Internetinės pažintys: kas turi daugiau galimybių – merginos ar vienišos mamos?

Mama su vaikais. / Fotolia nuotr.
Autorius: Žmonės.lt
Publikuota: 2015-06-04 10:46
Gimus vaikui tėvų pasaulis verčiasi aukštyn kojomis, ir ne visos poros šį iššūkį sugeba įveikti kartu.

Pažinčių svetainė flirtas.lt atliko vienišų mamų apklausą, kuria išsiaiškino, kaip joms sekasi užmegzti naujus santykius ir kaip keičiasi santykių kūrimas turint vaikelį. Respondenčių teigimu, gimus vaikui vyrų dėmesio nesumažėjo, tačiau jos pačios pradėjo kur kas atsakingiau rinktis partnerius.

„Vienišos mamos baruose ar klubuose rimtų santykių neieško. Pagrindinė priežastis – po vaiko priežiūros tam paprasčiausiai nelieka laiko ir jėgų. Netgi jei turėtų laiko, jų nuomone, tokiose vietose vyrai dažniausiai ieško vienos nakties nuotykių arba ateina atsipalaiduoti ir atsigerti, o iš išgėrusio vyro jos nieko nesitiki“, – sako pažinčių svetainės flirtas.lt rinkodaros vadovas Audrius Vrubliauskas.

Tyrimo metu moterys atskleidė, kaip renkasi partnerius. „Pažinčių svetainėje viskas greičiau ir beveik automatiškai vyksta. Greitai atsirenku vyrą, iš kurio galima bent kažko tikėtis. Kelios žinutės, randi bendrą kalbą, susitinki realybėje. Esu tokio amžiaus, kai nesunkiai perprantu žmones, ir netinkamas kontingentas greitai atkrinta. Mano reikalavimai smarkiai išaugo, kai gimė sūnus, – būsimas vyras turi priimti ne tik mane, bet ir mano vaiką“, – pasakoja 29 metų Nerija iš Vilniaus.

Taip pat skaitykite: Budos laimės pamokos harmoningam gyvenimui

Lygindamos save su merginomis, kurios neturi vaikų, vienišos mamos savo galimybes vertina labai teigiamai. Jų manymu, kai kurioms jaunoms mamytėms kliūtis yra ne vaikai, o pačių moterų elgesys ir bendravimas.

„Vaikas nedaro įtakos žmogaus jausmams ir traukai. Merginos be vaikų vyrams yra paprastesnės ir nesukelia sunkumų, bet jei kalbame apie rimtus santykius, tai joms netgi sunkiau – jos dar turi atskirti grūdus nuo pelų, išsiaiškinti, ar vyras patikimas“, – aiškina 28 metų mama iš Tauragės.

Taip pat skaitykite: Kokį vyrų elgesį moterys labiausiai vertina lovoje

Pasirinkęs vienišą mamytę iškart tampi atsakingas už kelis asmenis. Vyrams reikia laiko su ta mintim apsiprasti.

„Vaikas yra puikus filtras, nes netinkami vyrai iškart dingsta, o kai kuriems vyrams vaikas – tai netgi pliusas“, – tvirtinta 28 metų Viktorija iš Kauno.

Kitos mamos jai pritaria, tačiau pastebi, kad vyrus žinia apie atžalą kartais nustebina, ir jie gali šiek tiek sutrikti.

32 metų moteris iš Šiaulių sako: „Niekada neslepiu ir iškart informuoju, kad turiu mažą vaiką. Jei vyro tikslai rimti, jis tęsia bendravimą, tačiau būna ir tokių, kurie dingsta. Suprantu ir juos, juk priimti svetimą vaiką gali buti sunku. Pasirinkęs vienišą mamytę iškart tampi atsakingas už kelis asmenis. Vyrams reikia laiko su ta mintim apsiprasti.“

Taip pat skaitykite: Nomofobija: 20 teiginių testas leis suvokti, ar ja sergate

Dauguma apklausoje dalyvavusių mamų teigė esančios prieš vaikų nuotraukų talpinimą pažinčių svetainėse, tačiau kai kurios pripažino, kad anksčiau buvo jomis pasidalinę. Jų teigimu, jos taip pasielgė eksperimentuodamos – norėjo įvertinti, kaip pasikeis sulaukiamo dėmesio kiekis. Apie du trečdalius šių mamų sako, kad simpatijų sulaukė tiek pat, o kitos teigė pajautusios, kad dėmesio sulaukdavo gerokai mažiau.

Moterys, auginančios vaikus, teigė, kad sulaukia dėmesio iš įvairaus amžiaus gerbėjų, tačiau kartu nurodė, kad jas dažniausiai kalbina arba jaunesni, arba vyresni vyrai. 30 metų mama iš Klaipėdos tvirtina: „Vyrai yra labai skirtingi, ir tai nepriklauso nuo amžiaus. Žiūriu, koks jų mąstymas, ir tuomet pati renkuosi, su kuo noriu bendrauti.“

Taip pat skaitykite: Po sekso: elgesys, padėsiantis pagerinti santykius

Kalbėdamos apie būsimą partnerį, apklausos dalyvės jį įsivaizdavo labai skirtingai. Vienos daugiau dėmesio skyrė išoriniam grožiui, kitos – vidiniam, tačiau viena vyro savybė šių moterų buvo itin dažnai minima. „Vyras turi būti atsakingas ir nebijantis įsipareigojimų. Juk jis augins mano sūnų ir nebus jam prašalaitis, nes tėvas ne tas, kuris „padarė“, o tas, kuris užaugino“, – teigia 26 metų Viktorija iš Vilniaus.

Tyrime dalyvavo 151 vieniša mama, antrosios pusės ieškanti bent vienoje lietuviškoje pažinčių svetainėje. Respondenčių amžius: 18–65 metai. Tyrimas atliktas 2015 m. gegužės viduryje.

Ji24.lt

Naujausi straipsniai