Įkvėptas Andriaus Tapino LANDSBERGIS Juozui Statkevičiui padovanos skudurą

„1988“ nori padovanoti Juozui Statkevičiui džemperį „Skudurą“
„1988“ nori padovanoti Juozui Statkevičiui džemperį „Skudurą“
Šaltinis: Žmonės.lt
2017-10-23 23:02
AA

Pirmadienį per Lietuvą nuaidėjo skandalas – po Juozo Statkevičiaus interviu rusų leidiniui „Sputnik“ Andrius Tapinas jį viešai iškoneveikė ir pavadino dizainerį skuduru. Prekės ženklo „1988“ kūrėjai šiuo skandalu nusprendė pasinaudoti ir padovanoti J.Statkevičiui džemperį su užrašu SKUDURAS.

„Džemperis buvo kurtas su mintimi, kad skudurų mums niekada nebus per daug, bet po to, kai Andrius Tapinas Lietuvą rusų propagandos ruporui išdėjusį Juozą Statkevičių išvadino skuduru, supratau, kad iš tiesų šis rūbas skirtas Juozui“, – tikina gatvės menininkas.

Prekės ženklą „1988“ kuria trijulė, kurios pavardės – paslaptis. Kaskart su žiniasklaida bendrauja vis kitas kūrybinės grupės narys, o viešai pasirodo tik su beždžionės kauke. Tiems, kurie nori pavardžių, menininkai prisistato paprastai – vadinkite LANDSBERGIU.

„Padovanot Juozui mes skudurą tikrai padovanosim. Ar jis jį apsivilks? Manau, kad taip, – šypsosi jaunasis kūrėjas, net minties neturintis, kad lietuviškos mados korifėjus dėl tokio dalyko galėtų įsižeisti. – Aš menininkas, jis menininkas. Juk, kaip sako pats Juozas, mums viskas leidžiama ir atleidžiama, ar ne?“

Pirmoji prekės ženklo „1988“ kolekcija buvo pristatyta dar rugpjūtį.

„1988–ieji kiekvienam turi skirtingą reikšmę. Vieniems tai Perestroika, kitiems – Seulo Olimpiada ir Sąjūdžio gimimas, tretiems – jų gimimo metai ir tėvų nuotraukos bepradedančių griūti kolūkių fone“, – sako prekės ženklo „1988“ kūrėjai.

Devintojo dešimtmečio ikonų nemažai ir pačioje kolekcijoje: sportinius marškinėlius puošia Terminatorius ir Van Damas, cigarečių „Kastytis“ ir „Kosmosas“ pakeliai, pats prekės ženklo logotipas primena legendinį leidyklos „Šviesa“ berniuką, tik be kuprinės ir su treningais, „1988“ prekės ženklu pažymėti inkariukai nutaškyti kraują imituojančiais dažais.

„Mes nieko neromantizuojame ir nesiunčiame jokios žinios – tą žinią kiekvienas susikuria savą. Mes tiesiog naudojame praeities simbolius, o prasme juos užpildo patys žmonės“, – tikina LANDSBERGIS.