Ingos Stumbrienės sūnus Gabrielius pradėjo lankyti paruošiamąją klasę: „Vasarą mokėmės kasdien“

Ingos ir Aivaro Stumbrų sūnus Gabrielius žengė į paruošiamąją klasę / Viganto Ovadnevo/Žmonės.lt nuotr.
Autorius: Žmonės.lt
Publikuota: 2016-09-01 19:06
Visą vasarą plušėjęs prie mokslų Ingos ir Aivaro Stumbrų sūnus Gabrielius, ketvirtadienį, Rugsėjo 1-ąją, rankose laikydamas gėles su šeima atvyko į mokyklą, kurioje lankys paruošiamąją klasę. Pasak Ingos, šio etapo jie nesureikšmina, tačiau 6-erių Gabrielius atėjo kaip reikiant pasirengęs – jau moka ir rašyti, ir skaityti, ir skaičiuoti.

Ketvirtadienį Ingos ir Aivaro Stumbrų šeima atvyko į mokyklos rengiamą Rugsėjo 1-osios šventę. Čia sūnus Gabrielius lankys paruošiamąją klasę, o dukra Estela – eis į ketvirtąją.

„Kadangi Gabrielius labai noriai dvejus metus ėjo į darželį, tai paruošiamoji klasė nėra kažkoks permainingas ir netikėtas etapas. Mes jau buvome keliose Rugsėjo 1-osios šventėse. Estela eina į tą pačią mokyklą, tai jiedu visada įsikibę vienas kitam į ranką, drąsiai žengia pro duris“, – Žmonės.lt sakė Inga Stumbrienė.

Viganto Ovadnevo/Žmonės.lt nuotr.
Viganto Ovadnevo/Žmonės.lt nuotr.

Todėl nei tėvai, nei sūnus nesijaudina: „Tai tiesiog paruošiamoji klasė, įvadinis mokyklos kursas, kurio Gabrielius labai laukia, nori susitikti su draugais. Jam darželis asocijuojasi tik su gerais prisiminimais, ten jis žaisdavo, o pamokų būdavo nedaug. Nebuvo dienos, kad jis nenorėtų eiti.“

Tačiau prieš Rugsėjo 1-ąją Gabrieliui teko padirbėti – su mama kasdien mokėsi rašyti, skaityti, skaičiuoti.

Viganto Ovadnevo/Žmonės.lt nuotr.
Viganto Ovadnevo/Žmonės.lt nuotr.

„Kaip ir Estelą ruošiau mokyklai, taip ir su Gabrieliumi visą vasarą, kiekvieną dieną skirdavome po valandą ir mokydavomės raides, skaičius. Iš pradžių buvo sudėtinga, jis nenorėdavo, bet galiausiai priprato prie tokios disciplinos ir tai tapo natūraliu dalyku.

Tikiuosi, kad dabar jam bus tikrai lengva, nebus jokio streso. Aš labai džiaugiuosi, nes su Estela taip pat dirbdavome, visada tikrindavau namų darbus, aiškindavomės nesuprantamus dalykus. Ir štai, matau puikų rezultatą, ji baigė visas tris klases su pagyrimu. Manau, kad toks vaiko paruošimas pasiteisino“, – kalbėjo Inga.

I.Stumbrienė teigia, kad vaikams stengiasi išugdyti kuo didesnį atsakomybės jausmą dėl mokslų.

„Mokslų atžvilgiu esu labai griežta mama. Namų darbai visada turi būti pirmoje vietoje. Aišku, vaikus kartais tenka paskatinti, ieškoti būdų, kaip susitarti, nes mažamečiui visgi tai yra darbas, jis dar nesupranta reikalo, kodėl vasaros dieną turi mokytis skaičiuoti, rašyti.“

Ar pati prisimena savo Rugsėjo 1-ąją? „Puikiai atsimenu, kai atėjome į didelę mokyklą. Tada buvau įsikibusi kaimynui į ranką, kad būtų drąsiau eiti. Tą dieną jaudinomės abudu tik dėl vieno – neturėjome pirmos klasės uniformų, todėl teko rengtis antros klasės aprangą. Bet su draugu daugiau dėl nieko visiškai nesibaiminome.“

TAIP PAT SKAITYKITE: Kšištofo ir Tatjanos Lavrinovičių sūnus Dominykas išsiruošė į pirmą klasę: mokysis anglų kalba

TAIP PAT SKAITYKITE: Rytis Cicinas sūnų Adą pirmąkart išlydėjo į mokyklą: „Visada jam ištiesime ranką“

TAIP PAT SKAITYKITE: Baumilų dukra Smiltė Rugsėjo 1-ajai pati išsirinko suknelę ir užtikrino – ji pasiruošusi

TAIP PAT SKAITYKITE: Į paruošiamąją grupę sūnų Emilį išleidęs Deivis: „Norim, kad jis dar pasidžiaugtų vaikyste“

Žmonės.lt

Naujausi straipsniai