Indrė Stonkuvienė apie visuomenės bėdas: „Labiausiai ignoruojamos mamos, auginančios kitokius vaikus“

Indrė Stonkuvienė
Autorius: Žmonės.lt
Publikuota: 2019-01-16 18:19
„Itin skaudu žinoti, kad mamos, auginančios kitokius vaikus, visuomenėje vis dar yra ignoruojamos”, – sako televizijos laidų vedėja bei iniciatyvos #MoterųPasaulyje įkūrėja Indrė Stonkuvienė. Anot jos, dažnas net nesuvokia, kokia yra šeimų, turinčių specialių poreikių vaikų, kasdienybė. Šį kartą moteris ryžosi apie šias problemas prabilti garsiau.

Kartu su iniciatyva #MoterųPasaulyje I. Stonkuvienė jau kurį laiką keliauja po įvairius Lietuvos ir užsienio miestus burdama bei skatindama moterų savitarpio pagalbą, palaikymą ir bendravimą. Kiekvienas renginys turi heroję – moterį, kuriai po itin sunkių išgyvenimų skiriama reikiama parama, padedanti atsistoti ant kojų, susirasti darbą ar mėgstamą veiklą. Artimiausių renginių, vyksiančių sausio 18 d. Osle bei sausio 19 d. Stokholme, heroje tapo Laura, auginanti 7-metę dukrytę Zoe.

Lauros dukrytė turi visą puokštę bėdų – ataksinis cerebrinis paralyžius, epilepsinis sindromas, mišrus raidos sutrikimas, miego sutrikimas, sunkus regos sutrikimas, aklumas, galvos smegenų cista, gastrostoma, kuri reiškia, kad Zoe turi būti maitinama tik specialiu maisteliu, maitinimo pompos pagalba. „Zoytei greit bus 7 metai – kaip tik sausio pabaigoje jos gimtadienis. Vis dėlto, šiandien jos raida yra tokia pat kaip 1-nerių metų vaiko”, – pasakojo heroje tapusi mama.

Anot Lauros, jau kurį laiką jų šeima yra nuolatinėje kovoje ir nei neketina pasiduoti. Paklausta, iš kur semiasi stiprybės, renginių herojė buvo atvira: „Nors tai ir vienas sunkiausių klausimų, manau, kad visa stiprybė ir yra iš dukros. Ji yra mano įkvėpėja, aš turiu stengtis dėl jos. Atsimenu, kai tik pradėjo pliusuotis visos dukrytės sveikatos bėdos, norėdavau visą laiką tik verkti, bet save sustabdydavau mintyse galvodama, kad negaliu to daryti”.

Iniciatyvos įkūrėjos I. Stonkuvienės teigimu, visuomenė dažnai atkreipia dėmesį į sveikatos problemų turintį vaiką, bet pamiršta, ką išgyventi turi jį auginantys tėvai. Jų emocinė būklė turėtų būti ne ką mažiau svarbi.

„Kai Lauros paklausėme, kuo galėtume padėti būtent jai asmeniškai, o ne dukrytei, Laura ilgą laiką mąstė. Jai buvo labai sunku nors vieną kartą iš principo pagalvoti apie save. Galiausiai Laura nedrąsai prasitarė, kad sena jos aistra buvo siuvimas, kuris ilgainiui galėtų tapti net ir jos papildomu pragyvenimo šaltiniu. Šį slaptą norą su džiaugsmu išpildėme – dabar Laura vakarais galės išlėkti iš namų, kol Zoytę prižiūrės iš darbo grįžęs tėtis. Už svajonės išsipildymą dėkojame mūsų draugams Newcrush, Gentle Day bei Studija Art”, – sakė I. Stonkuvienė. 

Pilną Lauros istoriją pažiūrėti galite čia:

Artimiausias #MoterųPasaulyje renginys vyksta sausio 18 d. Osle bei sausio 19 d. Stokholme. Daugiau informacijos apie šiuos renginius rasite čia.

Naujausi straipsniai