I. Burlinskaitė – apie pokyčius gyvenime: „Anksčiau gyvenau bet kaip, o dabar jaučiuosi puikiai“

Indrė Burlinskaitė / Asmeninio archyvo nuotr.
Šaltinis: Žmonės.lt
AA

Sporto salėje besisukinėjanti nuo 15 metų Indrė Burlinskaitė profesionaliu sportu užsiiminėti pradėjo prieš daugiau nei penkis metus. Tada ji gavo pasiūlymą sudalyvauti lengvojo kultūrizmo varžybose. „Mano gyvenimas pasikeitė, įgavau dailesnes kūno formas, ėmiau geriau jaustis, labiau pasitikėti savimi“, – prisimena I. Burlinskaitė, dabar padedanti kitoms moterims kovoti su svorio problemomis.

Jau kurį laiką dirbanti sporto trenere Indrė padėjo daugeliui klienčių ne tik atsikratyti nereikalingų kilogramų, bet ir jas visą gyvenimą persekiojusių žalingų įpročių. Moterys pasitiki jauna ir žavia mergina, o ji, kaip pati sako, kartais imasi net psichologės vaidmens.

„Kartais tenka moteris išklausyti, reikia kiekvieną jų nuoširdžiai suprasti. Vykdama į darbą stengiuosi su savimi turėti ir sportinį krepšį, ir gerą nuotaiką“, – šypsosi Indrė. Ji pati įsitikinusi, kad tai dalis tokio pobūdžio darbo ir sėkmės.

Indrė Burlinskaitė ir Liudas Vaisieta
Indrė Burlinskaitė / Asmeninio archyvo nuotr.

Kurį laiką įtemptai sporto trenere dirbanti Indrė pasakoja, kad merginos dažnai atvirauja, guodžiasi bei klausia jos patarimų. Ne vien sporto tema. Su kiekviena savo kliente Indrė stengiasi praleisti kiek daugiau nei valandą kiekvieną kartą jai apsilankius sporto klube. Kartais net tenka sau priminti, jog jos susitiko sportuoti, o ne šnekučiuotis. Svarbiausia, anot trenerės, visiškai neištrinti ribos tarp darbinių ir draugiškų santykių.

„Nors gyvenime esu gana švelni moteris, trenerė aš griežta“, – neslepia I. Burlinskaitė. „Jei nuolaidžiausiu, leisiu klientėms simuliuoti, tai už ką tada man mokami pinigai?“

Įvairaus amžiaus moteris Indrė kiekvieną dieną iš visų jėgų stengiasi motyvuoti. Kol kas ji pastebi, kad sunkiausia pasiryžusioms sportuoti – „susidraugauti“ su specialiai joms paruoštu mitybos planu. Tik tuo atveju, jei moterys „užsidega“ siekti savo tikslo, viskas toliau klostosi tarsi sviestu patepta. I. Burlinskaitė primena, kad siekiant norimų rezultatų – mityba yra numeris 1.

Paklausus trenerės, ar būna taip, kad moteris nuleidžia rankas ir pakabinusi nosį palieka sporto salę, Indrė neslepia – pasitaiko. Tačiau dauguma su ja sportavusių – savo tikslą vis dėlto pasiekia. „Mano pagrindinė užduotis – priversti klientes pasukti teisingu keliu ir svarbiausia – pasistengti, jog numestas svoris niekada nesugrįžtų. Pasikeitimai turi būti matomi kiekvieną dieną, stengiuosi, jog drauge sportuojančios būtų sveikos ir laimingos. Kiekvieno užsiėmimo metu aš net dalinuosi asmenine patirtimi. Pasakoju apie tai, ką šiandien suvalgiau, kaip pačiai pavyko „nenusidėti“ savaitgalį. Jei netyčia „nusidedu“ – atvirai pasakau. Tada pasikalbame, kaip planuoju tas nuodėmes atpirkti.“

Indrei atrodo, kad labai svarbu neparodyti blogo pavyzdžio, nes pasitikėti nenuoširdžiu žmogumi yra išties sunku. „Klientės manęs nepamatys kremtančios spurgas ar kitą nesveiką maistą. Esame komanda. Jei sportuoja jos, trenerė taip pat stengiasi. Dėl šios priežasties mes viena kitą suprantame. Aš kaip ir jos šimtą metų nevalgiau cepelinų arba būna, jog labai noriu pyragaičio, tačiau žinau – negalima. Kartu susilaikyti yra lengviau.“

Kas svarbiausia norint atsikratyti papildomų kilogramų? „To reikia norėti visa širdimi, tada susitvarkyti mitybą ir kovoti prieš žalingus įpročius“, – sako I. Burlinskaitė.

Viena iš Indrės Burlinskaitės klienčių - Viktorija / Asmeninio archyvo nuotr.
Indrės Burlinskaitės klientės Junesos pokyčiai / Asmeninio archyvo nuotr.
Audronės išvaizdos pokyčiai / Asmeninio archyvo nuotr.

Dabar jos laikas beveik visuomet suplanuotas savaitei į priekį. Nuo pirmadienio iki penktadienio Indrė įtemptai dirba.

„Kiekvieną rytą keliuosi 8 valandą, į darbą skubu su kavos puodeliu rankoje. Valgau 3 kartus per dieną. Pirmą kartą 12 val., antrą – 15 val., o paskutinį kartą – 18 val. vakaro." Per dieną sportininkė stengiasi išgerti bent 2 litrus tyro vandens, o savaitgaliais su vaikinu Liudu jiedu gaminą skanius ir sveikus patiekalus. Sportuoja Indrė 3-4 kartus per savaitę.

Mergina sako, kad klaidinga manyti, jog nuo viešumos ji atsiribojo. Indrė mielai kalba apie darbą, sportą, o tauškėti apie viską iš eilės ir lankytis pramogų pasaulio rengiamuose vakarėliuose ji daugiau nemato poreikio, o ir laiko tam nelabai lieka.

Asmeninės I. Burlinskaitės treniruotės yra įkandamos kiekvienai, norinčiai pakeisti savo gyvenimo būdą. Dažniausiai ji pataria parašyti jai asmenine žinute ir susitarti dėl kainos.

„Taip, anksčiau gyvenau bet kaip. Be jokio režimo. Valgiau, ką noriu, kiek noriu ir kada noriu. Sportavau taip pat minimaliai. Miegodavau kaip pavykdavo. Mano išvaizda manęs netenkino. Dabar jaučiuosi puikiai, esu patenkinta atvaizdu veidrodyje. Puikiai jaučiuosi. Žinoma, tobulėti norisi, todėl tą darau nuolatos“, – įkvepiančiai kalba Indrė.

Sporto trenerė Indrė Burlinskaitė anksčiau ir dabar (9 nuotr.)
+3
Skaitykite daugiau