Indrė Stonkuvienė apie skaudžius išgyvenimus: „Reikia apie juos kalbėti, nes taip nesijausime vieniši“

Labdaringas renginys #Moterų pasaulyje su Indre Stonkuviene
Autorius: Žmonės.lt
Publikuota: 2019-03-29 10:56
„Kiekvienas drąsiai kalba apie savo pasiekimus ir džiaugsmus, tačiau dalintis skaudžiai išgyvenimas – vis dar gėda. Mamos, auginančios kitokius vaikus, dažnai pasijunta vienišos ir likimo paliktos, o taip būti neturėtų”, – sako televizijos laidų vedėja Indrė Stonkuvienė. Šį kartą kartu su savo iniciatyva #MoterųPasaulyje garsi moteris susipažino su itin sunkių sveikatos problemų turinčia šeima.

Kiekvienas #MoterųPasaulyje iniciatyvos renginys turi po heroję – moterį, kuriai po sunkių išgyvenimų, skiriama parama, padedanti atsistoti ant kojų, susirasti mėgstamą užsiėmimą ar hobį. Šį kartą kovo 29 d. bei 30 d. Danijoje Aarghus bei Kopenhagoje vyksiančių renginių heroje tapo Indrė. Rokiškio rajone gyvenanti herojė 25-erių metų Indrė augina dukrytę Urtę. Kaip pati sako, ir jai, ir dukrytei gyventi šiuo metu yra sunku.

„Urtei dabar 5 metai, o ji sveria vos 13 kilogramų. Dukrytės atėjimas į šį pasaulį buvo labai sunkus – gimdymo metu lūžo jos kaukolė, buvo patempti slanksteliai ir ji buvo uždususi. Šiuo metu Urtė nelaiko galvytės, jai sunkiai gydoma generalizuota epilepsija, diskinezinis cereblinis paralyžius, gastrostoma, įgimta hidronefrozė, negalėjimas apsieiti be aspiratoriaus, regimųjų nervų subatrofija”, – pasakojo mama.

Negana to, mergaitė nuolat serga, neturi imuniteto. Per mėnesį, jos su mama namie praleidžia vos kelias dienas – visą kitą laiką tenka būti ligoninėje. Anot Indrės, ji priešingai nei kitos mamos, labai nelaukia šiltų orų: „Dėl Urtės bėdų, mes praktiškai negalime išeiti į lauką. Ji iš karto suserga ir kiekvieną kartą gydymas būna vis sudėtingesnis ir skausmingesnis. Situacija yra bloga, bet mes stengiamės ir toliau kabinamės į gyvenimą”.

Pasak herojės, Urtės bėdos prasidėjo nuo gimdymo traumos, o tai šeima stengiasi įrodyti atlikę įvairius genetinius testus teisme. Vis dėlto, kol kas kova yra nesėkminga.

Paklausta, kaip galėtume padėti būtent jai, Indrė prisipažino, kad ji labai mėgsta skaityti knygas, mat taip gali bent kažkiek pabėgti iš šio pasaulio. „Kadangi žinome, jog naujausios knygos yra iš tiesų brangios, o bibliotekose jų tenka laukti, dovanojame tau visą dėžę mūsų draugų Alma littera knygų”, – sakė televizijos laidų vedėja I. Stonkuvienė. Ir tai dar ne viskas – dar vienas Indrės slaptas noras yra išmokti depiliacijos subtilybių bei blakstienų laminavimo. Šią svajonę su kaupu išpildyti padėjo Panevėžio „Cinderella beauty school”.

Artimiausi #MoterųPasaulyje renginiai jau balandžio 12 d. ir 13 d. vyks Airijoje – Monaghan mieste bei Dubline. Daugiau informacijos apie šiuos renginius rasite 

Naujausi straipsniai