Ilka Adams ir Andrius Pauliukevičius dukrai suteikė dvigubą vardą: pavadino mamos ir tetos garbei

Andrius Pauliukevičius ir Ilka Adams
Autorius: Žmonės.lt
Publikuota: 2020-04-27 16:01
Pirmagimės susilaukę Ilka Adams ir Andrius Pauliukevičius pasidžiaugė pagaliau galintys pradėti naują gyvenimo etapą. Nors penkios dienos, praleistos atskirai, atrodė, truko amžinybę, dabar jie jau nebesižvalgo atgal.

Neplanuotai ilgesniam laikui ligoninėje atsidūrusiai asmeninei trenerei ir sveikos mitybos specialistei teko nemažai patirti. Planavusiai gimdyti natūraliu būdu Ilkai buvo atliktas cezario pjūvis. Balandžio 19-ąją prasidėję sąrėmiai tęsėsi net keletą dienų. 

„Sąrėmius pajutau praėjusį sekmadienį, iš pradžių neskubėjau į ligoninę, norėjau pasitikrinti, ar tai tikrai gimdymo pradžia. Sąrėmiai kartojosi kas 20 minučių, vėliau – kas 10. Pralaukiau naktį ir ryte išvykau į gydymo įstaigą. Medikai ilgai nieko negalėjo padaryti, nes pakankamai nebuvo atsivėręs gimdos kaklelis. Su nuskausminamaisiais ir prižiūrima personalo aš prasikankinau iki antradienio pietų. Po ilgų laukimo valandų atlikus tyrymus, paaiškėjo, kad vaikeliui ima trūkti deguonies, todėl nebebuvo išeities, reikėjo skubiai operuoti“, – pasakojo Ilka.

Ilka Adams ir Andrius Pauliukevičius/ Fotobanko archyvų nuotr.
Ilka Adams ir Andrius Pauliukevičius/ Fotobanko archyvų nuotr.

Moteris neslėpė – palaikymo itin sunkiu metu jai be galo trūko. „Kai jauti didžiulį skausmą – sunku susikalbėti. Prisipažinsiu, buvo akimirkų, kai gydytojams negalėjau žodžio ištarti. Greitai įsitikinau, kad artimojo buvimas šalia tuo ir svarbus – ekstremaliomis situacijomis vyras gali padėti susikalbėti su kitais, palaikyti.“ 

Tiesa, pozityviai į ateitį žvelgianti sveikos gyvensenos aktyvistė pasidžiaugė, kad vis dėlto po operacijos jai pavyko gana greitai atsigauti. 

„Man prireikė keturių valandų. Lygiai tiek laiko nejaučiau kojų. Paprastai moterys gyja šiek tiek ilgiau“, – prisiminė Ilka.

Nors gydytojai jai uždraudė vaikščioti, į palatą atnešus mergytę, Ilka iš karto ją galėjo maitinti pati. 

Mama su šypsena pasakojo, kad visi instinktai įsijungė žaibišku greičiu. Kadangi Ilka pamaitino dukrą, greit teko keisti jos sauskelnes.

„Net nesusimąsčiau, jog gali kažkas nutikti, suveikė toks stiprus motiniškas instinktas, atsistojau ir nuėjau per palatą keisti sauskelnių. Užėjusi gydytoja išsigando, sakė nesuprantanti, kaip aš laikausi ant kojų. Paaiškinau, kad jaučiuosi gerai“, – išgyvenimais dalijosi moteris.

Ilka Adams ir Andrius Pauliukevičius/ Fotobanko archyvų nuotr.
Ilka Adams ir Andrius Pauliukevičius/ Fotobanko archyvų nuotr.

Netrukus gimdysiančioms moterims, I. Adams  patarė pasirūpinti maistu į ligoninę. 

„Aš niekada nemaniau, kad pirmojo vaikelio man gali nepavykti pagimdyti natūraliai, kad laikas, praleistas ligoninėje užsitęs, bet esu dėkinga už tai, kad pavyko viską pergyventi. Dar prieš gimdymą dalijausi vaizdo įrašu, kuriame pasakojau, ką derėtų pasiimti su savimi į ligoninę, pati asmeniškai nemėgstu ten teikiamo davinio. Todėl pasikartosiu – teisingas maitinimasis taip pat gali padėti greičiau atstatyti jėgas“, – sakė ji.

Pirmagimės susilaukusi Ilka atskleidė dukrai jau išrinkusi vardą.

„Kadangi Namibijoje, iš kur esu kilusi, įprasta duoti dvigubą vardą, visuomet tokio norėjau ir savo dukrai. Pirmasis  vardas Adriana – mano mamos garbei. Šis vardas – mamos antrasis. O kitas vardas Estelle – priklausė amžiną atilsį mano tetai, mamos seseriai. Taigi, mūsų dukra – Adriana Estelle Pauliukevičiūtė“, – pasakojo laiminga mama. 

Ilka sakė, kad kai prasidėjo sąrėmiai, ji manė pagimdysianti per dieną. Balandžio 20-ąją buvo gimusi ir jos brangi teta. Nepaisant susiklosčiusios situacijos ir vaikelio atėjimo į pasaulį vėliau, pora neatsisakė minties suteikti savo pirmagimei ypač svarbią reikšmę turinčius vardus.

Naujausi straipsniai