Incidentas Indonezijoje: kilus spūsčiai ir nualpus 30 žmonių, K-pop grupė nutraukė koncertą

Korėjietiškos popmuzikos (K-pop) grupė „NCT 127“ / „Reuters“/„Scanpix“ nuotr.
Šaltinis: BNS
AA

Korėjietiškos popmuzikos (K-pop) grupė „NCT 127“ penktadienį buvo priversta nutraukti savo pirmąjį koncertą Indonezijoje po to, kai 30 žmonių nualpo kilus spūsčiai, pranešė policija.

Indonezija vis dar neatsigavo po praėjusį mėnesį įvykusio incidento, kai per 130 žmonių, įskaitant daugiau kaip 40 vaikų, žuvo per spūstį stadione – tai buvo viena iš daugiausiai aukų pareikalavusių nelaimių futbolo istorijoje.

Policijos atstovas spaudai Endra Zulpanas vėlai penktadienį sakė, kad praėjus maždaug dviem valandoms nuo netoli sostinės Džakartos vykusio koncerto pradžios, gerbėjai pradėjo veržtis į priekį, kad priartėtų prie scenos.

„Dėl to 30 žmonių nualpo. Kad išvengtume kitų incidentų, nusprendėme nutraukti koncertą 21 val. 20 min. (vietos, 16 val. 20 min. Lietuvos laiku)", – sakė E.Zulpanas ir pridūrė, kad nualpę gerbėjai atsigavo.

Prieš pat spūstį vaikinų grupė gerbėjams dalijo dovanėles, naujienų agentūrai AFP pasakojo 19-metė koncerto lankytoja Syifa Aulia.

Ji sakė, kad gale stovėję gerbėjai stūmėsi link scenos, kol nuvirto tvorelės.

„Esame nusivylę tais gerbėjais. Mus įspėjo, kad nespaustume vienas kito, net „NCT 127“ nariai, bet jie buvo tokie savanaudiški. Vien dėl geros filmuotos medžiagos jie nepaisė kitų saugumo“, – sakė S.Aulia.

Policija leido šeštadienį surengti antrąjį „NCT 127“ koncertą, tačiau uždraudė muzikantams dalyti gerbėjams dovanėles ir pareikalavo imtis griežtesnių priemonių koncerto lankytojams ir atlikėjams atskirti.

„Antrosios dienos pasirodymui pakviesime daugiau medikų ir apsaugos darbuotojų“, – „Instagram“ paskelbė koncerto organizatorė „Dyandra Global Edutainment“.

18-metė „NCT 127“ gerbėja Miftahul Janna sakė, kad gerbėjai „nuoširdžiai atsiprašo“ grupės.

„Atsiprašome, kad privertėme jus nerimauti per pirmąjį koncertą Indonezijoje. Tikimės, kad po šio incidento galėsime geriau laikytis saugumo taisyklių ir labiau rūpintis kitais“, – sakė ji.

Praėjusį savaitgalį policija atšaukė trečiąją muzikos festivalio „Berdendang Bergoyang“ dieną Džakartoje po to, kai beveik 30 asmenų nualpo dėl per didelio lankytojų skaičiaus.

Tą pačią dieną Seule vykusioje Helovino šventėje per spūstį žuvo daugiau kaip 150 žmonių.

Skaitykite daugiau