Interjeras: skandinavišką minimalizmą keičia pietietiška prabanga

„iSaloni“ kiekvienais metais gamintojai pristato daugybę naujienų. / Vida Press nuotr.
Šaltinis: Elaima.lt
AA

Neseniai Milane praūžusi kasmetinė baldų ir interjero paroda „iSaloni“ specialistams tapo puikia proga diagnozuoti naujausias interjero madų tendencijas. Pastebima, kad traukiasi šiaurietiškas minimalizmas, o vietą jam užleidžia sodresnių spalvų, ryškesni interjerai, artimesni Italijai ir Ispanijai.

Didžiausia pasaulyje baldų ir interjero paroda „iSaloni“ šiais metais po 200 tūkst. kv. metrų pločio stogu subūrė daugiau nei 300 tūkst. lankytojų. 

Pastebėjimais apie naujausias interjero tendencijas ir prognozėmis, ko galima tikėtis ateityje, pasidalijo prekybos centro „Domus galerija“ atstovės Gintarė Paškevičienė ir Aušra Kazanavičienė, salono „Lino baldai“ projektų vadovė Rasa Andre ir salono „Barselona Living“ vadovė Jurgita Mockaitytė.

Grįžta 7-ojo dešimtmečio idėjos

Kaip ryškią baldų dizaino tendenciją pašnekovės išskyrė 7-ojo dešimtmečio stilistiką. „Nors interjeruose daug dekoro elementų, naudojamos prabangios medžiagos ir sodrios spalvos, baldų formos – lakoniškos, elegantiškos, primenančios 7-ojo dešimtmečio tendencijas,“ - teigė A. Kazanavičienė.

„iSaloni“ kiekvienais metais gamintojai pristato daugybę naujienų. / „Scanpix“ nuotr.

Ją papildė salono „Lino baldai“ projektų vadovė Rasa Andre: „Iki šiol buvo madingi žemi, masyvesni baldai, o dabar jie ant aukštų kojelių, minkštųjų baldų atlošai ir galvūgaliai – žemi. Atsisakyta elektrinių mechanizmų, konstrukcijos labai paprastos, lengvos, lakoniškų formų“. 

Šiaurietišką stilių keičia elegantiška prabanga

Dingsta šaltas ir švarus skandinaviškas interjeras, beveik neliko baltų sienų. Interjerai tamsūs, sodrių spalvų.

Pašnekovės pastebi, kad traukiasi šiaurietiškas minimalizmas. „Dingsta šaltas ir švarus skandinaviškas interjeras, beveik neliko baltų sienų. Interjerai tamsūs, sodrių spalvų. Iš skandinaviškos stilistikos išlieka natūralus medis, bet ir jis daug kur šlifuotas, blizgus“, – teigė G. Paškevičienė.

„iSaloni“ kiekvienais metais gamintojai pristato daugybę naujienų. / „Scanpix“ nuotr.

„Prieš keletą metų Europa tarsi naujai atrado skandinavišką dizainą ir į jį nėrė stačia galva. Vis dar žavimasi skandinavišku medžio natūralumu ir spalvingumu, tačiau šiaurietišką formą pakeičia plastiškesnės linijos, dekoruojama pietietiškomis spalvomis. Šią tendenciją pavadinčiau skandinaviškojo stiliaus transformacija į itališką ir ispanišką interpretaciją“, – pasakojo J. Mockaitytė.

Vyrauja sodrios, paslaptingos spalvos 

Pašnekovės dalinosi įspūdžiais, kad interjerus užplūdo tamsios spalvos. „Šiais metais vyrauja sodrūs mėlyni, žalsvi, vyšniniai atspalviai. Stendai labai tamsūs, suteikta daug paslapties, prabangos pojūčio“, – taip šiųmečius išskirtinumus įvardija R. Andre.

Sienos dažniausiai tamsios, gyvybės ir jaukumo joms suteikia ryškesni aksesuarai, įvairios dekoro detalės

„Minkštųjų baldų spalvos – žemiškos pilkos, rusvos, taip pat daug kur naudojama šių metų karalienė vyno raudonumo „Marsala“, pastebima ir turkio mėlyna, tamsiai mėlyna, garstyčių. Sienos dažniausiai tamsios, gyvybės ir jaukumo joms suteikia ryškesni aksesuarai, įvairios dekoro detalės“, – pasakoja A. Kazanavičienė.

„iSaloni“ kiekvienais metais gamintojai pristato daugybę naujienų. / „Scanpix“ nuotr.

Į „Pantone“ spalvų ekspertų išrinktą metų spalvą „Marsalą“ interjeruose dėmesį atkreipia ir J. Mockaitytė: „Akcentuojama spalva yra sodri, burgundiška raudona ir prigesinta raudonai oranžinė. Kitos irgi sodrios, tapybiškai prigesintos.“

Interjero dekoro akcentai – blizgus metalas ir ryškūs aksesuarai

Interjero ekspertės išskiria prabangos suteikiančias medžiagas. „Apdailai daug kur naudojamos metalo detalės: matinis žalvaris, juodas metalas, taip pat tamsi, riešuto atspalvio mediena – ąžuolas, uosis“, – pasakojo salono „Barselona Living“ vadovė.

Milane finišavo didžiausia pasaulyje baldų paroda „iSaloni“ (16 nuotr.)
+10

„Šiais metais interjeruose mažiau tekstilės gaminių, baldų apmušalams naudojama oda. Įmantresnių medžiagų krėslai, išskirtinių formų šviestuvai tampa interjero akcentais. Baldų apdailai daug kur pasirenkamas metalas“, – teigė R. Andre.

Parodos tendencijos atspindi šių dienų žmogaus gyvenimo būdą. Jaukūs, šilti namai tarsi tampa užuovėja, prieglobsčiu nuo kasdienių technologijų ir greito gyvenimo ritmo.

Skaitykite daugiau