Interjero detalės, kurios niekada neišeis iš mados

Svetainės su virtuve interjeras. / Shutterstock nuotr.
Autorius: Žmonės.lt
Publikuota: 2017-06-28 15:00
Galbūt interjero tendencijos nesikeičia taip greitai, kaip drabužių mados, tačiau susiremontavę būstą, po kurio laiko pastebime, kad madingi jau visai kiti dalykai. Visgi pravartu savo interjerą kurti iš nemarių dekoro detalių. Kokios jos?

Medinės grindys

Net šiame, internetinių, kompiuterinių knygų pasaulyje popierinės knygos neišeina iš mados.

Medis – tikra, tvirta ir nemari medžiaga. Buvo laikas, kai daugelis žavėjosi dirbtinių medžiagų grindimis, tačiau tai jau yra praeitas etapas. Tvirtos, ilgaamžės, pavyzdžiui, ąžuolinės grindys yra tikra naujakurių svajonė. Tokios grindys jums tarnaus išties ilgai ir galėsite džiaugtis jų kokybe. Kitaip tariant, medis niekada neišeis iš mados.

Knygos

Net šiame, internetinių, kompiuterinių knygų pasaulyje popierinės knygos neišeina iš mados. Knygynų lentynos lūžta nuo rašytinių kūrinių, o pirkėjai kartais sunkiai gali rasti, kur pastatyti koją. Beje, jei namuose nėra knygų, tai – ne namai. Ir iš tikrųjų knygos dabar skirtos ne tik skaityti, bet atlieka ir kitą funkciją – estetinę. Jomis puošiami stilingi loftai, kavinės, restoranai, viešbučių vestibiuliai. Knygoms kuriamos stilingos ir madingos lentynos.

Išradingiausieji sugalvoja įvairių būdų, kaip gražiai įkomponuoti knygas namų interjere. Ir galima pamatyti labai netikėtų sprendimų: knygos po laiptais, knygos kaip staliukas, kaip stalo dekoracija ir pan. Tie, kurie sakė, kad spausdintinė knyga mirs, smarkiai suklydo. Tad jei jūsų namuose yra lentyna, skirta knygoms, šalia kurių puikuojasi gėlės ar kitos interjero detalės, žinokite, kad tai niekada neišeis iš mados.

TAIP PAT SKAITYKITE: Interjeras, kuris gydo: ką reikia žinoti, norint namie jaustis gerai

Pinterest.com nuotr.
Pinterest.com nuotr.

Paveikslai

Menas, menas ir dar kartą menas. Kada jis buvo nemadingas? Ir, beje, kaip sakoma, dėl skonio nesiginčijama, todėl nesiginčijama ir dėl meno dirbtinių. Turite senelės paveikslą, tetos dovanotą garsaus menininko piešybos šedevrą? Žinokite, kad tai niekada neišeis iš mados. Beje, menas ir jo dirbiniai laikui bėgant įgyja vis didesnę vertę, ir niekas nesvarsto, madingas tai kūrinys ar ne. Jis paprasčiausiai yra vertingas. Tad puoškite savo namus kokybiškais meno dirbiniais ir būsite amžinai stilingi.

Pasirinkimas: juoda ir balta

Iš tiesų, klasika niekada nemiršta. Net jei keliems metams klasikinės detalės primirštamos, vėliau jos vėl iškeliamos kaip tendencijų viršūnė. Jūsų interjere vyrauja juodos ir baltos spalvos deriniai? Tai tikrai niekada neišeis iš mados. O tokį interjerą, beje, visada galima pagyvinti tuo metu madingų spalvų detalėmis: pagalvėlėmis, vazonais, užuolaidomis ir pan. Juoda ir balta nėra tik atsargus ir apgalvotas pasirinkimas – tai niekada nemirštančios mados ženklas.

Fotolia nuotr.
Fotolia nuotr.

Židinys

Kas nenorėtų šaltą rudens vakarą pasišildyti prie šilto židinio. Senovėje židiniai buvo privalomi, nes jie šildė visus namus, todėl buvo labai reikalingi.

Vėliau tai tapo labiau prabangos dalyku, nes svarbu ne tik židinio praktiškumas, bet ir grožis. Daugelis svajoja apie tikrą židinį, tačiau jam reikia daug vietos ir lėšų, tad šiais laikais dažnas įsigyja imitacinį – kaip dekoratyvią interjerą detalę. Kad židiniai yra interjero dalis, kuri niekada neišeis iš mados, įrodo ir tai, kad kuriami nešiojami, elektriniai, biožidiniai, kurie naudojami labiau dėl grožio, neskleidžia dūmų ir suodžių.

Kilimai

Per ilgą kilimų gyvavimo laiką jie niekada nebuvo išėję iš mados, tik keitėsi jų stilius. O, beje, kaip sakoma, mada sukasi ratu, ir senoviški kilimai vėl grįžta į madą ir gula ant stilingų ir net prašmatnių butų ir namų grindų. Taigi žinokite, kad ir kokį seną, bet gerai išlaikytą kilimą turėtumėte, jį visada galima pritaikyti prie esamo namų interjero. Beje, kilimai suteikia namams jaukumo, užpildo erdvę, o pačiame kambaryje būti yra kur kas maloniau, kai ant grindų guli minkštas kilimas. Ši interjero detalė niekada neišeis iš mados.

Shutterstock nuotr.
Shutterstock nuotr.

Akį traukiantys veidrodžiai

Nesvarbu, ar turite mažą ar didelį prieangį, tikrai verta sutaupyti šiek tiek pinigų ir skirti juos gražesniam veidrodžiui įsigyti. O kur dar vonios kambarys, kuris neįsivaizduojamas be stilingo veidrodžio. Veidrodžiai niekada neišeis iš mados, nes jie ne tik puošia interjerą, bet ir yra praktiška detalė. Jie yra tinkami prieangiuose, vestibiuliuose, nes gali apšviesti ir padidinti interjero erdvę, sukurti didesnė erdvės įspūdį.

TAIP PAT SKAITYKITE: 3 dalykai, į kuriuos turėtume atkreipti dėmesį pirkdami kilimą

Ji24.lt

Naujausi straipsniai