Imuninę sistemą stiprinantys gėrimai

Burokėliai / Fotolia nuotr.
Autorius: Žmonės.lt
Publikuota: 2014-12-22 09:00
Vienas lengviausių ir efektyviausių būdų išvengti peršalimo ar gripo, itin aktyvaus šaltymečiu, yra šių ligų profilaktika besigardžiuojant sveikais gėrimais.

Daugelyje vaisių ir daržovių apstu antioksidantų, vitaminų ir naudingųjų mineralų, stiprinančių imuninę sistemą bei palaikančių bendrą organizmo sveikatą. Tad reguliarus šių gėrimų vartojimas užtikrins puikią savijautą ir užkirs kelią peršalimui. O juk didžiausias metų šventes pasitikti verta ne tik būnant puikios nuotaikos, bet ir geros savijautos.

Taigi jei norite, kad švenčių neapkartintų varvanti nosis ar perštinti gerklė, verčiau jau dabar pradėkite kasdien ragauti tinklalapyje healthdigezt.com išvardytus sveikus ir imuninę sistemą stiprinančius gėrimus.

Citrinų sultys

Citrinos yra vienos sveikiausių ir pigiausių vaisių, kuriuos galite rasti maisto prekių parduotuvėje. Ir tai nėra vienintelės geros naujienos – šie geltonieji citrusiniai vaisiai organizmo sveikatai turi labai didelės naudos.

Citrinose gausu antioksidantų ir vitamino C, kuris efektyviai stiprina imuninę sistemą bei organizme subalansuoja šarmų ir rūgščių lygius. Taigi, jei kasdien išgersite citrinomis gardinto vandens ar arbatos, būsite daug sveikesni.

Žalioji arbata

Jei norite stiprinti savo imuninę sistemą, tam puikiai tiks ir žalioji arbata. Joje esanti epigalokatechingalato medžiaga puikiai kovoja su bakterijomis ir neleidžia daugintis virusams. Remiantis neseniai atliktais tyrimais, ši medžiaga taip pat yra puiki profilaktinė priemonė nuo vėžio.

Taip pat skaitykite: „5 ir 2“ – dieta, užkariavusi pasaulį

Spanguolių sultys

Jos ne tik skanios, bet ir nepaprastai sveikos, mat spanguolių sultyse yra ypač daug vitamino C bei flavonoidų, kurie itin efektyviai stiprina imuninę sistemą. Negana to, spanguolės itin sveikos širdžiai bei puikiai padeda esant šlapimo sistemos sutrikimams.

Burokėlių sultys

Burokėlių sultys ne tik efektyviai stiprina imuninę sistemą, bet ir suteikia daug naudos sveikatai. Jose gausu beta karoteno, vitamino C, kalcio, geležies, mangano ir kalio, dėl šių medžiagų burokėlių sultys gerina smegenų funkcijas, išvalo kraują bei gerina kepenų sveikatą. Burokėlių sultis gerti bus daug skaniau, jei jas sumaišysite su obuolių ar morkų sultimis.

Kivių sultys

Shutterstock nuotr.
Shutterstock nuotr.

Kitas efektyviai imuninę sistemą stiprinantis gėrimas yra kivių sultys, mat jose gausu vitaminų A, C ir E, kurie itin naudingi peršalimo ligų profilaktikai. Kiviuose taip pat gausu kalio ir skaidulų, gerinančių širdies sveikatą.

Taip pat skaitykite: Kuo mūsų organizmui naudingi burokėliai

Brokolių sultys

Jei reguliariai valgysite brokolius ar gersite jų sultis, galėsite džiaugtis ypač stipria imunine sistema, nes šiose žaliosiose daržovėse apstu beta karoteno, vitaminų B1 ir C, taip pat kalcio, baltymų ir kalio. Vis dėlto grynos brokolių sultys yra labai stipraus skonio, tad jas patartina praskiesti su kitomis sultimis.

Morkų sultys

Shutterstock nuotr.
Shutterstock nuotr.

Šį saldų gėrimą mėgsta tiek vaikai, tiek ir suaugusieji, o ir sveikatai morkų sultys turi ypač daug naudos. Jos stiprina imuninę sistemą ir organizmą praturtina vitaminu C, vitamino B kompleksu, kaliu, geležimi, natriu ir fosforu. Visos šios medžiagos padeda išvengti įvairių ligų, gerina kepenų funkcijas bei padeda palaikyti nervų sistemą. 

Taip pat skaitykite: 6 maisto produktai, kurie suteiks jaunatviškos energijos

Ji24.lt

Naujausi straipsniai