Inovatorius Jonathanas Lewas: „Ateityje klausimai taps svarbesni nei atsakymai“

Inovacijų festivalis „LOGIN“
Inovacijų festivalis „LOGIN“
Šaltinis: Žmonės
2019-06-06 14:03
AA

Ketvirtadienį Vilniaus parodų rūmuose „Litexpo“ prasidėjo dvi dienas truksianti inovacijų konferencija „Login 2019“. Konferencijoje pranešimus, įvairiausiomis temomis skaito garsūs novatoriai bei kūrybininkai, verslininkai iš Lietuvos bei viso pasaulio.

Vienas jų – danas Jonathanas Lewas. Jis – buvęs profesionalus badmintono žaidėjas, o dabar – leidinio „Forbes“ įvardintas, kaip vienas perspektyvausių inovatorių pasaulyje.

„Geriausi inovatoriai pasaulyje – moka laisvai bendrauti su žmonėmis. Jie puikiai jaučiasi net nepatogiose situacijose. Mano tėvai buvo hipiai, kurie spjovė į visas pasaulio taisykles. Jų dėka aš tapau tuo, kuo esu dabar“, – pasakojo Jonathanas

„Vaikystėje aš mėgau tyrinėti pasaulį, buvau labai smalsus. Vaikai apskritai yra labai smalsūs, per dieną jie vidutiškai paklausia 97 klausimų. Tada jie užauga, ir nustoja klausinėti. Čia ir yra didžiausia mūsų bėda, nes yra daugybė klausimų, kurių reikia paklausti tam, kad pasaulį padarytume gražesne vieta. Ateityje klausimai taps svarbesni nei atsakymai“, – tęsė pranešėjas.
Pirmoji „Login 2019“ diena/Ryčio Šeškaičio nuotr.

J. Lewas baigęs profesionalaus badmintoninko karjerą pradėjo kurti įvairius startup‘us (startuolius – liet.). Deja, Jonathanui kurį laiką nesisekė ir jo kurti startup'ai bankrutavo.

„Po bankroto susikroviau daiktus ir kelis metus keliavau po pasaulį. Norėjau sutikti kuo daugiau jaunų inovatorių, verslininkų ir paklausti kaip jiems pavyko pasiekti to, ką jie pasiekė ir jų patirtį pritaikyti sau. Manau, kad inovacijose nėra nieko magiško – tai yra formulė, kurioje galime pamatyti kodėl jiems pasisekė arba ne.

Keliaudamas susipažinau su „Netflix“, „Airbnb“, „Spotify“ kūrėjais. Manau, kad sukurti kažką naudingo gali kiekvienas. Tačiau jeigu jauti kažkam aistrą – gali ne tik kažką sukurti, bet ir suteikti tam dalykui prasmę. Pvz: mano draugas myli dešreles ir jas gamina geriausiasi pasaulyje. Jis atsikelia 6 val. ryto ir eina miegoti 22 val. Prieš užmiegant jis negali galvoti apie nieką kitą, tik dešreles. Jo darbuotojai juokauja, kad dešreles galima matyti netgi jo akyse. Aistra įprasmina dalykus, kuriuos darome. Tačiau jeigu jūsų verslas sugrius – nesijaudinkite. Pasaulis lygiai taip pat puikiai gyvens ir be jūsų siūlomų paslaugų. Kalbėdamas su geriausiais pasaulio inovatoriais aš supratau vieną dalyką – jie yra puikūs tuo, kad sugeba žmonėms pasiūlyti tai, ko jiems niekada iki tol nereikėjo“, – pasakojo „Login“ pranešėjas.

Pirmoji „Login 2019“ diena/Ryčio Šeškaičio nuotr.
Grįžęs iš kelionės po pasaulį ir susipažinęs su žymiais inovatoriais Jonathanas su savo partneriais nusprendė patobulinti jau išrastą produktą ar programą.


„Mes nusprendėme pasirinkti industriją, apie kurią nieko nežinome. Žinau, tai skamba gana kvailai. Galų gale mes apsistojome ties fotografijų platformomis. Užėjau į Shutterstock svetainę, kuri siūlo įvairias nuotraukas ir į paiešką suvedžiau norimą surasti dalyką. Man išmetė daugiau nei 9 mln. nuotraukų. Pagalvojau: – kaip iš 9 mln. nuotraukų man rasti tą vienintelę, kurios man reikia? Ir tuomet pradėjau kurti savo sistemą „JUMP START“. Suvedus trumpą aprašymą mūsų platforma stengiasi kuo greičiau surasti kuo tinkamesnį variantą. Suvedę frazę „raudonas traukinys“ galbūt jūs ieškote ne tik traukinio. Galbūt jūs ieškote nuotraukos, kuri sukurtu tam tikrą emociją – tą mes ir stengiamės padaryti“, – kalbėjo jis.

Leidinys „Forbes“ „Jump Start“ sistemą įvardijo, kaip vieną perspektyviausių, tačiau J. Lewas mano, kad tokių rezultatų gali pasiekti kiekvienas. „Mūsų visų smegenys vienodai primityvios, Visi galime pasiekti norimų rezultatų, reikia tiesiog perprasti sėkmės formulę“, – sakė Jonathanas. 

Inovacijų festivalis „Login 2019“ (87 nuotr.)
+81