Inga Budrienė aukcione įsigytą fotoportretą padovanojo dėl jo irgi kovojusiai Gabrielei Gutt

Inga Budrienė ir Gabrielė Gutauskaitė / Teodoro Biliūno/Žmonės.lt nuotr.
Autorius: Žmonės.lt
Publikuota: 2016-09-30 16:54
Labdaros aukcione, skirtame paremti krūties vėžiu sergančias moteris vienijančią organizaciją „Alma“, verslininkė Inga Budrienė ketvirtadienį įsigijo net tris fotomenininkės Evelinos Šumilovaitės darbus. Vieną jų ji iškart padovanojo fotodrobėje, pavadintoje „Savimeilė“, įamžintai manekenei Gabrielei Matelytei-Gutt.

Už portretą Inga sumokėjo 90 eurų. Dėl jo varžėsi ir pati G.Matelytė, bet paskutinę akimirką nusileido švenčių planuotojai.

„Aš labai dažnai padovanoju kam nors tai, ką įsigyju labdaros aukcionuose. Ne vienas darbas papuošė kūdikių ar vaikų namų, įvairių organizacijų ar tiesiog artimųjų namų sienas“, – Žmonės.lt sakė I.Budrienė.

Teodoro Biliūno/Žmonės.lt nuotr.
Teodoro Biliūno/Žmonės.lt nuotr.

Vienas originalesnių jos pirkinių – Stasio Povilaičio dainų kompaktinis diskas, už kurį nepagailėta kelių šimtų eurų. Prie keisčiausių įsigytų meno dirbinių I.Budrienė priskirtų abstrakčią katino skulptūrą.

Per labdaringos veiklos dešimtmetį verslininkė su vyru aukcionuose didesnę nei kiti sumą yra siūliusi už papuošalus, kosmetiką, meno kūrinius, grožio procedūras, keramikos dirbinius.

„Namuose turime daugybę paveikslų! Nors kai eini aukoti, nelabai svarbu, ką nusipirksi“, – patikino pašnekovė.

Svetingumo komplekse „Monte Pacis“ surengtoje pirmojoje fotomenininkės Evelinos Šumilovaitės darbų parodoje-aukcione iš viso parduota 13 teminių portretų. Brangiausiai – už 200 eurų – įsigyta fotografija, pavadinta „Šventoji“.

Teodoro Biliūno/Žmonės.lt nuotr.
Teodoro Biliūno/Žmonės.lt nuotr.

Šiandien priešais E.Šumilovaitės fotoaparatą stoja tiek Lietuvos garsenybės, tiek drąsa galinčios pasigirti merginos. „Reveur fotografijos“ komandos narių dėmesys bei originalios fotosesijų idėjos – tai moters atotrūkis nuo kasdienių rūpesčių, leidžiantis kiekvienos jos viduje vėl iš naujo pažadinti nuslopintą moteriškumą, meilę sau ir pasitikėjimą savimi.

Jau 7-erius metus moteris fotografuojanti menininkė siekia neapsiriboti tik portretais, bet ir prisidėti skatinant moterų veiklumą, užimtumą bei pagalbą joms.

„Renginys turėjo kelis tikslus – ne tik paremti onkologinėmis ligomis sergančias nepasiturinčias moteris, bet ir įkvėpti visas dailiosios lyties atstoves siekti užsibrėžtų tikslų, drąsiai įgyvendinti savo svajones“, – patikino E.Šumilovaitė.

Todėl pasidalinti savo sėkmės istorijomis ji pakvietė menininkę Jolitą Vaitkutę, mados iliustratorę Aya Dee ir verslininkę Vitą Žilytę.

Teodoro Biliūno/Žmonės.lt nuotr.
Teodoro Biliūno/Žmonės.lt nuotr.

Po jų pasakojimų ir surengtas aukcionas, kuriam vadovavo kelias dešimtis panašaus pobūdžio labdaros iniciatyvų vedęs Dainius Martinaitis. Anot jo, autorinė fotografijos paroda „Femme“ – tai 5 metus iš eilės fotografės E.Šumilovaitės kaupti portretai, atskleidžiantys užslėptą, dažnai pamirštą ir kiekvienoje slypintį moteriškumą, įkūnijantys moterį visiškai naujame, neretai fantastiniame personaže.

Už 1400 eurų sumą, surinktą pardavus visus aukcionui pasiūlytus portretus, sergančioms moterims bus nupirktos reikiamos, bet kartais per brangiai joms kainuojančios priemonės – higieniniai reikmenys, maudymosi kostiumėliai, vitaminai.

„Reabilitacijos procedūros, kurių taip reikia moterims, gyvenančioms su krūties vėžio liga, taip pat prieinamos ne kiekvienai“, – sakė E.Šumilovaitė.

Žmonės.lt

Naujausi straipsniai