Indrė Stonkuvienė: „Kas padeda mamoms, auginančioms kitokius vaikus, nenuleisti rankų?“

Indrė Stonkuvienė su heroje / Organizatorių nuotr.
Autorius: Žmonės.lt
Publikuota: 2019-05-03 14:49
„Kiekvienam kitokiam vaikui reikia nuolatinio mamos dėmesio, stiprybės ir beribės meilės. Bet kas to suteiks pačiai mamai, kai jai ima svirti rankos?” – klausia televizijos laidų vedėja Indrė Stonkuvienė. Šį kartą garsios moters vykdoma iniciatyva #MoterųPasaulyje susipažino su itin stipria mama, auginančia specialių poreikių dukrytę.

Kiekvienas televizijos laidų vedėjos renginys turi po heroję – moterį, kuriai po sunkių išgyvenimų, skiriama parama, padedanti susirasti darbą ar mėgiamą veiklą. Šį kartą #MoterųPasaulyje gegužės 3 d. Panevėžyje vyksiančio renginio heroje tapo Jūratė ir jos dukra Milda.

Indrė Stonkuvienė su heroje / Organizatorių nuotr.
Indrė Stonkuvienė su heroje / Organizatorių nuotr.

Šeima, gyvenanti Panevėžio rajone, ilgai svajojo apie dukrytę – ji „pagrandukė”. „Mildutė yra mūsų ilgai lauktas vaikas. Tarp jos ir brolio net 14 metų skirtumas. Tiesa, kai laukiausi nė negalėjau pagalvoti, kad mano vaikas turės tiek bėdų ir mums visiems kartu reikės kabintis į gyvenimą”, – pasakojo Jūratė.

Milda gimė su persuktomis rankų plaštakomis bei kojomis, taip pat mergaitės klubai yra išnirę, o maitintis ji gali tik per pilve įstatytą gastrostomą. Pati mama sunkiai rinkdama žodžius kalbėjo, kad šviesių prognozių gydytojai dukrai neskyrė: „Mums davė pusantrų metų. Bet laikas ėjo ir Milda po truputį stiprėjo. Šiuo metu jai jau 6-eri metai. Nors dukra ir yra neįgaliojo vežimėlyje, mūsų tikslas – išmokti vaikščioti”.

Vis dėlto dukrai ir dabar reikia nuolatinės priežiūros, tad ją Jūratė dalijasi su savo vyru. Kadangi šiuo metu visą šeimą išlaiko būtent renginio herojė – kiekvieną dieną jį vyksta į savo mėgiamą istorijos mokytojos darbą. Negana to, Jūratė aktyviai užsiima rankdarbiais – moteris mezga visai savo šeimai ir pažįstamiems. Pasak herojės, nuolatinė veikla ir pomėgiai, jai ir padeda nenuleisti rankų.

Paklausta, kaip galėtume jai padėti, Jūratė prasitarė, kad visada svajojo apie mezgimo mašiną, mat taip galėtų užsiimti didesniais mezginiai ir žymiai sparčiau. Tai ilgainiui galėtų tapti papildomas pragyvenimo šaltinis. „Labai džiaugiamės, kad Jūratės svajonę mes įgyvendinome – dėkojame UAB „Siuvimo stilius”, kurie siūlo itin platų siuvimo bei mezgimo mašinų pasirinkimą, išsamiai konsultuoja, įranga pristato visoje Lietuvoje. Ačiū sakome ir mūsų draugams Cedralex bei L’Occitane, kurie taip pat prisidėjo prie herojės gerovės. Susitelkime ir toliau darykime gerus darbus” , – sakė I. Stonkuvienė. 

Žmonės.lt

Naujausi straipsniai