Indrė Stonkuvienė apie smurtą artimoje aplinkoje: „Dažna moteris yra įbauginta“

Indrė Stonkuvienė
Autorius: Žmonės.lt
Publikuota: 2019-03-08 12:30
„Kodėl visuomenė juokauja, kad jei vyras muša žmoną, reiškia ją myli? Juk iš tikrųjų smurtas artimoje aplinkoje, ypač Lietuvoje, yra viena opiausių problemų”, – sako televizijos laidų vedėja bei iniciatyvos #MoterųPasaulyje įkūrėja Indrė Stonkuvienė. Šį kartą garsi moteris pasiryžo plačiau apie šią bėdą kalbėti su viena iš #MoterųPasaulyje renginio kovo 8 d. heroje.

Kiekvienas I. Stonkuvienės renginys turi heroję – moterį, kuriai po itin sunkių išgyvenimų skiriama reikiama parama, padedanti atsistoti ant kojų, susirasti darbą ar mėgstamą veiklą. Artimiausio renginio, vyksiančio kovo 8 d. Kaune, herojės bus netgi dvi. Viena iš jų – smurtą artimoje aplinkoje išgyvenusi Ramunė.

Anot Ramunės, jos istorija prasidėjo dar paauglystėje. Būdama vos 16-kos ji aklai įsimylėjo vaikiną, su kuriuo netrukus pradėjo kartu gyventi ir susilaukė vaikelio. „Kai atsirado dukrytė, pasirodė tikrasis mano draugo veidas. Jis pradėjo kelti prieš mane ranką, vėliau sekė ir kumščiai, kojos, įvairūs įžeidinėjimai. Ilgą laiką tai slėpiau nuo likusio pasaulio, nes bijojau, taip pat buvo ir gėda”, – sunkiai žodžius rinkdama pasakojo ji.

Šiek tiek paaugus Ramunės dukrytei, ji pati paskatino mamą bėgti: „Dukrai buvo 4 metai ir ji man pasakė, kad mama, mums tėčio nereikia. Išeikim, nes tėtis tave skriaudžia. Supratau, kad jis nepasikeis ir negaliu rizikuoti vaiko gerove”.

Renginio herojė kreipėsi pagalbos ir išdrįso pradėti naują gyvenimą. Dabar ji įsikūrusi Vilniuje ir jau kurį laiką dirba virtuvės šefe. Paklausta, kaip galėtume praskaidrinti jos kasdienybę, Ramunė prisipažino, kad svarbiausia jai – profesiniai sugebėjimai. „Ta proga Ramunei dovanojame kursus su vienu garsiausiu šefų Lietuvoje – Liutauru Čepracku. Už svajonės išsipildymą dėkojame mūsų draugams Newcrush, Gentle Day, L’Occitane bei forumui moterysmoterims.lt, kuriame pagalbos ieškoti gali moterys, patyrusios smurtą artimoje aplinkoje”, – sakė I. Stonkuvienė.

Antrąja specialaus kovo 8 d. renginio heroje tapo Rūta, auginanti 2,5 metų sūnelį Eriką. Rūtos sūnus turi visą aibę bėdų – diskinezinis cerebrinis paralyžius, epilepsija, specifiniai mišrūs raidos sutrikimai. Negana to, gastrostoma, kuri reiškia, kad Erikas turi būti maitinamas vamzdelio pagalba ir tracheostoma, kuri padeda berniukui kvėpuoti.

Pasak Rūtos, jų šeimos gyvenimas yra nuolatinė kova: „Nors sūnui reikia nuolatinės priežiūros, viską atperka kiekviena maža pergalė, kiekvienas vaiko šypsnis”. Paklausta, kaip galėtume padėti jai pačiai, o ne vaikučiui, Rūta buvo sutrikusi, bet galiausiai prasitarė, kad labai norėtų išmokti makiažo gudrybių. „Su džiaugsmu šiai herojei dovanojame makiažo kursus studijoje „Grožio stotelė” ir nuoširdžiai tikimės, kad taip Rūta ne tik prasiblaškys, bet ir įgys naujų sugebėjimų”, – sakė I. Stonkuvienė.

Pilną Ramūnės ir Rūtos istoriją pažiūrėti galite čia:

Naujausi straipsniai