaito pirmieji. ŽMONĖS – jau trečiadienio vakarą!
  • Pirmas mėnuo 0,99 Eur, o po to tik 4.99 Eur / mėn. Atsisakyti galėsite bet kada!
  • Žurnalo archyvas visada po ranka

Naujausi straipsniai