Indrė Stonkuvienė iškėlė opų klausimą: prakalbo apie mamas, auginančias autistus vaikus

Laidoje „9 klausimai“ – Indrė Stonkuvienė
Autorius: Žmonės.lt
Publikuota: 2018-11-06 14:10
Televizijos laidų vedėja, iniciatyvos bei renginių ciklo #MoterųPasaulyje kūrėja Indrė Stonkuvienė stengiasi iškelti opias visuomenės problemas. Šį kartą moteris garsiau prabilo apie mamas auginančias autistus bei gilinosi su kokiais sunkumais tokioms šeimoms tenka susidurti kasdieną.

Kartu su iniciatyva #MoterųPasaulyje I. Stonkuvienė jau kurį laiką keliauja po įvairius miestus burdama bei skatindama moterų savitarpio pagalbą, palaikymą ir bendravimą. Kiekvienas renginys turi heroję – moterį, kuriai po itin sunkių išgyvenimų skiriama reikiama parama, padedanti atsistoti ant kojų, susirasti darbą ar mėgstamą veiklą. Artimiausio renginio, vyksiančio lapkričio 23 d. Šiauliuose, heroje tapo klaipėdietė Kristina, auginanti 12-metį autistą sūnų Matą bei 10 mėnesių dukrytę Lėją.

Indrės Stonkuvienės renginys #MoterųPasaulyje
Indrės Stonkuvienės renginys #MoterųPasaulyje

Renginio heroje tapusi Kristina tikino, kad nors ir vienas sunkiausių jos gyvenimo periodų jau praeityje, šiandien auginti kitokį vaiką Lietuvoje vis tik yra nelengva. „Kai pastebėjome, kad Matas yra kitoks, buvo iš tiesų baisu. Išsiskyriau su pirmuoju vyru, buvau išsigandusi, nuolat galvojau, kodėl man ir mano vaikui taip nutiko. Ilgainiui mes su ta mintimi susigyvenime, nors piktų praeivių žvilgsnių vis dar susilaukiu nuolat. Kai kurie žmonės nesupranta mano vaiko elgesio ir tiesiog nuteisia, kad tikriausiai mama su juo nesusitvarko”, – mintimis dalijosi herojė.

Anot klaipėdietės, pradėjus šeimą kurti antrą kartą jos didžiausiu ramsčiu tapo vyras Ramūnas, kuris sūnų priėmė kaip savo. Tiesa, puoselėti ir saugoti šeimos santykius jiems yra sunku. „Autistai labai prisiriša prie aplinkos ir tam tikrų žmonių. Tokiems vaikams reikia nuolatinės priežiūros bei dėmesio. Su vyru paskutinį kartą pasimatyme buvome prieš kokius 7-erius metus. Paslapčiomis apie tai pasvajoju”, – sakė Kristina.

Pasak iniciatyvos #MoterųPasaulyje kūrėjos I. Stonkuvienės, tokį herojės norą išpildyti – vienas malonumas: „Mes pasirūpinome, kad vaikai būtų saugūs ir prižiūrėti, o Kristiną su vyru kviečiame į ilgai lauktą pasimatymą. Apskritai, noriu pabrėžti, kad dažnai šeimų, kurios augina kitokį vaiką, emocinė būklė lieka antraplanė, nors tai ne ką mažiau svarbu”.

Renginio organizatoriai taip pat dėkoja iniciatyvos rėmėjams „Gentle Day”, „Newcrush” bei „Hermis”, kurie padėjo išpildyti herojės svajonę bei prisidėjo prie šio kilnaus tikslo.

Artimiausi #MoterųPasaulyje renginiai vyks lapkričio 23 d. Šiauliuose bei gruodžio 8 d. Didžiojoje Britanijoje, Peterborough mieste. Apie pastarąjį daugiau informacijos galite rasti ČIA .

Žmonės.lt

Naujausi straipsniai