Interjero dizaineris Rimantas Špokas: ritinines užuolaidas išstumia žaliuzės

Medinės žaliuzės. / Shutterstock nuotr.
Autorius: Žmonės.lt
Publikuota: 2014-07-30 15:08
Sakoma, kad mada kaip karuselė, kuri sukasi ratu. Ir tai galioja ne tik drabužiams, avalynei, rankinėms, interjero spalvoms ar baldams, bet ir langų dekorui. Štai prieš porą dešimtmečių populiarumo viršūnėje buvusias žaliuzes išstūmė praktiški ir patogūs roletai, o šiandien jos vėl grįžta į madą.

Atgyja susidomėjimas  žaliuzėmis

Tikriausiai daugelis atsimena laikus, kuomet žaliuzės puošė kone kiekvieno pasiturinčio lietuvio namų ar buto langus. Tai buvo vienas moderniausių iš vakarų atkeliavusių langų dekoro elementų, išsiskiriančių funkcionalumu ir minimalistiniu dizainu. Laikui bėgant  gyventojai įsigytas žaliuzes pradėjo keisti į ritinines užuolaidas, o biuruose – į vertikalias žaliuzes. Tačiau poreikis reguliuoti šviesos srautą norimu kampu bei šviesos pralaidumo faktorius – svarbiausi kriterijai, kurie ir šiandien lemia klientų apsisprendimą įsigyti  būtent žaliuzes.

Modernūs langų uždengimo sprendimai.
Modernūs langų uždengimo sprendimai.

Aliumininės žaliuzės ypač mėgiamos modernaus ar pramoninio stiliaus loftų interjere, minimalistinio dizaino bute ar be vargo priderinamos lietuvių pamėgto skandinaviško stiliaus interjere.

„Horizontalios žaliuzės – tiek medinės, tiek aliumininės, – yra pakankamai populiarios ir šiandien. Rinkoje atsiradus patogiems mechanizmams, aliuminio žaliuzes galima pritaikyti įvairiose patalpose bei biuruose, kur yra sumontuoti plastikiniai langai. Be to, dėl šviesos reguliavimo galimybės horizontalias žaliuzes renkasi darželiai bei mokyklos,” – pasakoja „Domus Lumina” vadovas Mantas Jančauskas. Pasak verslininko, lyginant su praėjusiais metais, šiemet žaliuzių pardavimai šoktelėjo kiek daugiau nei15 proc., o Skandinavijos šalyse šių produktų pardavimai auga kasmet.

Lengvai pritaikomos bet kokiame interjere

Anot interjero dizainerio Rimanto Špoko,  mada sukasi ratu ir dažnai grįžta.

„Pastaraisiais metais žaliuzes dažnai „nurašydavo” kaip morališkai pasenusį ar iš sovietmečio atkeliavusį reikalą, bet šiandien jos atrodo kur kas patraukliau. Žaliuzės puikiai pritaikomos šiuolaikiniuose interjeruose,” – apie langų dekoro pokyčius interjere pasakoja dizaineris.

Modernūs langų uždengimo sprendimai.
Modernūs langų uždengimo sprendimai.

Aptaki aliuminio juostelių išvaizda ir platus metalo  bei kitų atspalvių pasirinkimas leidžia sukurti išskirtinį interjero stilių. Aliumininės žaliuzės ypač mėgiamos modernaus ar pramoninio stiliaus loftų interjere, minimalistinio dizaino bute ar be vargo priderinamos lietuvių pamėgto skandinaviško stiliaus interjere. Anot dizainerio, viskas priklauso nuo interjero idėjos, langų tipo, dydžio, suskirstymo ir užsakovo norų.

Sparčiai populiarėja ir medinės žaliuzės, kurios suteikia namams savito jaukumo ir prabangos.  Medinės žaliuzės dažniausiai montuojamos darbo kambaryje, miegamajame, svetainėje ant didelių vitrinų. Jas pamėgo architektūros bei interjero studijos. „Pagrindiniai medinių žaliuzių pliusai – šviesos reguliavimo galimybė, jaukumas, patalpoms suteikiamas subtilumas ir prabangos jausmas,” – žaliuzių privalumus vardija M. Jančauskas. Platus šių žaliuzių tonų ir tekstūrų asortimentas leidžia pritaikyti medines žaliuzes skirtingų stilių interjeruose. Šiuo metu populiariausi yra tamsaus medžio tonai, kaip  raudonmedis ar riešutas, tamsus ąžuolas.

Modernūs langų uždengimo sprendimai.
Modernūs langų uždengimo sprendimai.

Ieško naujų formų

Interjero dizainerio R. Špoko pastebėjimu, vis daugiau žmonių ieško naujesnių langų uždengimo sprendimų, todėl renkasi modernesnių žaliuzių formų, tokių kaip plisuotos žaliuzės. Toks tarpinis variantas tarp žaliuzių išvaizdos ir ritininių užuolaidų praktiškumo yra patrauklus ir šiuolaikiškas, kurį mėgsta ir pats dizaineris. Žaliuzių formą imituoja ir originalūs silkuette ritininės užuolaidos, pagamintos iš dvigubo audinio ir horizontalių audinio juostelių intarpų, todėl reguliuojant juostų kampą, galima padidinti arba sumažinti į patalpą patenkančios šviesos srautą.

Akivaizdu, jog žaliuzės vis labiau mėgiamos ne tik dėl savo praktiškumo, bet ir estetinės funkcijos. Šiandien siūloma daugybė spalvų, raštų, formų, tad rinktis yra iš ko  – ne tik pabodusios baltos juostelės.

Ji24.lt

Naujausi straipsniai