Intelektualiai pertraukai neatsispyręs Oskaras Koršunovas: „Turėčiau būti Varšuvoje, bet...“

Dovilė Filmanavičiūtė, Oskaras Koršunovas, Eglė ir Vytautas Juozapaičiai / G. Skaraitienės ir I. Gelūno nuotr.
Autorius: Monika Urbonaitė
Publikuota: 2019-03-20 21:15
Pabudinti savo vaizduotės trečiadienį žmonės rinkosi į festivalio „Kino pavasaris“ atidarymą. „Forum Cinemas Vingis“ patalpose čiulbėjo paukščiai, sproginėjo burbuliukai ir vyko diskusijos apie šių metų verčiausius pamatyti filmus.

Filmų festivalis „Kino pavasaris“ prasidėjo šūkiu: „Kai sustoji – pabunda vaizduotė“. Atrodo, taip paprasta, bet dažnas mūsų net nesusimąsto, kiek kartų per pastarąjį mėnesį buvo įjungę pauzės režimą.

„Šiandiena man primena pasakymą, jog vaizduotė – kūrybingumo pagrindas“, – šypsojosi operos solistė Eglė Juozapaitienė.

„Jeigu realybę priimčiau be vaizduotės priemaišų, tai tikriausiai išsikraustyčiau iš proto. Mano nuomone, vaizduotė – pagrindinis žmogaus kūrybiškumo variklis. O mąstymas ir kūrybiškumas – vienalytė sąvoka“, – tęsė žmonos mintį operos solistas Vytautas Juozapaitis.

Sutuoktinių pora, gyvenanti itin įtemptu ritmu, prisipažino sustojantys bėgime. „Mūsų stabtelėjimas – panašus į tokį, kai kyli eskalatoriumi. Lyg ir mažai judi, bet tave juk aukštyn arba žemyn kažkas veža.“

Tiek Eglė, tiek Vytautas – „Kino pavasario“ gerbėjai. Operos solistų pora prisipažino kol kas nenumatę, kokius filmus šiais metais žiūrės: „Vaizduotės šituo klausimu mes dar neįjungėme“, – kalbėjo solistas.

Abu sutiko niekur nepabėgantys nuo improvizacijų. Juk įdomu pamatyti tai, ko nesitiki.

„Prieš keletą metų festivalyje pažiūrėjome filmą „Kvartetas“, kuris su žmona mus beprotiškai sužavėjo. Nesitikėjome gyvenime pamatyti nieko panašaus. Tai juosta apie operos solistus senelių namuose. Visa mūsų profesijos atstovų filosofija. Paliko tikrai neblėstantį įspūdį. Tačiau sutinkame – naujienos yra privalomos ir mes žiūrėsime tai, ką rodys ir spėsime. “


„Kino pavasario“ atidarymo akimirkos / G. Skaraitienės nuotr.
„Kino pavasario“ atidarymo akimirkos / G. Skaraitienės nuotr.

Režisierius Oskaras Koršunovas sakė, kad jo vaizduotė „įjungta“ net jei genijus bėga ar miega.

„Ir tualete mano vaizduotė veikia, bet suprantu – sustoti reikia. Pavyzdžiui, dabar aš turėčiau būti Varšuvoje, statyti spektaklį, bet neseniai pasakiau „ne“ ir aplinkui viskas sustojo. Puiku, pagaliau sudalyvausiu „Kino pavasaryje“. Anksčiau tokio komforto neturėjau. Vis dirbau, nespėdavau. Gal imsiu ir leisiu sau viską iš eilės žiūrėti. Jei prireiks rekomendacijų, kreipsiuosi į „Kino pavasario“ šeimininkę Vidą Ramaškienę“, – kalbėjo režisierius.

Pasiteiravus jo, ar į kino filmą gali žiūrėti „nesikabinėdamas“ prie techninių dalykų, Oskaras patikino, kad į kino juostą jis gali „pasinerti“, priešingai su teatru – jei aiškūs netikslumai – Oskaras negalės žiūrėti.

„50 metų ir pirmas „Kino pavasaris“! Darbus Lenkijoje norėjau sustabdyti, džiaugiuosi tai padaręs.“

„Kino pavasario“ atidarymo akimirkos / G. Skaraitienės nuotr.
„Kino pavasario“ atidarymo akimirkos / G. Skaraitienės nuotr.

Dovilė Filmanavičiūtė sutiko su režisieriumi, jog naudinga gyvenime sustoti.

„Vaizduotė – mano valiuta. Ji prabunda tuomet, kai esi kupinas įspūdžių. Tam, kad juos susirinktumei, gerąja prasme, reikia spėti viską apibėgti. Kiek galima daugiau perskaityti, pamatyti, o tuomet prisėdus truputėlį visko iš savęs išleisti. Niekada vaizduotė nebus laki ir geros kūrybinės idėjos negims, jei vidiniai rezervai bus tušti“, – kalbėjo ji.

Pirmagimio besilaukianti atlikėja pastebėjo, kad mes dažnai teisinamės neturintys laiko skaityti knygas ar ko nors daryti, bet iš tikrųjų atidėti į šalį telefoną ir atsiversti kelis puslapius – nesunku. D. Filmanavičiūtė nuo šiol pati taip daro ir jai puikiai sekasi.

„Net su mitybos specialistu esame diskutavę, kad niekada nesusikalbėsi su savo organizmu, jei iš pradžių to nepadarysi su galva. Stengiuosi kas kartą bent jau pusvalandį per dieną praleisti viena, pabūti su savimi. Sustoti – sveika.“

Moteris šiais metais rekomenduoja pamatyti „Antroji aš“ ir „Gyvenimą aukštybėse“. Šiuos du filmus ji jau matė ir pamilo.

„Gyvenime aukštybėse“ vaidina ir Robertas Pattinsonas, kurį daugelis įsivaizduoja it saldų vampyrą, bet iš tikrųjų jis – labai talentingas“, – sakė Dovilė.

Žmonės.lt

Naujausi straipsniai