Indrė Stonkuvienė kreipėsi į užsienyje gyvenančias lietuves: „Esame didžiulė jėga“

#MoterųPasaulyje renginys Stokholme/Organizatorių nuotr.
Autorius: Žmonės.lt
Publikuota: 2019-01-22 10:32
Praėjusį savaitgalį Osle ir Stokholme praūžė televizijos laidų vedėjos Indrės Stonkuvienės iniciatyvos #MoterųPasaulyje renginiai. Specialiai lietuvėms skirti vakarai sutraukė būrį ištikimų gerbėjų – linksminosi beveik 700 moterų.

Renginių metu I. Stonkuvienė į publiką kreipėsi su padėkos žodžiu: „Kai pradėjau šią veiklą, tikrai negalvojau, kad kada nors stovėsiu prieš tokią minią moterų. Mes sukūrėme bendruomenę, kuri yra net ir už Lietuvos ribų, ir tai yra didžiulė jėga.”

Išskirtinai tik moterims skirto renginio pagrindinė mintis – savitarpio pagalba ir bendrystė. 

„Kai mes telkiamės į bendruomenę, padedame viena kitai, bendraujame ir dalijamės išgyvenimais, tai visas problemas galime išspręsti lengviau”, – sakė Indrė Stonkuvienė.

Būtent dėl to, kiekvienas renginys turi heroję – moterį, kuriai po itin sunkių išgyvenimų skiriama reikiama parama, padedanti atsistoti ant kojų, susirasti darbą ar mėgstamą veiklą. 

Osle ir Stokholme vykusių renginių heroje tapo Laura, auginanti 7-metų dukrytę Zoe. Lauros dukrytė turi daug itin rimtų sveikatos sutrikimų – ataksinis cerebrinis paralyžius, epilepsinis sindromas, mišrus raidos sutrikimas, galvos cista, aklumas ir daug kitų. Iniciatyvos dėka Laura prisiminė savo seną aistrą – siuvimą, kuris ilgainiui galėtų tapti ne tik hobiu, bet ir pragyvenimo šaltiniu.

Iniciatyvos įkūrėjos I. Stonkuvienės teigimu, visuomenė dažnai atkreipia dėmesį į sveikatos problemų turintį vaiką, bet pamiršta, ką išgyventi turi jį auginantys tėvai. Jų emocinė būklė turėtų būti ne ką mažiau svarbi.

Ši graži iniciatyva negalėtų gyvuoti be jos idėja patikėjusių partnerių „Newcrush” bei „Gentle Day”. Organizatoriai dėkoja ir Nijolei Pareigytei-Rukaitienei, kuri visą vakarą susirinkusias moteris džiugino savo dainomis. 

Artimiausias #MoterųPasaulyje renginys su nauja programa ir aibe staigmenų – kovo 8 d. Kaune. 

Naujausi straipsniai