Ilzenbergo dvare atidarytoje bibliotekoje – apie pusantro šimto Vytauto Landsbergio knygų

Bibliotekos atidarymo akimirka / Ilzbergo dvaro archyvo nuotr.
Autorius: Žmonės.lt
Publikuota: 2018-10-27 10:58
Penktadienį vakare Rokiškio rajone atidaryta Lietuvos valstybės šimtmečio biblioteka. Ilzenbergo dvare įrengtoje bibliotekoje puikuosis apie pusantro šimto profesoriaus Vytauto Landsbergio knygų, kurias skaityti galės į dvarą užsukę svečiai.

Į bibliotekos atidarymą tolimame šiaurės Lietuvos kampelyje esančiame dvare susirinko Lietuvos kultūros ir visuomenės veikėjų, tarp kurių – garsi Dvarionų šeima. Justas Dvarionas, vieno žymiausių Lietuvos kompozitorių anūkas, renginį pradėjo pagrodamas tris Mikalojaus Konstantino Čiurlionio preliudus.

Renginyje dalyvavo ir pats Lietuvos Aukščiausios Tarybos– Atkuriamojo Seimo pirmininkas profesorius V. Landsbergis. Simboliška, kad J. Dvariono močiutė, garsi fortepijono profesorė, mokė jį groti, o jis pats vėliau rašė mokslinius darbus apie M. K. Čiurlionio muziką.

Bibliotekos atidarymo akimirka / Ilzbergo dvaro archyvo nuotr.
Bibliotekos atidarymo akimirka / Ilzbergo dvaro archyvo nuotr.
Bibliotekos atidarymo akimirka / Ilzbergo dvaro archyvo nuotr.
Bibliotekos atidarymo akimirka / Ilzbergo dvaro archyvo nuotr.

Bibliotekos atidaryme dalyvavo ir Ilzenbergo dvaro savininkas Vaidas Barakauskas su šeima. „Ieškodami, kaip šitas dvaras galėtų susisieti su Lietuva, pamatėme, kad mūsų dvaro bibliotekoje labai tiktų profesoriaus knygos, atspindinčios kelią į nepriklausomybę“, – apie idėją įrengti biblioteką kalbėjo V. Barakauskas.

Valstybės šimtmečio vardu naujoji dvaro pavadinta neatsitiktinai: nors kol kas joje – tik V. Landsbergio knygų kolekcija, čia bus kaupiamos ryškiausių pastarojo šimtmečio asmenybių, politinių ir visuomeninių veikėjų parašytos ir surinktos knygos.

„Mane labai sužavėjo, kad kažkam kilo idėja atkurtame kultūros židinyje įrengti biblioteką ir surinkti mano knygas. Tikiuosi, kad jos turės skaitytojus – jeigu žmonės lanko pati dvarą dėl jo grožio, galbūt užsuks ir į biblioteką“, – atidarymo metu sakė V. Landsbergis.

Daug dėmesio renginyje skirta pabrėžiant istorijos svarbą, o už meilę jai ir atsidavimą savo darbui apdovanoti Rokiškio rajono istorijos mokytojai. Taip pat pagerbta ir iš Rokiškio kilusios ieties metikės Livetos Jasiūnaitės trenerė Ina Nagelė. L. Jasiūnaitė šią vasarą Europos čempionate Berlyne iškovojo bronzą – tai buvo pirmas žemyno pirmenybių medalis šioje rungtyje per 60 metų.

Bibliotekos atidarymo renginyje taip pat dalyvavo ir Rokiškio rajono meras Antanas Vagonis bei Rumunijos nepaprastasis ir įgaliotasis ambasadorius Lietuvoje Dan Adrian Balanescu. V. Landsbergio knygų ekspozicija parengta bendradarbiaujant su Lietuvos nacionaline Martyno Mažvydo biblioteka, todėl žodį tarė ir jos atstovė Jolanta Budriūnienė.

Susirinkę svečiai dovanojo knygas dvaro bibliotekai, retesnių savo knygų atsivežė ir V. Landsbergis. Viena iš pagerbtų rajono mokytojų, Diana Meškauskienė, V. Landsbergiui padovanojo aštrių pipiriukų ir medaus, linkėdama profesoriui ne per saldaus, subalansuoto gyvenimo. 

Naujausi straipsniai