Inkstų ligos: požymiai, į kuriuos būtina atkreipti dėmesį

Inkstų skausmas / „Shuterstock“ nuotr.
Šaltinis: Ji24.lt
AA

Daugelis žmonių net nenumano, kad kai kurios inkstų ligos gali tapti tyliosiomis žudikėmis. Pakankamai ilgą laiko tarpą nepasirodantys simptomai galiausiai gali išsivystyti iki visiškai kritinės būklės.

Būtent dėl to svarbu kuo anksčiau pastebėti pirmuosius inkstų ligų simptomus, kad šiuos negalavimus dar būtų įmanoma išgydyti. Apie tai, į kokius požymius derėtų atkreipti dėmesį, rašo tinklalapis healthdigezt.com.

Pokyčiai šlapinantis. Pirmasis daugelio inkstų ligų simptomas – pakitusi šlapimo spalva, šlapinimosi dažnumas ir kiekis. Sergantiems inkstų ligomis dažnai tenka šlapintis kur kas dažniau arba rečiau nei įprasta – tai ypač tampa akivaizdu vakarais. Negana to, dažnai pakinta ir šlapimo spalva – jis tampa kiek tamsesnės spalvos (verta žinoti, kad patamsėjusi šlapimo spalva gali reikšti ir tai, kad jūsų organizmui trūksta vandens).

Kraujas šlapinantis. Pastebėjus šį simptomą, patariama kuo greičiau kreiptis į gydytoją ir pasidaryti reikiamus tyrimus, mat šlapime atsiradęs kraujas gali pranešti apie rimtas sveikatos problemas.

Patinimas. Inkstai iš organizmo šalina įvairias atliekas ir susikaupusius skysčius. Kai jie dėl įvairių ligų to padaryti nesugeba, įvairūs susikaupę skysčiai taip ir lieka organizme, dėl to pradeda tinti rankos, kojos, kulkšnys ar net veidas.

Taip pat skaitykite: 10 priežasčių gerti kuo daugiau vandens

Stiprus nuovargis ir bendras kūno silpnumas. Inkstai gamina hormoną eritropoetiną, organizme aktyvinantį eritrocitų gamybą. O šie raudonieji kraujo kūneliai mūsų organizme perneša deguonį, kai eritrocitų dėl tam tikrų inkstų ligų sumažėja, žmogui kasdienė veikla pasidaro sunkiai įveikiama, atsiranda bendras kūno silpnumas ir neretai išsivysto mažakraujystė (anemija).

Koncentracijos stoka. Sergant su inkstų ligomis susijusia mažakraujyste, nepakankamai deguonies pernešama ir į smegenis, dėl to dažnai gali svaigti galva, kartais tampa sunku tinkamai sutelkti dėmesį, koncentruotis ties įvairiomis užduotimis.

Nuolatinis šalčio pojūtis. Jei net ir itin šiltoje patalpoje jums nuolat būna šalta, tačiau temperatūros neturite, taip pat gali būti, kad sergate kuria nors inkstų liga ar mažakraujyste. Įvairios inkstų infekcijos neretai sukelia šaltkrėtį ir pakelia temperatūrą.

Odos bėrimas ir niežulys. Dėl tam tikrų sutrikimų inkstams nepašalinant atliekų iš organizmo, jos susikaupusios gali pasireikšti ant odos. Dėl to neretai ją gali pradėti niežėti ar berti. 

Amoniako kvapas ir metalo skonis burnoje. Inkstų nepakankamumas padidina šlapalo lygį kraujyje, ir dėl to prasideda uremija. Dėl šios ligos seilės gali įgauti amoniako kvapą, o burnoje atsiranda metalo skonis.

Taip pat skaitykite: Mitybos principai sergant inkstų ligomis: kokį maistą rinktis?

Oro trūkumas. Dėl tam tikrų inkstų ligų plaučiuose pradeda kauptis skysčiai, kurie gali sukelti sunkumų kvėpuojant. Tad jei pastaruoju metu jaučiate oro trūkumą, darosi sunku giliai įkvėpti, taip pat rekomenduojama išsitirti inkstus.

Skausmas apatinėje nugaros srityje ar šonuose. Kai kuriais inkstų ligų atvejais gali pasireikšti ir skausmas nugaros ar šonų srityse. Inkstuose atsiradę akmenys gali sukelti maudimą nugaros apačioje. Įvairius skausmus šioje srityje ar šonuose gali sukelti ir paveldima policistinių inkstų liga. Lėtinis šlapimo pūslės sienelių uždegimas taip pat sukelia ūminį skausmą ir diskomfortą.

Atkreipti dėmesį į visas inkstų ligas išties būtina, mat dažniausiai šiems organams padarytos žalos atstatyti jau būna nebeįmanoma. Todėl svarbu kuo anksčiau kreiptis į gydytojus ir gydyti ligas, kol jos dar labiau nepakenkė bendrai organizmo sveikatai.
Skaitykite daugiau