Intelektuali drama „Kolibrio projektas“ sujungia jaudulį, komediją ir technologijas

„Kolibrio projektas“ / Organizatorių nuotr.
„Kolibrio projektas“ / Organizatorių nuotr.
Šaltinis: Žmonės.lt
2019-03-14 08:25
AA

Daugelis kino gerbėjų sutiktų, jog filmai, kuriuose pagrindiniai personažai lenktyniauja, kad pirmieji įgyvendintų savo planą, kažkodėl prikausto ir nebepaleidžia. Nepriklausomai nuo to, koks yra planas, ir ar jį vykdo didvyriai ar piktadariai (gal net kažkas tarp jų), Dovydo prieš Galijotą aspektas daugeliu atvejų suteikia filmui intrigos ir veiksmo – juk visada norisi pamatyti mažąjį vaikiną stovintį viršuje. Vienas iš tokių kino projektų, intelektuali drama „Kolibrio projektas“ (orig. „The Hummingbird Project“), sujungia jaudulį, komediją ir technologijas.

Nepaisant itin gero pagrindinės poros aktorių pasirodymo, šiame filme dominuoja šmaikštus ir sąmojingas dialogas. Dramos veiksmas vyksta „aukšto dažnio prekybos“ pasaulyje, kur svarbi kiekviena milisekundė, o visas dėmesys atitenka finansų srityje besisukantiems pusbroliams Vincentui (akt. J. Eisenberg) bei Antonui (akt. A. Skarsgård) Zaleskiams.

„Kolibrio projektas“ / Organizatorių nuotr.

Būtent šie du pagrindiniai aktoriai, Jesse Eisenberg ir Alexander Skarsgård, nešantys dramą ant savo pečių, paverčia projektą vertą jūsų laiko ir pinigų – jie puikiai susitvarko su sparčiai užsidegančiu dialogu. J. Eisenberg jau yra dirbęs tokiuose projektuose ankščiau, todėl tiesiog malonu stebėti aktorių besijaučiantį vaidmenyje taip patogiai, tarsi žuviai vandenyje.

„Kolibrio projektas“ / Organizatorių nuotr.

Aktorius A. Skarsgård, kita vertus, šiame filme patiria tikrą transformaciją. Jis nepanašus į save patį ir iš tikrųjų pradingsta vaidmenyje – realiame gyvenime modelį primenantis Alexander Skarsgård net tampa plikiu. Abu aktoriai pasiruošę įvykdyti viską, ką jiems pasiūlo filmo režisierius Kim Nguyen („Karo ragana“), o tai svarbu, kad filmas neprarastų inercijos.

„Kolibrio projektas“ / Organizatorių nuotr.

Ypač malonu ir vėl matyti J. Eisenberg ugninį dialogą – tam tikrais būdais aktorius primena savo personažą dramoje „Socialinis tinklalapis“. Vis dėlto filme „Kolibrio projektas“ Vincentas save laiko kietesne Marko Zuckerbergo versija, nors tiesą sakant, primena tik žemesnės klasės jo versiją. Maždaug filmo pusiaukelėje patiriamas emocinis rezonansas aktoriui Jesse Eisenberg suteikia daugiau vietos atskleisti personažą bei aktorystės talentą.

Dar pridėkime technologijų pusę – tūkstančio kilometrų ilgio optinio pluošto kabelio tiesimą nuo Kanzaso iki Naujojo Džersio – ir neįprasta drama „Kolibrio projektas“ jaučiasi kaip įkvėpta realaus gyvenimo įvykiais, nors yra tikrų tikriausia fikcija.

Temos: