Inga Norke atskleidžia, kodėl į „Positivus“ festivalį vyksta kone kasmet

Inga Norke / Juliaus Kalinsko / 15min nuotr.
Inga Norke / Juliaus Kalinsko / 15min nuotr.
Šaltinis: 15min.lt
2016-07-11 20:19
AA

Jau šį penktadienį (liepos 15 d.) nedideliame Latvijos miestelyje prie pat jūros – Salacgryvoje – prasidės bene didžiausias Baltijos šalyse 3-is dienas vyksiantis festivalis „Positivus“. Apie šio festivalio dvasią kalbamės su ilgamete jo lankytoja, kelių leidinių vyr. redaktore, melomane Inga Norke.

Kada pirmą sykį apsilankėte „Positivus“?

– Pirmą kartą, t.y. 2008-iais festivalyje dalyvavau su akreditacija nuo tuometinio kultūrinio leidinio „Pravda“. Nuo tada festivalyje dalyvauju kasmet, išskyrus 2013 metus, kuriuos praleidau greičiausiai kitame festivalyje (juokiasi).

Pamenu, 2010-iais važiavau kaip leidinio „370“ žurnalistė ir turėjau galimybę pakalbinti kelias žvaigždes. Viena jų – „Scissor sisters“ (!!). Tada pirmą kartą patekau į „Positivus“ užkulisius, apsilankiau „Scissor sisters“ vagonėlyje, kur jie tuo metu lyginosi drabužius ir su manimi kalbėjosi.

Pernai į festivalį vykau su islandų grupe „VÖK“, todėl galėjau pamatyti ir stebėti visą festivalio organizavimo grandinę: nuo priėmimo iki pat išlydėjimo.

Su islandais „VOK“ po koncerto / I.Norkes asmeninio archyvo nuotr.

Na, o šiais metais į „Positivus“ važiuosiu su talentingais italais „JoyCut“, su kuriais susipažinau pernai „Lofte“, ir savo merginomis. Žinoma, pabūsime ir užkulisiuose, bet norisi pajausti ir patį festivalį, stovėti pušyne eilėje prie maisto, prisėsti ant minkšto smėlio stebint pasaulines žvaigždes, dalyvauti festivalio atrakcijose (jų ten tikrai daug).

Beje, šis festivalis mūsų draugių kompanijai jau tapo savotiška tradicija. Mėgaujamės muzika, jūra, gerai nusiteikusiais žmonėmis – žodžiu, pasileidžiame plaukus nuo visų savo rimtesnių pareigybių – vis tiek juk truputį užsienis (juokiasi).

Pati turite solidžią patirtį muzikos renginių organizavimo srityje. Kokį įspūdį jums paliko „Positivus“ iš organizacinės pusės?

­– Galiu pasakyti, jog šis festivalis yra labai profesionaliai paruoštas – nuo pat pirmos minutės, kai pravažiuoji pro apsaugą, festivalis veikia kaip tikslus mechanizmas, be jokių trikdžių, todėl galiu drąsiai teigti, jog tai aukščiausio lygio muzikos fiesta.

Džiugu, jog festivalis atliepia šių dienų tendencijas, t.y, jog žmonės yra linkę susimokėti daugiau ir pamatyti daugumą muzikos grupių vienoje vietoje.

Savaime suprantama, egzistuoja įvairaus pobūdžio festivaliai: yra festivaliai, į kuriuos važiuoji norėdamas pabūti su draugais ir yra festivaliai, kuriose negali praleisti nė vienos didesnės grupės pasirodymo. „Positivus“ festivalį priskirčiau pastarajam tipui.

Ingos Norkes foto memuarai iš festivalio „Positivus“ (6 nuotr.)

Tačiau didžiulį privalumą organizatoriams suteikia ir pati lokacija – galimybė Latvijoje organizuoti festivalį beveik prie jūros. Lietuvoje tai padaryti trukdytų aplinkosaugos įstatymai, todėl ši lokacija yra be galo patraukli visiems Pabaltijo gyventojams.

Svarbu ir tai, kad festivalyje gausu pramogų, o prekių ženklai yra labai kūrybingai pateikiami, maisto niekada netrūksta, visad yra ko tik nori – nuo eko-organinio maisto iki taip vadinamo junk food'o: dešrelių su kopūstais, hipsteriškų burgerių ir t.t.

Galiausiai, festivalyje galima ir apsipirkti, jame dalyvauja labai daug dizainerių, kurie pristato savo gaminius: rūbus, aksesuarus, avalynę. Mes, merginos, visada labai džiaugiamės šia festivalio dalimi (juokiasi).

Su islandais „VOK“ po koncerto / I.Norkes asmeninio archyvo nuotr.

Kas, jūsų nuomone, lėmė šio festivalio sėkmę ir ilgaamžiškumą?

– Manau, jog „Positivus“ per tiek laiko išlaikė „Top festivalio“ statusą, nes jame groja ne viena ir ne dvi populiarios ir aktualios pasaulinio lygio grupės, o kur kas daugiau. Programa išties, kaip Baltijos šalims, yra stipri.

Kitas dalykas yra tai, jog „Positivus“ nebijo atvežti ir parodyti visiškai naujų muzikos grupių, kurios neseniai susikūrė. Kad ir ta pati islandų grupė „VÖK“ startavo festivalyje kaip ką tik iškepta, o šiais metais jų dainos skamba žymiausiuose užsienio serialuose, draubužių parduotuvėse nuo Niujorko iki Berlyno, ir toliau. Tas pats yra su šių metų mano palyda – grupe „JoyCut“ – kitais metais apie juos išgirsime daug, bet ar pamatysime gyvai – klausimas, taigi siūlau nepraleisti.

„Positivus“ festivalis turi viską, ko reikia kone kiekvienam žmogui – ir didžiausiam melomanui, atviram atradimams, ir tam, kuris tiesiog mėgsta žinomus atlikėjus bei nori pabūti prie jūros.