Interjero tendencijos: ikoniški baldai – išskirtiniams namams

 Indrė Baršauskaitė ir Greta Valikonė / Redos Mickevičiūtės nuotr.
Indrė Baršauskaitė ir Greta Valikonė / Redos Mickevičiūtės nuotr.
Projekto partnerio turinys
Šaltinis: Projekto partnerio turinys
2021-06-17 08:54
AA

Šiandien namų interjere ne tik ieškome funkcionalumo – tai saviraiškos forma, erdvė, kuri perteikia jos šeimininkų charakterį, pasaulio suvokimą, vertybes. Dėl to kurdami namus ieškome autentiškų, savitų sprendimų, drąsių formų, laikui nepavaldžių detalių, dizaino ikonų – to, kas atspindėtų mūsų gyvenimo būdą.

Apie savito namų stiliaus paieškas kalbamės su Indre Baršauskaite ir Greta Valikone – šis tandemas puikiai žinomas išskirtinio, novatoriško interjero dizaino ir architektūros mėgėjams. Daugiau nei prieš 12 metų subūrusios „Yes.design.architecture“ komandą, jos sėkmingai kuria interjerus tiek viešoms, tiek privačioms erdvėms, o darbai ne tik pastebėti ir įvertinti Lietuvoje – pelnė ir tarptautinių apdovanojimų.

Kokios tendencijos vyrauja interjero pasaulyje?

Viena kryptis nebeegzistuoja, šiuo metu esame neribotų pasirinkimų, galimybių ir kūrybinės laisvės lauke. Žinoma, yra stipriau išreikštų krypčių, kurios diktuoja pasirinkimus, kyla iš dabarties aktualijų, pavyzdžiui, tvarumas ir ekologija – ši kryptis stipri visuose mūsų gyvenimo žingsniuose, taip pat ir interjere.

Pačios erdvės diktuoja, kas joms reikalinga, viską lemia kontekstas. Tiek mes, tiek mūsų klientai siekia autentiškumo ir netgi netikėtumo, tad mūsų darbas yra nuolatinės individualumo ir unikalumo paieškos. Šiandien svarbu būti savitam ir suderinti tai, kas iš pirmo žvilgsnio galbūt net nedera.

Dažnai girdime apibūdinimą „moderni klasika“, matome atgimstantį praėjusio amžiaus vidurio stilių – gal tai naujausia tendencija?

Bėgantis laikas vykdo natūralią atranką interjero pasaulyje. Vienos kryptys prigyja, nuolatos atgimsta, tobulėja, kitos sužimba labai trumpam laikui. Kurdamos laikui nepavaldų, nesenstantį, prabangų interjerą natūraliai dairomės į tai, kas jau buvo sukurta seniau ir sugebėjo iki pat šiandienos išlaikyti savo aktualumą, autentiškumą, nepasenti, atgimti iš naujo. Ieškome baldų ir interjero detalių, kurios pasakoja istoriją, išsaugo ypatingą dvasią ir gali papildyti šiuolaikinį interjerą. 

Kaip suderinti praėjusio amžiaus sandūroje gimusius baldus su moderniu interjeru?

Jie kaip tik dažnai suteikia unikalumo moderniam interjerui: įneša sodrumo, netikėtumo, linijų ir formų įvairovės. Dabar atgimsta tai, kas geriausia, – tikri dizaino šedevrai, ikonomis tapę baldai nušvinta naujoje šviesoje, pavyzdžiui, „B&B Italia“ sofa „Camaleonda“. Tai baldas, pralenkęs laiką: gimęs architekto Mario Bellini galvoje prieš daugiau nei 50 metų, kartu su „B&B Italia“ atnaujintas ir šiuo metu išgyvenantis naują susižavėjimo bangą bei neįtikėtiną sėkmę. 

„B&B Italia“ sofa „Camaleonda“, fotografuota Galerijoje Vartai / Redos Mickevičiūtės nuotr.

Kas tokią sėkmę lemia? 

„Camaleonda“ yra puikus pavyzdys, kaip baldas, kuriame užkoduota charakteringa devintojo dešimtmečio dvasia, dera moderniame interjere, atstovauja jau minėtai laikui nepavaldžiai moderniai klasikai. Dar tada, kai prieš 50 metų buvo pristatyta, ji tapo žvaigžde. Iki pat dabar ją galima pamatyti dizaino muziejuose, klasika tapusiuose filmuose.

Tokį dėmesį šiai sofai pelnė išskirtinė dizaino kalba, stebinanti estetika, unikali ir provokuojanti geometrija. Daug dėmesio pritraukė novatoriška išvaizda, tačiau ne mažiau svarbus ir funkcionalumas, gebėjimas keistis ir būti modifikuojamai. Tai didžiulis privalumas, leidęs šiai sofai išlaikyti aktualumą iki šių dienų ir paskatinęs jos atgimimą.

„B&B Italia“ sofa „Camaleonda“, fotografuota Galerijoje Vartai / Redos Mickevičiūtės nuotr.

Ką turite omenyje? 

Šiandienos žmogui labai svarbus funkcionalumas ir gebėjimas keistis. Baldams šie kriterijai – esminiai. „Camaleonda“ – ne tik sofa, tai yra unikali sistema. Ji sudaryta iš daugybės elementų – žiedų, kabliukų, raiščių, paprastai jungiamų modulių: sėdynių, atlošų ir porankių. Tai leidžia šią sofą pritaikyti unikaliose erdvėse, ją išplėsti, mažinti, keisti matmenis ir proporcijas. Tas pats galioja ir audiniams, odoms, spalvoms – pasirinkimas didelis. Begalinis komfigūracijų, kompozicijų skaičius leidžia „Camaleondai“ išlikti dinamišku, gyvu objektu namuose.

Taigi viskas šiandien sukasi aplink unikalumą?

Taip. Kertinis žodis dabar yra „laisvė“. Unikalumas ir gimsta iš laisvės kurti. „Camaleonda“ jau prieš pusšimtį metų buvo laisvės šauklė, todėl ją atnaujinant ši savybė buvo taip saugoma. „B&B Italia“ kartu su Mario Bellini šiek tiek patobulino paminkštinimą išgaudami dar patogesnę versiją, didesnį elastingumą ir ergonomiką, tačiau nebuvo siekiama perrašyti istorijos. Išlaikyta „Camaleondos“ tapatybė – koncepcija buvo, yra ir bus jos sėkmės paslaptis.

Apžiūrėti ir įsigyti sofą „Camaleonda“ kviečiame ISTO interjero namuose!

„B&B Italia“ sofa „Camaleonda“, fotografuota Galerijoje Vartai (7 nuotr.)
+1