Ineta Stasiulytė pataria, kaip profesinėje veikloje galime pasiekti geriausių rezultatų

Ineta Stasiulytė / Viganto Ovadnevo/Žmonės.lt nuotr.
Ineta Stasiulytė / Viganto Ovadnevo/Žmonės.lt nuotr.
Šaltinis: Žmonės.lt
2018-04-17 20:50
AA

Kino ir teatro aktorė, TV laidų vedėja, įkvepianti asmenybė, žavinti savo charizma, talentu ir autentiškumu Ineta Stasiulytė sako, kad tik dirbdami iš širdies ir darydami tai, kas mums iš tiesų patinka, galime pasiekti geriausių rezultatų. Su Ineta kalbamės, kokios savybės jai pavyko pasiekti karjeros viršūnę.

Balandžio 26 d. pozityvios energijos festivalyje „Vibelift“ su jaunimu dalysitės savo patirtimi. Sakykite, kokiais svarbiausiais dalykais planuojate pasidalinti su jaunais žmonėmis? Ką jie turi žinoti išeidami į platų pasaulį ir bandydami ieškoti savęs bei savo gyvenimo kelio?

Tame ir reikalas, kad savęs ieškoti niekur nereikia! Juk jau ir taip esame ir kartais nusiieškome į lankas, kai ieškome kažkur ne viduje, o išorėje. Kai pradedame gilintis į aplinką, labai dažnai apninka mintys, kad kitas yra gražesnis, talentingesnis, geresnis, protingesnis už mane. Savo kelio, kaip ir pilnatvės, ramybės, reikia ieškoti tik savyje.

Ineta Stasiulytė / Viganto Ovadnevo/Žmonės.lt nuotr.

Teatro scena, televizijos kameros atima daug vidinės energijos, todėl aktorius, kaip ir bet kuris kitas menininkas, turi rasti būdų, kaip save pripildyti, atstatyti. Sakykite, kur jūs ieškote įkvėpimo?

Gamta. Ji mane nuramina. Pabuvus gamtoje automatiškai kyla įkvėpimas kūrybai ir pačiam gyvenimui. Man labai patinka pavyzdys su ežero vandeniu: kaip tu gali pamatyti savo atvaizdą raibuliuojančiame vandenyje? Jis juk nėra stiklinis. Bet jeigu pasėdėsi ir palauksi, kol tas vanduo nurims, pamatysi savo atvaizdą, pamatysi save. Taip pat ir su žmogaus vidumi. Reikia nusiraminti, palaukti, kol viduje nebeliks to chaoso. Ilgiau pabuvus gamtoje, pasivaikščiojus miške, man ateina įkvėpimas, noras kurti ar kažką veikti.

Ineta Stasiulytė / Tomasfoto.lt nuotr.

Kaip kūryba ar kūrybiškumas gali pagelbėti paprastose gyvenimiškose situacijose?

Viskas geriausiai sekasi tuomet, kai turime didesnį tikslą. Tuomet, kai visko epicentras nesame tik mes patys ir mūsų ego. Kad ir ką beveiktume, dirbtume, kurtume, ar studijuotume, visko rezultatas yra paslaugos suteikimas kažkam kitam, žmonėms. Ir kūryba visuomet labai pagelbėja tada, kai viskas eina iš širdies. Kaip sakoma, mylėk darbą – nereikės dirbti. Kai darome tai, kas mums iš tikrųjų patinka, dirbame kūrybiškai nusiteikę, su polėkiu, gimsta tai, kas galės tarnauti kitam žmogui. Sukūrę rezultatą, visada gauname atlygį, kartais materialųjį, o kartais – emocinį.

Deividas Meškauskas ir Ineta Stasiulytė / Viganto Ovadnevo/Žmonės.lt nuotr.

Pozityvi energija. Ką tai reiškia ir kodėl taip svarbu visada būti pozityviai nusiteikus?

Iš vienos pusės viskas yra labai paprasta. Mes esame daugiau, nei tik kūnas ir kraujas. Mes esame kokios nors energijos koncentracija ir skleidžiame tam tikras vibracijas, kurios persiduoda kitiems žmonėms. Kiek pati galiu perteikti mokslininkų ištirtus dalykus – yra pozityvi vibracija ir negatyvi. Lygiai taip pat mes prie savęs ir traukiame tai, ką skleidžiame, todėl visuomet reiktų būti atsargiems su savo žodžiais, veiksmais, nes prisitrauksime tai, ką transliuosime.