Iniciatyva „Daugiau nei mama“ auga: Inga Žuolytė susitikimus organizuoja ir ant vandens

Iniciatyvos „Daugiau nei mama“ pasiplaukiojimas Trakuose/Smilės Jasiūnaitės nuotr.
Autorius: Žmonės.lt
Publikuota: 2019-08-01 14:42
Tinklaraštininkė Inga Žuolytė, prieš pusmetį įkūrusi iniciatyvą „Daugiau nei mama“, skatinantį mamas neužsidaryti namuose, o atrasti laiko savo poreikiams, realizuoti save įvairiose veiklose, sako atradusi širdžiai mielą veiklą: „Iš renginių su mamomis išeinu pasikrovusi teigiamos energijos ir jėgų tolimesniems projektams.“
Socialiniuose tinkluose puikiai pažįstama Inga prieš devynis mėnesius susilaukė sūnaus ir jos gyvenimas, kaip pati teigia, apsivertė aukštyn kojomis. Atrasti jėgų nepamesti savo veiklų ir pomėgių  – nelengvas uždavinys, ypač, kai mamos jaučia nemažą visuomenės spaudimą kuo greičiau atgauti formas, grįžti į darbus ir tęsti karjerą. Ieškodama bendraminčių Inga pradėjo bendrauti su mamomis virtualioje erdvėje, o vėliau ir susitikinėti su bendramintėmis. Taip gimė iniciatyva „Daugiau nei mama“.
 
„Manau, jog visuomenėje per daug spaudimo mamoms, todėl šių renginių metu ir stengiamės pabrėžti, kad apart to, jog esame mamos, taip pat esame žmonos, moterys ir žmonės, turintys elementarių žmogiškų poreikių, apie kuriuos, nori ar nenori, gyvenime atsiradus mažam žmogučiui pagalvojame vis rečiau“, – apie tai, kokią idėją skleidžia ši iniciatyva, pasakojo Inga Žuolytė.
 
Kadangi dauguma renginių, skirtų mamos ir vaikams, orientuojasi į gerą laiką vaikams, Inga su komanda bando judėti kita kryptimi ir pasistengti, kad geras ir prasmingas laikas, pirmiausia, būtų užtikrintas mamoms: „Todėl susitikimų metų mamos bendrauja su psichologe, nes atsižvelgiame į jų psichologinę būseną, drauge su savo vaikais laiką leidžia aktyviai, socializuojasi. Taigi, vaikui užaugus pačioms bus paprasčiau sugrįžti į kitas veiklas.“
 
„Beje, nemažai mūsų renginių dalyvių savo draugių tarpe neturi kitų moterų su vaikais, tad susitikimų metų pokalbis su kita mama apie motiniškus džiaugsmus ir vargus yra būtent tai, ko tuo metu reikia tam, kad suprastum, jog esi ne viena“, – priduria Inga.

Naujausi straipsniai