Indrė Stonkuvienė susipažino su neeiline šeima: „Jų dukra – tikras stebuklas“

Indrė Stonkuvienė
Autorius: Žmonės.lt
Publikuota: 2019-04-11 12:23
„Gimus kitokiam vaikui, dažna šeima šio išbandymo neišlaiko ir pasuka skirtingais keliais. Tos, kurios lieka kartu, yra vertos didelės pagarbos”, – sako televizijos laidų vedėja ir iniciatyvos #MoterųPasaulyje įkūrėja Indrė Stonkuvienė. Su viena tokių šeimų, kurie augina nepaprastą dukrytę, garsi moteris susipažino iš arčiau.

Kiekvienas I. Stonkuvienės renginys, turi heroję, kuriai po sunkių išgyvenimų skiriama reikiama parama, padedanti susirasti darbą, smagią veiklą ar palengvinanti gyvenimą. Šį kartą Airijos renginių Monaghane ir Dubline, vyksiančių balandžio 12-13 d., heroje tapo keturių vaikų mama iš Kauno Silvija.

Silvija kartu su savo vyru, augina ypatingą dukrytę – jaunėlei Elzytei 3 metai ir tai, kad ji gyva jau stebuklas. Mergaitei Edvardso sindromas, o jį turintys vaikai išeina iš šio pasaulio labai greitai. Negana to, mergaitei plaglocefalija, triburio vožtuvo displazija, dviburio vožtuvo displazija, aortos vožtuvo displazija, skilvelių pertvaros defektas, plaučių kamieno vožtuvo stenozė, antrinė hipertenzija, sunkiai gydoma epilepsija, stuburo deformacija.

Taip pat mažylei įgimta kaukolės ir veido kaulų formavimosi yda, mišrūs specifiniai raidos sutrikimai, hipoksija, įgimta hidronefrozė, ūminis kanalėlių ir intersticinio audinio nefritas, nepatikslinta hidronefrozė ir inkstų perinefritinė abscesa. Mergaitei reikia nuolatinės priežiūros, tad bent vienas iš tėvų privalo nuo jos neatsitraukti nei akimirkai.

Anot Silvijos, šeimos susitelkimas ir vienybė padeda ne tik jiems su vyru, bet ir pačiai Elzei: „Nepaisant visų bėdų, Elzytė sparčiai auga ir kiekvienas nors iš mažas pasiekimas yra nauja viltis mums. Aš tikiu, kad Elzė vaikščios”.

Indrė Stonkuvienė
Indrė Stonkuvienė

Kai paklausėme Silvijos, kuo galėtume padėti būtent jai, moteris prasitarė, kad labai norėtų numesti svorio, nes jaučia, kad nebeturi tiek energijos. Dukrytei reikia nuolatinės priežiūros, o kur dar kiti vaikai. Pasak Silvijos, ji nedrąsiai svajoja nors kelias valandas per savaitę skirti sau ir savo gerovei. „Herojės noras – mums įsakymas, tad ačiū mūsų draugams Nutriless, Sportland ir Impuls, kurie padovanojo ne tik konsultacijas su mitybos specialistu Artūru Sujeta bei specialaus maisto svorio kontrolei, bet ir metinį abonementą į sporto klubą. Tikimės, kad tai pakeis Silvijos įpročius, padės jai tapti dar energingesne mama ir surasti naują, tik sau skirtą veiklą”, – sakė televizijos laidų vedėja I. Stonkuvienė.

Artimiausi #MoterųPasaulyje renginys jau gegužės 3 d. vyks Panevėžyje, o jau gegužės 25 d. Čikagoje. Daugiau apie pastarąjį renginį informacijos rasite ČIA


Naujausi straipsniai