Indrė Stonkuvienė: „Neįgalius vaikus auginančios mamos – ypatingos“

Iniciatyvos #MoterųPasaulyje herojė Iveta ir Indrė Stonkuvienė/Organizatorių nuotr.
Autorius: Žmonės.lt
Publikuota: 2020-02-13 12:59
„Mamos, auginančios vaikus su negalia, yra ypatingos. Būtent šios mamos sugeba neprarasti vilties ir į viską stengiasi žiūrėti pozityviai“, – džiaugiasi televizijos laidų vedėja bei iniciatyvos #MoterųPasaulyje įkūrėja Indrė Stonkuvienė. Anot Indrės, toks požiūris į gyvenimą – pavyzdys visiems.

Pažintis su #MoterųPasaulyje iniciatyvos Alytaus vasario 14 d. renginio heroje Iveta – jaudinanti. Jos dukra, Edvilė, prikaustyta prie lovos, o toks atvejis pasaulyje yra itin retas. „Kai tik atvykome pas šią šeimą, labiausiai nustebino jų nuoširdžios šypsenos. Nors Ivetai iš tiesų yra beprotiškai sunku, ji stengiasi kabintis į gyvenimą“, – susijaudinimo neslepia Indrė Stonkuvienė.

„Santariškių gydytojai sako, kad mes septintas atvejis pasaulyje. Gydymo nėra, tiktai simptomai“, – apmaudo neslepia iniciatyvos herojė. Kaip teigia pati Iveta, pradžia nieko blogo nežadėjo, o atlikti tyrimai nėštumo metu nieko blogo taip pat neparodė. Pasak moters, viskas apsivertė aukštyn kojomis sąrėmių metu, kuomet sutriko vaiko širdies tonai, o pati moteris buvo išvežta į operacinę.

Operacinėje paaiškėjo, kad kūdikis su sustojusia širdimi, o atgaivinus mažylę laukė negailestinga diagnozė: „Pas Edvilę buvo padidėję visi organai, kepenų fermentai normas viršijo tūkstančius kartų, ji pati nekvėpavo, judesių beveik nebuvo“, pasakojo moteris. Ir nors likimas sudavė skaudų smūgį Ivetai, ši neprarado optimizmo ir susilaukė dar vieno vaikelio. Šį kartą gimė sveika mergaitė vardu Ieva-Marija.

Kadangi Edvilė reikalauja nuolatinio dėmesio, Alytaus herojė viliasi, kad pavyks susirasti veiklą namuose, kuri atneštų pastovias pajamas. Anot Ivetos, tai šiek tiek palengvintų buitį ir padėtų išspręsti bent vieną problemą. Paklausta, kokioje srityje moteris galėtų save realizuoti, ši atsakė, kad gilina žinias makiažo srityje ir tikisi, kad čia įgis pakankamai žinių, ir vieną dieną galės iš to uždirbti pinigus.

Šį kartą prie tikslų išsipildymo prisidėjo partneriai, kuriems nuoširdžiai dėkoja Indrė: „Mes labai norime padėkoti Cedralex, Gentle day ir Viktorijai Karašauskaitei už makiažo pamokas.”

Primename, kad #MoterųPasaulyje –  socialiai atsakinga iniciatyva ir renginių ciklas skirti visoms moterims. Iniciatyvos tikslas – suburti moteris savitarpio pagalbai, taip pat padėti spręsti kitas šiuolaikinių moterų problemas.

Naujausi straipsniai